اخبار پرسپولیساخبار فوتبال ایرانخبر ویژه

برانکو : اگر الهلال را نبریم مهم‌ترین مسئله برای ما لیگ خواهد بود

سرمربی پرسپولیس بعد از بازگشت به ایران و از سرگیری تمرینات تیمش در مورد بازی با الهلال و مسائل مختلف به صحبت پرداخت

سایت فوتبال روز :

برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس ضمن بیان این مطلب در مورد شکست سرخپوشان مقابل الهلال عربستان اظهار داشت: الهلال ما را برد اما این نتیجه نمی‌تواند در زمین منطقی باشد. آنها یکی از بهترین بازی‌های خود را ارائه کردند و ما یکی از بدترین بازی‌های خود.

غیبت ملی‌پوشان ما فقدانی بزرگ بود
وی در ادامه افزود: ما در این بازی چهار ملی‌پوش خود را در اختیار نداشتیم و این مسئله خیلی کارمان را سخت کرد. شما در نظر بگیرید الهلال ادواردو و یکی از بهترین هافبک‌ها و دو مدافع آخرش را در این بازی در اختیار نداشت، آن وقت فکر می‌کردید چه نتیجه‌ای به دست می‌آمد؟ واقعاً غیبت ملی‌پوشان ما یک فقدان بزرگ بود.

در بازی با تیمی چون الهلال باید از نیم موقعیت خود استفاده کنید
برانکو اضافه کرد: در این بازی یکسری اشتباهات ساده در تیم ما اتفاق افتاد. اول اینکه گل اول آنها آفساید بود. بازی در چنین سطحی شرایطی دارد که شما باید از تک موقعیت هم نه، نیم موقعیت خود بیشترین بهره را ببرید، اما ما این کار را نکردیم. در همان اوایل مسابقه علی علیپور و فرشاد احمدزاده بعد از یک همکاری خوب می‌توانستند گل بزنند، اما این اتفاق رخ نداد. وحید امیری نیز یک موقعیت خیلی خوب دیگر را از دست داد.

خیلی عجولانه حمله کردیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین تأکید کرد: ما در این بازی حتی بعد از اینکه دو گل هم خوردیم موقعیت‌هایی گیرمان آمد که از آنها هم استفاده نکردیم و نیازی نیست بگویم چه صحنه‌هایی بود. وقتی آنها یک یار کمتر داشتند بهترین فرصت بود که ما شرایط را تغییر دهیم، اما خیلی عجولانه حمله کردیم و کاملاً خلاف آن چیزی که باید انجام می‌دادیم به سرانجام رساندیم و بازی با آن نتیجه به اتمام رسید.

 

توجیه نمی‌کنم اما کمبود بازیکن داشتیم
وی افزود: طارمی دو سال پی در پی بهترین گلزن و آقای گل ایران بوده است. طارمی در واقع آقای گل لیگ قهرمانان آسیا هم بود، اما او را در این دیدار در اختیار نداشتیم. محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا نیز محروم بودند. سیدجلال حسینی هم که آماده نبود. مصلح هم مشکل خودش را داشت. عملاً گزینه دیگری نداشتیم. صددرصد با کمبود بازیکن مواجه بودیم. من نمی‌خواهم شکست را این‌طوری توجیه کنم، اما واقعیت همین است.

با محرومیت طارمی و باشگاه فضا در تیم ما منفی شد
وی در ادامه خاطر نشان کرد: نبود طارمی در خط حمله برای یک فقدان بزرگ بود. بعد از اینکه این بازیکن و باشگاه به آن شکل جریمه شدند، فضا در تیم ما منفی شد و این اتفاق تأثیر بدی روی تیم ما گذاشت. روز قبل به ما چنین رأیی را اعلام کردند و همین‌طور سه ساعت قبل از بازی فهمیدیم که از نورالهی می‌توانیم استفاده کنیم. همه این موارد روی هم رفته تأثیر منفی روی تیم قبل از این بازی بزرگ گذاشت.

پلی‌استیشن نیست که به راحتی بازیکنی را در زمین بگذارید!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به انتقاد پیشکسوتان و کارشناسان به استراتژی او و استفاده از محسن ربیع‌خواه گفت: شما به من کمک کنید، چه کسی را باید جایگزین ربیع‌خواه در هافبک دفاعی می‌کردیم؟ ما سه ساعت قبل از بازی فهمیدیم احمد نوراللهی می‌تواند بازی کند. او یک سال فوتبال بازی نکرده بود. فکر می‌کنید پلی‌استیشن است که بازیکن بگذارید تا بازی کند؟ نوراللهی تا دو ساعت قبل از بازی نمی‌دانست که می‌تواند بازی کند یا نه.

