اخبار پرسپولیساخبار فوتبال ایران

پرونده ویژه : بلیت‌های دربی بیشتر از ظرفیت فروخته شد؟

باشگاه پرسپولیس و سازمان لیگ بعد از پایان دربی  85 حالا با اتهام فروش بیش از ظرفیت بلیت دربی مواجهه شده اند و هنوز هیچ مرجعی هم در رابطه با این موضوع شفاف سازی نکرده است

سایت فوتبال روز :

هواداران برای ورود به ورزشگاه با انواع و اقسام مشکلات دست و پنجه نرم می‌کردند. ازدحام جمعیت به‌قدری بالا بود که بعضی‌ها در لابه‌لای جمعیت گرفتار شدند و حتی کارشان به اورژانس کشید. بعضی‌ها هم از فشار زیاد جمعیت به بالای داربست‌ها امان آورده بودند، بله این روایتی از وضعیت هواداران فوتبال قبل از آغاز دربی بزرگ پایتخت بود.

 

با اعلام این خبر که قرار است در این دربی بلیت‌فروشی را باشگاه پرسپولیس انجام دهد, می‌شد پیش‌بینی کرد که قرار است سرو‌صدای حاشیه‌های دربی هشتادوپنجم در خارج از مستطیل سبز و از پشت گیت‌های کنترل بلیت شنیده‌ شود. درحالی که از شب قبل از بازی اعلام شده بود همه بلیت‌ها به فروش رسیده است، اما در روز بازی باز هم بلیت برای فروش وجود داشت, عده‌ای هم با سوءاستفاده از شلوغی, بدون بلیت وارد ورزشگاه شدند تا جایی که ظرفیت تکمیل شد و دیگر جایی برای تعداد زیادی از هوادارانی که از قبل بلیت گرفته بودند، وجود نداشت. عده‌ای از آنها بلیت‌به‌دست به خانه‌ و عده‌ای دیگر هم راهی ترمینال و راه‌آهن شدند تا دست خالی به شهر‌های‌شان برگردند.

در این بین اما با گذشت سه روز از دیدار پرسپولیس ــ استقلال, هنوز درباره بلیت‌های فروش‌رفته توسط باشگاه پرسپولیس شفاف‌سازی نشده است. محمد پنجعلی، پیشکسوت فوتبال کشور در برنامه‌ شب‌های فوتبالی شبکه ورزش با اعلام این نظر که فکر می‌کند بیشتر از ظرفیت ورزشگاه بلیت فروخته شده, به‌شدت از نحوه بلیت‌فروشی دربی انتقاد کرد. او معتقد بود که رخ دادن این اتفاقات باعث ریزش هواداران از سکو‌های ورزشگاه‌ها خواهد شد.

پرونده ویژه : بلیت‌های دربی بیشتر از ظرفیت فروخته شد؟

طبق اعلام سعید فتاحی, مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در همان برنامه تلویزیونی, قرار بود تعداد بلیت‌های فروش‌رفته و تعداد هواداران حاضر در ورزشگاه دیروز (شنبه) جهت شفاف‌سازی اعلام شود که تاکنون علاوه بر اینکه هیچ خبری در این رابطه شنیده نشده است, پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از فتاحی هم به انداختن توپ به زمین پرسپولیسی‌ها منجر شد. مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در این خصوص تأکید کرد: هر سؤالی درباره بلیت‌فروشی وجود دارد باید از باشگاه پرسپولیس مطرح شود و سازمان لیگ در دربی فقط مسؤلیت نظارت را به‌عهده داشته است.

باشگاه پرسپولیس هم که این روزها, خطر حذف  از لیگ قهرمانان آسیا را در یک‌قدمی خود احساس می‌کند, به‌شدت درگیر فراهم کردن شرایط مالی و  صادر شدن مجوز حر‌فه‌ای خود برای حضور در این مسابقات‌ است و هنوز عکس‌العملی راجع به حواشی تلخ بلیت‌فروشی دربی نشان نداده است.

اما جدا از مشخص شدن مقصر و یا مقصرین این ماجرا مسئله مهم این است که در روز پنجشنبه, چهارم آبان سال 96 یک بار دیگر حرمت هوادار در ورزشگاه نگه داشته نشد و این اتفاق تلخ  باز هم در فوتبال ایران تکرار شد. البته از این تلخ‌تر اینکه از متولیان فوتبال و باشگاه پرسپولیس کسی حتی به خود زحمت معذرت‌‌خواهی هم نداد تا دربی فارغ از هر نتیجه‌ای که در 90 دقیقه بازی رقم خورده, فقط یک بازنده داشته باشد و آن هوادار دوآتیشه‌ای باشد که معلوم نیست چند کیلومتر و چند ساعت را فدای تماشای 90 دقیقه‌ای کرد که آن را هرگز در آزادی تجربه نکرد.

اخبار پرسپولیس

منبع : تسنیم

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 33 = 35

دکمه بازگشت به بالا
بستن