اخبار استقلالاخبار لیگ برتر ایرانخبر ویژه

مصاحبه شفر بعد از بازی با فولاد : استقلال مریض است اما هواداران نگران دربی نباشند

وینفرد شفر بعد از ثبت اولین بازی اش به عنوان سرمربی  با استقلال برابر فولاد در نشست خبری حاضر شد

سایت فوتبال روز :

وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل استقلال مقابل فولاد خوزستان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم و از دفاع رو به جلو، مطمئن بودیم. ما یک شانس گلزنی در نیمه اول داشتیم، اما یکی از مشکلات بزرگ‌مان این بود که شانس گل ایجاد نکردیم و برای خودمان فرصت به وجود نیاوردیم. تا میانه‌های زمین خوب توپ را منتقل می‌کردیم، اما نمی‌توانستیم توپ را به مهاجمان برسانیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه یادآور شد: روز اول هم گفتم کار خیلی زیادی داریم و باید بهتر از این شویم. خدا را شکر سه بازیکن ملی‌پوش‌مان هم به ما اضافه شدند. از صددرصد خواسته‌های ما 60 درصد اجرا شد و این خوب است. ما از راست به چپ خوب عمل می‌کردیم و بازیکنان فولاد هم طوری بازی می‌کردند که باید از طریق ارسال به موقعیت می‌رسیدیم، اما ارسال‌های ما یا خیلی بلند بود یا اصلاً به بازیکنان خودمان نمی‌رسید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: باید کار کنیم و ببینیم کدام بازیکنان با یکدیگر هماهنگ نیستند، چون در بازی امروز هماهنگی لازم را نداشتیم. هر چه زمان بازی بیشتر می‌شد، استرس تیم هم بالاتر می‌رفت. در هفته‌های آینده برنامه ما این است که بیشتر روی تیم کار کنیم، هماهنگی به وجود بیاوریم و اینکه چه زمانی توپ بلند بزنیم و چه زمانی توپ کوتاه ارسال کنیم. خوشبختانه عملکرد بازیکنان خوب بود و خط دفاع و دروازه ما عالی بودند. البته روی دروازه ما توپی نیامد.

این مربی آلمانی با ابراز رضایت از عملکرد مجید حسینی و روزبه چشمی، تصریح کرد: ما شانس کمی برای گلزنی داشتیم و برای همین باید روی مسائل تاکتیکی بیشتر کار کنیم. این مسئله را از ابتدا در تمرینات متوجه شده بودم. با توانایی‌های که بازیکنانم دارند، مطمئناً می‌توانیم بهتر از این عمل کنیم. پیش از سؤالات شما هم باید از هواداران تشکر کنم، آنهایی که براساس خواسته ما به ورزشگاه آمدند و از تیم حمایت کردند. قطعاً در آینده هواداران از این خوشحال‌تر به خانه می‌روند.

شفر در خصوص اینکه فولاد دفاعی بازی می‌کرد و تیم او چه برنامه‌ای برای شکستن دفاع چنین تیم‌هایی دارد، گفت: باید بتوانیم با سرعت بالایی بازی کنیم و از کناره‌های فشار بیاوریم. بارها به بازیکنانم گفته بودم که باید توپ را به بازی در بیاورند تا اینکه خودشان دنبال توپ بدوند. بازیکنان سعی خود را کردند، اما هماهنگی لازم را نداشتیم. ما در نیمه دوم یک موقعیت خوب ایجاد کردیم که یک دوی خوبی انجام دادیم و ما باید به این سمت برویم. فوتبال بازی کردن از طریق ذهن است و باید بدانیم چه زمانی بلند و چه زمانی کوتاه بازی کنیم. بالانس کردن، چیزی نیست که امروز و فردا به بازیکنان آموزش بدهیم و باید رفته رفته بازی‌مان را بهتر کنیم. باید این را آموزش بدهیم که بازیکنان به خوبی تغذیه شوند و بازی را باز کنند. ما مطمئن هستیم که از این بهتر بازی خواهیم کرد، این بازی را هم آنالیز خواهیم کرد تا بهتر شویم.

 

خبرنگاری از سرمربی استقلال در خصوص انتخاب دستیارانش سؤال پرسید که محمد زرندی، مدیر رسانه‌ای این تیم گفت: آقای شفر درباره دستیاران پیش از بازی توضیح داده‌اند و اگر سؤالی در خصوص بازی دارید، بفرمایید.

شفر در خصوص اینکه ترکیب تیم او شبیه به سرمربی قبلی بوده است، اظهار داشت: صد درصد شبیه بود یا تقریباً؟ من بازی‌های تیم حریف را می‌بینم و به عملکرد بازیکنان خودم هم توجه دارم. بازی‌های قبلی فولاد را دیده بودم و به نظرم آنها خیلی بهتر از این بازی می‌کردند، اما امروز به آنها اجازه ندادیم کاری از پیش ببرند و این یعنی ما خوب بودیم. خود ما هم شرایط خوبی ایجاد می‌کردیم و فقط پاس نهایی را نمی‌توانستیم ارسال کنیم. می‌خواستم که با یک مهاجم دیگر کار را آغاز کنیم، اما مصدومیت این بازیکن باعث شد شکل دیگری بازی کنیم. آن‌طور که می‌دانم تیم سال گذشته هم با این سیستم بازی می‌کرد و بازیکنان در همین سیستم هم خیلی تلاش می‌کردند بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند، اما گاهی این تلاش‌ها دیده نمی‌شود. به نظرم اگر خط هافبک و حمله ما مانند خط دفاعی عالی باشند، می‌توانیم بهتر از این عمل کنیم.