سیدجلال فقط 3 جلسه قبل از بازی تمرین کرده بود
برانکو ادامه داد: خواهش من این است که بگویید از بازیکنانی که داشتم چه کسی را باید در زمین می‌گذاشتم؟ سه بار صحبت کردم و گفتم که سیدجلال دو ماه بازی نکرده و تمرین مناسبی نداشته است. او تنها سه جلسه قبل از بازی کامل تمرین کرده بود.

چه کسی را در خط هافبک می‌گذاشتم؟ کریم باقری؟!
وی بار دیگر در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند که پرسپولیس باید با دو هافبک دفاعی بازی می‌کرد، گفت: با این موضوع موافقم، ولی اسم بدهید که چه کسی را می‌گذاشتم تا دفاعی بازی کنیم؟ کریم باقری؟ آیا بشار هافبک دفاعی است که او را در این پست بگذارم؟ توضیح دادم که نوراللهی تا دو ساعت قبل بازی نمی‌دانست که می‌تواند بازی کند یا نه. من با نظر کارشناسان موافقم، اما برای دفاع چپ چه کسی را می‌‌گذاشتم؟

 

رفتار عربستانی‌ها با دایی غیرورزشی بود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به توهین عربستانی‌ها به علی دایی تصریح کرد: قطعا این رفتار غیرورزشی بوده است. من همیشه به بازیکنانم آموزش می‌دهم که ورزشکار بوده و به حریف احترام بگذارند. طبیعی است احساسات بر انگیزه غلبه می‌کند و اتفاقات ناخوشایند رخ می‌دهد.

سخت می‌توان تصمیم فیفا را برگرداند
برانکو در رابطه با محرومیت مهدی طارمی افزود: رفع این مشکل وظیفه باشگاه است و من نمی‌توانم کاری انجام دهم. این تصمیم فیفاست و سخت می‌توان آن را برگرداند.

انتظار من این است که سید‌جلال در بازی‌های تیم ملی به میدان برود!
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا سید‌جلال حسینی در ادامه بازی‌های لیگ می‌تواند برای پرسپولیس به میدان برود؟»، خاطر نشان کرد: انتظار من این است که سید‌جلال در بازی‌های تیم ملی به میدان برود.‌ با توجه به اینکه ملی‌پوشان ما یک روز قبل از بازی با استقلال خوزستان به تمرینات بر می‌گردند طبیعی است که سید‌جلال در این بازی به میدان نرود.

ما هم می‌توانیم 4 گل به الهلال بزنیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه چقدر امیدوار به صعود است، خاطرنشان کرد: تا آنجایی که شانس صعود وجود دارد، باید تمام تلاش‌مان را به کار ببریم. همان‌طور که آنها چهار گل زدند، ما هم می‌توانیم این تعداد گل را به ثمر برسانیم. امیدوارم ما قوی باشیم و انتظار دارم که بازیکنانم به خودشان اعتقاد داشته باشند.

مقابل الهلال 5 یا 6 فرصت گلزنی داشتیم
برانکو در واکنش به طرح این موضوع که تفاوت فنی زیادی بین پرسپولیس و الهلال نبود، اما چرا تیمش چهار گل دریافت کرد، گفت: اولین گل آنها آفساید بود. دومین گل و چهارمین گل روی اشتباه ما به ثمر رسید و در فوتبال پیش می‌آید. ما پنج یا شش شانس گلزنی داشتیم که یک بار هم گل نزدیم. در این سطح از لیگ قهرمانان آسیا نباید فرصت را از دست داد و باید از کوچک‌ترین فرصت استفاده کرد.

 

 

هر وقت لازم باشد بازیکن خود را در اختیار تیم ملی قرار می‌دهیم
برانکو در واکنش به این پرسش که آیا او از برنامه تیم ملی ناراحت است که اعتقاد دارد ملی‌پوشان تیمش خسته به اردوی تیم ملی برمی‌گردند، یادآور شد: نه، من اعتراضی به برنامه تیم ملی ندارم. ما دنبال این هم نیستیم که برنامه تیم ملی را به‌هم بزنیم. آنها برنامه خودشان را از قبل اعلام کرده‌اند و ما نمی‌خواهیم اعتراضی کنیم تا فردا محکوم به عدم موفقیت احتمالی تیم ملی شویم. پرسپولیس آماده است تا هر وقت لازم باشد بازیکن خود را در اختیار تیم ملی قرار دهد. خیلی هم فرق نمی‌کند ما موافق برنامه‌های تیم ملی باشیم یا مخالف اما این را بگویم که مربی الهلال درخواست کرده در این هفته هیچ بازیکنی از این تیم به تیم ملی نرود و می‌خواهد همتا به اینجای لیگ قهرمانان نتایج خوبی گرفته‌ایم و از عملکردمان راضی هستم
وی ادامه داد: امید من برای صعود زیاد است، اما نمی‌توانیم تیم قزاقستانی را با عربستانی یکی بدانیم. الهلال بهترین تیم قرن آسیاست. ما در گروه‌مان نشان دادیم که می‌توانیم مقابل‌شان بازی خوبی انجام دهیم. ما در 12 بازی لیگ قهرمانان آسیا تنها سه بار داخل خانه و بقیه را بیرون از خانه برگزار کردیم. نتایج خوبی هم تا اینجا گرفته‌ایم. طبیعی است که از این نتیجه راضی نیستم و همه تلاش‌مان را به کار می‌گیریم که نتیجه را برگردانیم.ه بازیکنانش را در اختیار داشته باشد.

 

اگر الهلال را نبریم مهم‌ترین مسئله برای ما لیگ خواهد بود
سرمربی پرسپولیس در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه اگر تیمش از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود با چه شرایطی مواجه خواهد بود؟، عنوان کرد: اگر موفق به حذف الهلال نشویم آن وقت مهم‌ترین مسئله برای ما لیگ خواهد بود. در واقع ما از لیگ خودمان قدم به جلو بر می‌داریم. بعد از آن هم افتخار حضور در لیگ قهرمانان را خواهیم داشت و این رقابت‌ها هم خاص خودش را دارد.

تمام بازیکنان ما مقابل الهلال بد بازی کرد اما حق‌مان شکست با 4 گل نبود
سرمربی پرسپولیس راجع به عملکرد ضعیف بیرانوند در بازی‌های اخیر پرسپولیس و اینکه چرا او را نیمکت‌نشین نمی‌کند، تصریح کرد: قبلاً هم گفتم که در مورد بازیکن صحبت نمی‌کنم. عملکرد تک تک بازیکنان را در جلسه آنالیز بررسی خواهیم کرد. طبیعی است که همه بازیکنان ما در بازی با الهلال ضعیف بازی کردند که آن نتیجه به دست آمد. ما باید در این بازی به نتیجه خیلی بهتری می‌رسیدیم و نتیجه 4 بر صفر شایسته پرسپولیس نبود.

بازی استقلال خوزستان – پرسپولیس در صورت لغو چه زمانی برگزار خواهد شد؟
وی در مورد احتمال لغو دیدار استقلال خوزستان – پرسپولیس نیز خاطرنشان کرد: این بازی در صورت لغو چه زمانی برگزار خواهد شد؟ ما روز پنجشنبه با استقلال خوزستان بازی داریم و سه‌شنبه هفته بعد از آن هم به مصاف الهلال خواهیم رفت. چهار روز بعد باید با نفت در جام حذفی بازی کنیم و یک هفته بعد از آن هم دربی را پیش رو داریم. این در حالی است که بازی با صنعت نفت آبادان را هم برگزار نکرده‌ایم.

شفر با تفکراتش می‌تواند برای استقلال قدم‌های خوبی بردارد
سرمربی پرسپولیس درباره حضور وینفرد شفر آلمانی در استقلال نیز گفت: شفر را از زمان حضورش در آلمان می‌شناسم. او در آن موقع از مربیان خوب کشورش بود و بعد با کامرون قهرمان آفریقا شد. او اخیراً سرمربی تیم ملی تایلند نیز بود. شفر قطعاً مربی با کیفیتی است. او دیدگاه خودش را دارد و با تفکراتش می‌تواند برای استقلال قدم‌های خوبی بردارد. البته اگر استقلال بتواند با این مربی قرارداد ببندد.

از مربی در سطح شفر انتظار می‌رود که سطح استقلال را بالا بیاورد
وی در این‌باره اضافه کرد: از مربی در سطح شفر انتظار می‌رود که سطح استقلال را بالا بیاورد. نه شفر، هر مربی خارجی که به ایران می‌آید این انتظار از او می‌رود که در فوتبال ایران قدم‌های مثبتی بردارد.

برانکو در واکنش به این سؤال که آیا ممکن است تیمش به مانند بارسا می‌تواند باخت 4 بر یک را جبران کند؟، گفت: ان‌شاءالله.

 

منبع : تسنیم

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

55 − = 45

دکمه بازگشت به بالا
بستن