اخبار فوتبال ایراناخبار لیگ برتر ایران

قلعه نوعی : منصوریان گفت که اسم پسرم را به خاطر شما امیر گذاشته ام!

امیر قلعه نوعی در نشستی خبری  صحبت های جالبی در مورد شرایط تیمش و اوضاع و تغییرات استقلال کرد

سایت فوتبال روز :

امیر قلعه نویی در گفتگو با رادیو تهران گفت: ابتدا باید یک جمله برایتان بگویم. مراقب باشید زمین نخورید؛ این روزها به جای اینکه دستتان را بگیرند عکستان را می گیرند. روزگار بدی شده است.

وی درباره شرایط ذوب آهن تصریح کرد: من حرفم را می زنم. امسال سالی است که آرامش دارم. اینجا همه چیز خوب است. بازیکنان تازه بعد از ۸ هفته بازی و دو ماه کار، دو روز پیش ۱۰ درصد قراردادشان را گرفته اند. ببینید چقدر باشگاه خوبی است که بعد از هشت هفته، بازیکنان ده درصدشان را گرفته اند.  ذوب آهن مدیرعامل ورزشی، جوان و انرژیکی دارد. خدا را شکر اینجا همه چیز خوب است.

سرمربی ذوب آهن تصریح کرد: در بخش نتیجه گیری دو سه مشکل داریم. مشکل اول این است که بدشانسیم. ایجاد موقعیت می کنیم ولی گل نمی زنیم. مشکل دوم این است که کم شانس هستیم و با یک توپ معمولی گل می خوریم. حدود ۸ امتیاز را در دقیقه از دست داده ایم که اگر اینطور نبود جزو دو تیم اول بودیم.

قلعه نویی تاکید کرد: در بازی با استقلال، سپاهان و جام حذفی از داوری لطمه خوردیم. در مجموع باید بگویم بازیکنان خوبی داریم که حجب و حیا دارند. فکر می کنم آینده ذوب آهن با این توضیحاتی که دادم آینده خوبی است. فکر می کنم با این وضعیت تا پایان فصل جزو سه تیم بالای جدول باشیم. یکسری ضعفهای فنی داریم که باید در نیم فصل برطرف کنیم تا در کورس باقی بمانیم.

وی درباره چالش باشگاه ذوب آهن با سپاهان برای برگزاری بازی هایش در ورزشگاه نقش جهان و مبلغ درخواستی سپاهان خاطرنشان کرد: این سئوال مدیریتی است و اگر ورود نکنم بهتر است چون سوابق این موضوعات را نمی دانم. اصفهان یک استان خاص است. این مشکل با نشستی که همه عزیزان داشته اند حل شده و قرار شده بازی های ما تا آماده شدن فولادشهر در نقش جهان برگزار شود. درست نبود ذوب آهن بیرون از استان بازی کند. با پیگیری های مدیرعامل و مسئولان و استاندار و حسن نیت مسئولان سپاهان این مشکل حل شده است.

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: من خاطرات خوب زیادی از سپاهان دارم ولی چند خاطره بد هم از سپاهان دارم. در آن مقطع زمانی چند جوان مملکت در راه حضور در ورزشگاه فولادشهر تصادف کردند و جانشان را از دست دادند. فولادشهر ورزشگاه خوبی است ولی چون دور است و امکانات اولیه نیست، خطرات زیادی دارد. ورزشگاه نقش جهان هم استقبال بیشتری می شود و هم از نظر فنی کیفیت بهتری خواهیم داشت.

قلعه نویی درباره تماس مسئولان و مربیان تراکتورسازی با بازیکنان ذوب آهن برای خدمت سربازی گفت: من مردم آذربایجان و تیم تراکتورسازی را دوست دارم. وقتی سال گذشته آن اتفاقات افتاد (باشگاه از نقل و انتقالات محروم شد)، در نیم فصل دوم نتوانستیم از بازیکنان جدید استفاده کنیم. همان زمان اخباری، ایران پوریان، ابراهیمی و نوری هم مصدوم بودند ولی با لطف خدا و پشتوانه مردم توانستیم تیم را تا جایی که ممکن بود بالا نگه داریم و از بازیکنان تیم «سایه» استفاده کردیم. همان کاری که در استقلال و سپاهان کرده بودم و الان در ذوب آهن می کنم، سال گذشته در تراکتورسازی کردم و یک تیم سایه تشکیل دادم تا پشتوانه تیم اصلی باشد. الان هم همان بازیکنان دارند در تراکتور بازی می کنند.

وی افزود: اول همین فصل دوستان از تراکتورسازی تماس گرفتند و به آنها گفتم در این تیم بمانید. مهدی کیانی با من تماس گرفت و گفت تکلیف چیست که من گفتم در تراکتور بمانید. الان نمی خواهم این داستان را باز کنم. به کیانی و یکی دو بازیکن دیگر گفتم شما بمانید و تاریخ ساز باشگاه تراکتورسازی شوید. در آن زمان بیانیه هم دادیم و گفتیم از تراکتورسازی نمی گیریم. تیم ما در حال حاضر یکی دو سرباز دارد از جمله احسان پهلوان که باید تا نیم فصل صبر کنیم. با شناختی که از یحیی گل محمدی دارم فکر نمی کنم این مسائل بوده باشد.