وی در خصوص مشکلی گلزنی تیمش گفت: بعضی مواقع اتفاقی گلی زده می‌شود. در فوتبال یک سوم گل‌ها روی ضربات ایستگاهی زده می‌شود که ما از این فرصت‌ها استفاده نکردیم. فقط باید وقت این را داشته باشیم که روی ضربات ایستگاهی تمرین کنیم تا بهتر شویم. خوشبختانه این وقت را هم داریم. باید بازیکنان ما روز به روز بهتر شوند و عملکرد بهتری داشته باشند. مثلاً امید نورافکن می‌تواند بهتر شود، سجاد شهباززاده و سایر بازیکنان هم می‌توانند بهتر شوند تا توانایی اصلی خود را نشان بدهند. هدف اصلی ما این است که بازیکنان به بالاترین توانایی خود برسند. ما می‌توانیم دو بازیکن بلند قد در خط حمله بگذاریم و روی هوا بازی کنیم، اما این چیزی نیست که ما می‌خواهیم. ما به دنبال کیفیت بازی هستیم و مطمئنیم که با توانایی که در بازیکنان ما وجود دارد، با این شرایط می‌توانیم به نتیجه هم برسیم. حریف امروز ما هم بسته بازی می‌کرد و وقتی شرایط به این شکل باشد، کار سخت می‌شود. ما در نیمه اول یک بار موقعیت ایجاد کردیم و در نیمه دوم هم دوبار موقعیت داشتیم، اما ارسال‌های ما یا بلند بود یا کوتاه که من از این شرایط راضی نبودم. ما باید روی این تاکتیک سخت کار کنیم. وقتی مقابل یک تیم که بسته بازی می‌کند، شانس کمی برای ایجاد موقعیت دارید یا باید منتظر شانس باشید یا اینکه سریع توپ را به کناره‌ها بدهید و ارسال کنید. خیلی توپ‌ها به سمت راست ما می‌رفت، اما جایی که باید سریع جهت بازی را تغییر می‌دادیم، این کار انجام نمی‌شد.

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: سیستم‌های دیگری هم در ذهن داریم که باید اجرایی کرده که ابتدا باید آنها را تمرین کنیم. ضربه‌های ایستگاهی که می‌زدیم، آن چیزی که نیست ما می‌خواستیم. ما باید ضربه ایستگاهی زدن را یاد بگیریم و در خط حمله توپ‌های زیادی را از دست می‌دادیم. اگر بخواهیم به همین شکل کوتاه کوتاه کار کنیم، موقعیت‌ها را از دست می‌دهیم و کسی که در جلو توپ را در اختیار دارد، باید بداند چگونه پاس بدهد، حرکاتش چگونه باشد و به نظرم بازیکنان باید بتوانند برای هم تیمی خود فضا ایجاد کنند. اگر تیم اکنون چنین شرایطی را داشت، من هم اینجا نبودم، چون استقلال صدر جدول بود و نیازی نداشتند که من به این تیم بیایم. ما آمده‌ایم که شرایط را تغییر بدهیم و باید با بازیکنان بیشتر از این تمرین کنیم.

شفر ادامه  داد: این نقاط ضعف را باید از طریق دیدن فیلم بازی‌ها برطرف کنیم. ضمن اینکه فولاد هم تیم بدی نیست. من خودم امروز از دیدن بازی این تیم سورپرایز شدم که چرا این‌طور بازی می‌کرد. فیلم چند بازی قبلی این تیم را دیده بودم. این تیم در آن دیدارها بهتر بازی کرده بود. ایمان مبعلی و چند بازیکن دیگر این تیم خوب هستند. مشکل اصلی ما این است که نتوانستیم در این بازی گل بزنیم و متأسفانه ضربه آزادهای هم که زدیم به بیرون رفت. تصور من این است که بازیکنان باید آنقدر با هم هماهنگ باشند که حتی زمانی که می‌خوابند و بیدار می‌شوند هم بدانند چطور باید بازی کنند.

شفر در خصوص اینکه دربی 4 آبان برگزار می‌شود و با این شرایط فکر می‌کنید هواداران استقلال چگونه از نگرانی خارج می‌شود، گفت: من خوشحالم که دربی را در پیش داریم و این بازی یکی از بزرگ‌ترین دربی‌های دنیاست. حتی از آلمان قرار است خبرنگارانی به ایران بیایند تا این بازی را پوشش بدهند. من در تیم خودم دربی‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ام و تجربه این را دارم. هواداران نگران دربی نباشند و ما بازی بهتری را نسبت به امروز انجام خواهیم داد. امیدوارم آنها از ما حمایت کنند و هوادارانی هم که به ورزشگاه نمی‌آیند از خانه بیرون بیایند. ما آمده‌ایم تیم را که از نظر فوتبالی مریض است، به مسیر اصلی خود برگردانیم.

وی درباره اینکه چطور می‌خواهد مشکل گلزنی تیم استقلال را حل کند، گفت: باید با مهاجمان‌مان بیشتر کار کنیم. آنها باید از محوطه جریمه خارج شوند و توپ بگیرند و فضاسازی کنند. ضمن اینکه یکسری از چیز‌ها را باید تغییر دهیم و روی آنها کار کنیم. ما اول در جام حذفی بازی داریم و بعد باید در دربی بازی کنیم. من خیلی خوشحال هستم و امیدوارم شما هم خوشحال باشید.

سرمربی تیم استقلال در پایان در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه گفته می‌شود فرهاد مجیدی خواستار بازگشت بهنام برزای به تیم شده است،‌ گفت: ما الان کجا هستیم؟ اکنون باید فقط در مورد بازی حرف بزنیم.

مدیر رسانه‌ای استقلال هم در واکنش به این پرسش خبرنگاران از آنها خواست فقط در مورد مسائل فنی سؤال کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 76 = 82

دکمه بازگشت به بالا
بستن