اخبار فوتبال ایران

تاج: تغییر اسدی منطقی بود و به نفع فوتبال

رییس فدراسیون فوتبال گفت: تصمیم ما درباره تغییر دبیر کل فدراسیون منطقی بود و به نفع فوتبال.

سایت فوتبال روز :مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال عصر شنبه در مراسم تجلیل از داوران فوتبال کشور گفت: از پیشکسوتان داوری، داوران خانم و آقا، از شرکت نامی نو، کفاشیان، ساکت، عباباف رییس حراست وزارت ورزش و … تشکر می کنم که به جمع ما پیوستند. در بخش داوری وضع ما خوب است. ٩ داور الیت و ٩ کمک داور الیت در آسیا داریم و یعنی آسیا در تسخیر ایران و ایرانی است. این یک آمار خوب و سقف آسیا است. ۴ دوار الیت در فوتسال و ٣ داور خانم هم داریم.
او ادامه داد: هدف اصلی ما این بود در بخش‌های متفاوت رده اول آسیا باشیم. کفاشیان، ساکت و اصفهانیان در آن جمع بودند. برای هر بخش هدفی داشتیم که در داوری حاصل شده است. روزی که در سازمان لیگ بودم یک ست سیستم رادیویی خریدیم و به آقایان فغانی، سخندان و منصوری دادیم و یک سالی است که تمام داوران لیگ برتر سیستم رادویی دارند. به نظر من خیلی خوب است و الان همه داوران فوتبال و فوتسال لیگ برتری ساعت پُلار دارند. این‌ها ابزار یک داوری بهتر است. این را تهیه کردیم. در تلاش هستیم حقوق داوران را زیاد کنیم. ما ١٧ میلیارد تومان حقوق داوری می‌دهیم. گفتن آن راحت است. وقتی بودجه ما می شود ۴٨ میلیارد تومان، یک سوم را به داوران می‌دهیم.
رییس فدراسیون فوتبال گفت: با همین رقم آقای آسیا هستیم. وقتی می‌گوییم می خواهیم بهترین جهان باشیم در زبان است اما در عمل اول آسیا هستیم. در فوتبال ٢٣ جهان، فوتسال سوم جهان، فوتبال ساحلی سوم جهان هستیم و نوجوانان و جوانان به جام جهانی رفتیم.

او گفت: ما یک استراتژی در فدراسیون فوتبال داریم. تغییرات براساس این استراتژی است و عجله‌ای نداریم برای این کار. هر جایی لازم باشد به موقع آن را انجام می‌دهیم. تغییرات دبیرکلی فدراسیون فوتبال یک سیاست بود و به خاطر فوتبال انجام شد. در انتخابات هم قول داده بودیم. فضا به گونه‌ای پیش می‌رود که از حضور همه اعضا استفاده کنیم. دبیرکل فدراسیون مسوول بخش اجرایی است و این حق رییس فدراسیون فوتبال است که این تغییرات را بدهد. حتما هر رییس فدراسیونی در هر جایی لازم باشد نظر خود را بر اساس قانون اعمال می‌کند. این تغییر به خاطر دو، سه روز گذشته نیست. با هر دو طرفی که سمت گرفتند صحبت شد. من یادم نمی‌رود که اگر به نظر برخی سایت‌های منتقد احترام می گذاشتم باید کی‌روش را برکنار می‌کردم. تصمیم ما منطقی بود. تصمیم در فدراسیون گرفته می‌شود و به نفع فوتبال هم است.

تاج درباره علیرضا اسدی گفت: او زحمات زیادی کشید. او کارهایی را برای جامعه داوری انجام داد. آقای کفاشیان شاهد است که از هفته‌های قبل درباره این موضوع صحبت کردیم. او مشاور فدراسیون فوتبال است و در روزهای آینده به دادگاه  CAS می‌رود تا موضوع عربستان را حل کند. من شک ندارم در این دادگاه پیروز می‌شویم. این را جدی می‌گویم. با مقدماتی که فراهم کردیم در موضوع عربستان پیروز می‌شویم. این دادگاه با حضور نمایندگان AFC، ایران، عربستان و دادگاه CAS برگزار می‌شود و ثابت می‌کنیم ایران امن است و هزینه تمام بازی‌هایی که در کشور سوم انجام شده را می‌گیریم و چون AFC رای به این حکم داده غرامت را می‌دهد.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: هر چیزی که به من برسد به کمیته اخلاق ارجاع می‌دهم. یکی از پاک‌ترین بخش‌های فدراسیون فوتبال کمیته داوران است. داوران ما بهترین بازی‌های جهان را سوت زدند و این یک افتخار برای ماست. ما قبلا برای بازی‌های مهم از خارج از کشور داور می‌آوردیم. الان می‌بینیم این تصمیمی که آن موقع برای استفاده از داوران داخلی برای بازی‌های مهم گرفته شد،  شجاعانه بود. این تصمیم‌ها در آینده آثار خوب خود را می‌گذارد. در دوره‌ای هم جوان‌گرایی کردیم و فشار آمد. امروز هم گفتند سایت‌ها فشار می‌آورند گفتم چیزی نیست در آینده می‌بینیم. کی روش آن موقع گفت لیگ شما چیزی ندارد و ما جوان‌گرایی کردیم. میزان دوندگی ما نصف اروپا بود. ۵ کیلومتر می‌دویدند. امروز تیم ملی فوتبال کشور، پرسپولیس و استقلال جوان شدند. اگر در همین راستا که امروز هم یک تعویض انجام دادیم پیش رویم موفق می‌شویم. با سرمربی فوتبال کشور برای همه رده‌ها برنامه ریخیتم. همه با یک مدل بازی می‌کنند. دعوای داخلی نداریم. باید این تصمیم را بگیریم. باید در روندی پیش برویم که برای فردای خودمان ترسیم می‌کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن