اخبار استقلالاخبار فوتبال ایراناخبار لیگ برتر ایران

شفر: متوجه نشدم چرا هواداران ما در ورزشگاه نبودند؛ این منصفانه نیست!

سرمربی تیم فوتبال استقلال از اینکه هواداران این تیم در جریان دیدار مقابل تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه حضور نداشتند، ابراز تعجب کرد.

سایت فوتبال روز »

وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: قبل از هر چیزی باید بگویم، هواداران‌مان را در ورزشگاه ندیدم و متوجه نشدم چرا این اتفاق افتاد! حق آنهاست که به ورزشگاه بیایند. منصفانه نیست که هواداران ما بلیت داشته باشند، اما نتوانند به ورزشگاه بیایند. من باید از بازیکنانم تشکر کنم که قوی بازی کردند و به‌دنبال سه امتیاز بودند. همان‌طور که گفته بودم با تیم خوب و مستحکمی بازی داشتیم و اصلاً بازی آسانی نداشتیم.

اینکه گل نمی‌خوریم نشان‌دهنده جنگندگی تیم ماست
وی در ادامه افزود: یکی دو اشتباه در خط دفاعی داشتیم که دروازه‌بان ما به‌خوبی آنها را جمع کرد. در چهار پنج دقیقه آخر هم موقعیت داشتیم و می‌توانستیم گل بزنیم. ما 789 دقیقه است که گلی نخورده‌ایم و از این بابت به دروازه‌بان‌مان تبریک می‌گویم، همچنین به خط دفاعی‌ تیم‌مان به‌خاطر این رکورد تبریک می‌گویم. این مسئله نشان‌دهنده جنگندگی تیم ماست.

تمام تصمیمات داور درست بود
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: از عملکرد تیمم راضی هستم. وقتی با تیم قدرتمندی بازی داشته باشید و هواداران‌تان هم در ورزشگاه نباشند تا قدرت بیشتری به شما بدهند، طبیعی است کار برای تیم سخت‌تر هم می‌شود، ضمن اینکه عملکرد داور امروز فوق‌العاده بوده و تمام تصمیماتی که در جریان بازی گرفت، درست بود و از این بابت خوشحال هستم.

این مربی آلمانی در واکنش به اظهارات خبرنگار تبریزی مبنی بر اینکه پرسپولیس و استقلال معمولاً در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز تماشاگر ندارند، گفت: یعنی شما می‌گویید ما نباید انتظار داشته باشیم حتی یک هوادار در ورزشگاه داشته باشیم؟!

اگر تراکتوری‌ها از ما برای بازی در آزادی بلیت بخواهند به آنها می‌دهیم
در ادامه محمدحسین زرندی، مدیر رسانه‌ای استقلال عنوان کرد که تعداد 20، 30 هوادار استقلال بلیت داشته‌اند، اما به آنها و همچنین لیدرهای تیم اجازه ورود به ورزشگاه داده نشده است. خبرنگار مذکور نیز به شفر و مدیر رسانه‌ای استقلال گفت که “آرشیو بازی‌ها را ببینید که تماشاگری از استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه تبریز حضور ندارد و اگر تماشاگری دیدید نارضایتی خود را اعلام کنید”. در ادامه بحث بین خبرنگار تبریزی و سرمربی استقلال ادامه پیدا کرد و شفر گفت “اگر شما بلیت برای بازی در ورزشگاه خانگی ما (ورزشگاه آزادی) بخواهید، به شما می‌دهیم”.

فقط برای فوتبال به تبریز نیامده بودیم
بحث بین خبرنگار تبریزی و مدیر رسانه‌ای استقلال به‌جای پرسش و پاسخ در خصوص بازی به صحبت در مورد حضور یا عدم حضور تماشاگران استقلال کشیده شد و خبرنگار تبریزی که تمایلی به پایان بحث نداشت به مدیر رسانه‌ای استقلال گفت که “نباید انتظار داشته باشید اینجا تماشاگری داشته باشید”. سرمربی استقلال هم که از طریق مدیر رسانه‌ای آبی‌پوشان متوجه صحبت‌های خبرنگار تبریز شده بود، به او گفت: “اینجا ورزشگاه شما محسوب می‌شود و طبیعی است هواداران‌تان بیشتر باشند. روز گذشته عنوان کردم که به اینجا تنها برای فوتبال نیامده‌ام و آمده‌ام شهر شما را ببینم”.

مقابل تراکتورسازی خیلی خوب بازی کردیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا تیمش به‌خلاف دیدارهای گذشته چشم‌نواز بازی نکرد، تصریح کرد: نظر شما این است، اما ما امروز خیلی خوب بازی کردیم.