سرمربی ذوب آهن در واکنش به سئوالی درباره باشگاه استقلال ابتدا خنده ای کرد و سپس گفت: تعجم از آقای عسگری (رئیس صدا و سیما) این است که ۳۶ سال برای ورزش زحمت کشیده ام ولی یکساعت به من وقت نمی دهد همه مسائل استقلال را از دسته سوم، جایگاه نهمی و سیزدهمی و حتی زمانی که آقای فتح الله زاده مدیرعامل شد را برای مردم بگویم.

قلعه نویی درباره انتخاب وینفرد شفر به عنوان سرمربی جدید استقلال گفت: کسانی که در اینباره تصمیم گرفته اند، حتما وارد جزئیات شده اند. شفر یک مربی رزومه دار است و این نیست که بگوییم مربی کوچکی است ولی باید دید شرایط و زمان چه اجازه ای به یک مربی می دهد. ضمن اینکه جا دارد از منصوریان و همکارانش تشکر کنم.

وی با اشاره به صحبتهای چند روز پیش مدیرعامل پیشین استقلال گفت: بهرام افشارزاده چند روز پیش در یک مصاحبه یکسری از واقعیت های دو سال پیش استقلال را گفت که پول نداشتیم و نتوانستیم برای قلعه نویی بازیکن بگیریم. او گفت چطور شد قاضی و تیموریان از استقلال رفتند و نتوانستیم کاوه رضایی و محسن مسلمان را بگیریم.

سرمربی ذوب آهن با بیان اینکه تیم های پرطرفدار سرمایه های ملی هستند چون جلوی آسیب ها را می گیرند، خاطرنشان کرد: من هرجا سرمربی بودم، درب تمرین تیمم را باز گذاشتم. اگر هزار نفر سر یک تمرین بیایند حداقل ۸ ساعت جای آلوده نمی روند. اگر این هشت ساعت را ضربدر ۵۰۰ کنید، ۴ هزار ساعت شما به جامعه با یک تمرین سرویس داده اید آن هم به نسل جوان. به استقلال باید این دیدگاه را داشته باشیم.

قلعه نویی در پاسخ به این سئوال که آیا منظورتان به بسته بودن دربهای تمرین استقلال است؟ تاکید کرد: خیر من کلی گفتم که این تیم ها باید سرمایه ملی باشند.  باید نسبت به استقلال و تیم های پرطرفدار نگاه سرمایه ای داشته باشیم. فوتبال تهدید نیست، فرصت است.

وی درباره ارزیابی اش از شرایط استقلال گفت: استقلال از نظر مهره و پیش پرداخت قرارداد، جزو سالهای خوبش بوده است. باید از آقای افتخاری هم تشکر کرد. افتخاری هم تسویه حساب مالی سال گذشته انجام و ۳۰ درصد قرارداد امسال را داده است در حالی که ذوب آهن دو روز پیش ۱۰ درصد قرارداد را داده است.

سرمربی پیشین استقلال درباره انتخاب سیروس دین محمدی و بیژن طاهری به عنوان دستیاران وینفرد شفر گفت: اجازه بدهید به این مسائل ورود نکنم ولی کسانی که اسم بردند جزو بازیکنان با اخلاق فوتبال ما بودند. طاهری و دین محمدی هم سوابق اخلاقی و هم سوابق فنی خوبی دارند.

قلعه نویی درباره مطرح شدن نام فرهاد مجیدی به عنوان دستیار شفر تاکید کرد: به نظرم مجیدی باید از یک جا شروع کند. مربیگری عین پدر شدن است. کسی که فرزند ندارد، هرچه راجع به پدرشدن و محبت پدر بگویید شاید ۱۰ درصدش را درک کند ولی کسی که فرزند دارد صد درصد مهر پدری را حس می کند. مربی باید بیاید روی نیمکت فشار ثانوی را تحمل کند و بعد سرمربی شود. فرهاد مجیدی را هم تماشاگران دوستش دارند و هم زحمات زیادی کشیده. او باید از یک جا شروع کند.

وی در خصوص اینکه در مصاحبه ای گفته بود منصوریان باید در استقلال اصلاحات صورت می داد، تصریح کرد: من به منصوریان نگفتم اصلاحات انجام بدهد. منصوریان را خودم به استقلال آوردم و حتی یک روز در گوش من در بازی نفت و استقلال گفت انقدر شما را دوست دارم که اسم پسرم را به خاطر شما امیر گذاشته ام! منصوریان مربی انرژیکی است به آخر خط نرسیده است و چرخه مربیگری می چرخد و دوباره می تواند منصوریان منشا خدمات شود.

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: به منصوریان گفتم مربیگری داخل زمین است و اگر تیم شما خوب نتیجه بگیرد به مسائل حاشیه ای توجه نکن.

قلعه نویی درباره اینکه منصوریان نتوانست در استقلال مدیریت کند؟ گفت: بله، بالاخره کاری که من می کردم. باید مدیریت کنی که به اینجا نخوری.

منبع : مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 47 = 49

دکمه بازگشت به بالا
بستن