دنبال 3 امتیاز بازی بودیم
شفر در واکنش به سؤال دیگر خبرنگار تبریزی که معتقد بود تعویض‌های او به‌نوعی برای اتلاف وقت بوده است، اظهار داشت: شما درباره تعویض سوم ما یعنی فرشید باقری سؤال می‌کنید، اما آیا این بازیکن بازی کرد؟ او سرزن خوبی است و می‌خواستم جلوتر به او بازی دهم. شما می‌دانید چند بازیکن تراکتورسازی چند دقیقه روزی زمین افتاده بودند؟ ما جابر انصاری را آوردیم که بازیکن تهاجمی است و دنبال سه امتیاز بازی بودیم.

هافبک‌های کلیدی تراکتورسازی را از کار انداختیم
وی همچنین به این سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چه آنالیزی برای این بازی کرده بود، این‌طور پاسخ داد: نکته مهم بازی این بود که سه هافبک کلیدی تراکتورسازی را در میانه زمین از کار انداختیم. دو اشتباه کردیم که یکی از آنها پاس هافبک به مدافع و در ادامه پاس رو به عقب مدافع‌مان به دروازه‌بان تیم و برخورد توپ به دست او بود که خطای هند اعلام شد. یک ارسال هم از روی نقطه کرنر صورت گرفت و موقعیتی برای تراکتورسازی حاصل شد، اما دیگر موقعیتی نداشتند، این در حالی بود که ما شش هفت موقعیت به دست آوردیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

یکی از اشکالات بازی امروز ما پاس‌های آخر بازیکنان‌مان بود
سرمربی تیم فوتبال استقلال در رابطه با غیبت سرور جپاروف و روزبه چشمی در این دیدار تصریح کرد: سرور بازیکن بسیار خوبی در میانه زمین است و روی پاس‌های آخر دقت زیادی دارد. یکی از اشکالات بازی امروز ما پاس‌های آخر بازیکنان‌مان بود که خوب نبودند. امروز امید نورافکن در پست هافبک بازی کرد، او بازیکن جوانی است که اگر اشتباهی مرتکب شود، اشکالی ندارد، چرا که باید بازی کند و یاد بگیرد. همچنین فرشید باقری را به‌دلیل اینکه آماده نبود، نداشتیم. در مجموع، سه بازیکن‌مان را نسبت به بازی قبل در اختیار نداشتیم.

تساوی بدون گل عادلانه بود
شفر در خصوص اینکه چرا بازی سرد بود، خاطرنشان کرد: امروز دو تیم خیلی خوب بودند. تراکتورسازی تیم خوبی دارد که پرس را به‌خوبی در زمین انجام می‌دهد. آنها همچنین پاس‌های بلندی به مهاجم شماره 24 خود می‌دهند. بازی سردی نبود، اما بازیکنانی امروز بازی کردند که شاید تجربه جدیدی را کسب می‌کردند. در نیمه اول شاید شش هفت موقعیت گلزنی داشتیم، اما وقتی توپ آخر را نزنید، به گل نمی‌رسید. بازی کردن برابر تیمی چون تراکتورسازی سخت است، اما در دقایق آخر موقعیت‌های زیادی داشتیم. کلاً فکر می‌کنم تساوی بدون گل عادلانه بود.

هواداران تراکتورسازی نتوانستند روی پیراهن ما را بخوانند!
وی درباره فضای ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز گفت: پیش از آغاز بازی، پیراهنی داشتیم که روی آن نوشته شده بود: «یاشاسین آذربایجان». می‌خواستم هواداران تراکتورسازی این نوشته را بخوانند، اما نتوانستند آن را ببینند. می‌خواهم از هواداران فوتبال در تبریز تعریف و تمجید داشته باشم. می‌خواستم برای همدلی این نوشته روی پیراهن را نزد هواداران ببرم و از آنها تعریف و تمجید کنم، اما نتوانستند نوشته روی آن را بخوانند، چون فاصله آنها زیاد بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در رابطه با عملکرد پژمان منتظری در این دیدار گفت: پژمان بازیکن بزرگی است و پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیتش، این اولین باری بود که در ترکیب ثابت بازی می‌کرد. او پیش از این، نیم ساعت بیشتر بازی نکرده بود. دو پاس او خوب نبود، اما در مجموع 90 دقیقه عملکرد خوبی داشت. در برخی از دقایق بازی، در مصاف‌های تک به تک خوب کار کرد و الآن هم شرایط مطلوبی دارد و آماده بازی کردن است.

شفر: متوجه نشدم چرا هواداران ما در ورزشگاه نبودند؛ این منصفانه نیست!

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29 − = 27

دکمه بازگشت به بالا
بستن