اخبار تیم ملی فوتبالاخبار فوتبال ایران

تاج : تیم ملی تا جام جهانی باید ۸ بازی دوستانه داشته باشد

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال امروز بعد از نشست با کارلوس کیروش پاسخگوی سوالات رسانه ها شد

سایت فوتبال روز :

مهدی تاج درباره جلسه‌ای که امروز (چهارشنبه) با کارلوس کی‌روش داشت، به خبرنگاران حاضر در محل فدراسیون فوتبال گفت: جلسه خیلی خوبی داشتیم و با هم برنامه تیم ملی را بار دیگر مرور کردیم. در ماه پیش رو یک بازی دوستانه با توگو انجام می‌دهیم و یک بازی هم با روسیه.

توگو حریف مناسبی برای تیم ملی است
وی در پاسخ به این سؤال که چرا بازی ایران با تیم ملی کنگو قطعی نشد، تصریح کرد: ما با بررسی که روی تیم‌های صعود نکرده به جام جهانی داشتیم، دیدیم که تیم ملی توگو 14 لژیونر دارد و حریف کاملاً مناسبی برای تیم ملی خواهد بود. امکان اینکه ما در جام جهانی با تیم‌های آفریقایی هم‌گروه شویم، زیاد است. روسیه هم حریف اروپایی خیلی خوبی برای ما خواهد بود و فکر کنم انجام دو بازی در محل برگزاری بازی‌های جام جهانی برای تیم ملی خوب باشد.

تیم ملی تا جام جهانی باید 8 بازی دوستانه داشته باشد
رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در این باره افزود: ما تا جام جهانی باید هشت بازی انجام دهیم که دو بازی آن قطعی شده است. در جلسه‌ای که با کی‌روش داشتیم به این نتیجه رسیدیم که هر برنامه و دیداری که قطعی شد به حالت مکتوب در بیاید و این اتفاق در مورد دو بازی ذکر شده، رخ داد.

فعلاً 2 بازی دوستانه برای تیم ملی قطعی شده است
تاج در پاسخ به این سؤال که «آیا تیم ملی قرار است با تیم‌های سوئد و لهستان بازی کند؟»، خاطر نشان کرد: هر بازی که قطعی شد آن را رسانه‌ای خواهیم کرد. در حال حاضر فقط همان دو بازی که گفتم قطعی شده است. فکر کنم انجام دو بازی در روسیه، محل برگزاری جام جهانی هم کافی باشد. بازیکنان در این دو بازی با شرایط زمین‌ها و شرایط جوی روسیه آشنا خواهند شد. در مجموع ما با دو تیم خیلی خوب بازی می‌کنیم. این نکته راهم باید بگویم که ما نمی‌توانستیم این دو بازی را در دو قاره برگزار کنیم، چرا که فاصله زمانی بین آنها کم بود و در آن صورت خلاف قوانین فیفا عمل می‌کردیم.

کی‌روش از اتفاقات اخیر ناراحت بود
وی در واکنش به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه «آیا برنامه استثنایی که کی‌روش برای تیم ملی تدارک دیده است اجرا خواهد شد یا نه؟»، گفت: ما به دنبال این هستیم که برنامه مدنظر کی‌روش را اجرایی کنیم. حالا اینکه این برنامه استثنایی هست یا نه را نمی‌دانم، اما در صحبت‌هایی که با کی‌روش داشتم او خودش هم از برخی مسائل و اتفاقات اخیر ناراحت بود. او گفت که به این مسائل پیش آمده افتخار نمی‌کند. در هر صورت ما برنامه‌ها را به صورت مکتوب داریم و امیدواریم که اجرایی شود.

پرداخت پاداش به ملی‌پوشان به خاطر فشارهای وارده نبود
رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با پاداش‌های بازیکنان تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته پاداش‌های پرداخت شده با افزایش مواجه بوده است. ما براساس آیین نامه‌ای که داریم پاداش را پرداخت می‌کنیم. اینکه گفته می‌شود با فشار‌هایی که به فدراسیون وارد شد پاداش را پرداخت کردیم، اصلاً درست نیست. ما سعی کردیم بخشی از پاداش را به بازیکنان پرداخت کنیم.

غرور کاذب بازیکنان تیم ملی مشهود بود
تاج در ادامه در رابطه با صحبت‌هایی که بعد از بازی ایران و سوریه از قول یکی از نمایندگان مجلس و همچنین سوریه‌ای‌ها مطرح شده است، تصریح کرد: اگر شما این صحبت‌ها را کنار هم بگذارید می‌بینید که جواب یکدیگر را داده‌اند. مطرح کردن بحث تبانی اصلاً درست نیست و در مرام ما ایرانی‌‌ها، کی‌روش و دین‌مان نیست. ما در سال‌های قبل هم با سوریه تساوی داشته‌ایم. زمان سرمربیگری قلعه‌نویی تیم ملی هم این اتفاق رخ داد. ما حتی در بازی رفت هم با این تیم مساوی کردیم. به‌هر حال ما به‌عنوان یک تیم صعودکرده به جام جهانی در این بازی حاضر شدیم و این اتفاق هم کاملاً مقتدرانه رخ داد. البته بازیکنان ما هم با غرور کاذب در این بازی حاضر شدند و این موضوع مشهود بود. ما نباید خود را مقابل این حریفان از پیش برنده بدانیم. خود من از مساوی خوشحال هستم، چون باعث شد از غرور کاذب که در بین بازیکنان ما وجود داشت، کاسته شود. از طرفی هم توقعات مردم از تیم ملی پایین آمد، چون توقعات مردم از تیم ملی باید در سطحی که هستیم باشد.

میزبانی خوبی از سوری‌ها داشتیم
وی درباره اینکه سوریه‌ای‌ها گفته‌اند میزبانی ایرانی‌‌ها خوب نبود، یادآور شد: من نشنیده‌ام آنها چه گفته‌اند اما اگر واقعاً علیه میزبانی‌ ما صحبت کرده باشند، اصلاً کارشان درست نبوده است و کار بسیار بدی انجام داده‌اند، چرا که میزبانی‌مان خوب بود.

اگر نورافشانی می‌کردیم شاید محروم می‌شدیم
رئیس فدراسیون کشورمان در ارتباط با عدم برگزاری جشن صعود در پایان بازی ایران و سوریه، اظهار داشت: ما برنامه‌ای که داشتیم را تا آنجا که امکان داشت اجرا کردیم. فقط قرار بود آخرش نورافشانی داشته باشیم که خلاف قوانین فیفا بود. ما پیش از این به خاطر برخی مسائل از سوی فیفا جریمه شده بودیم و اگر برنامه نورافشانی را هم اجرا می‌کردیم آن وقت امکان داشت از میزبانی محروم شویم. کی‌روش هم بعد از بازی 10 دقیقه بازیکنان را در زمین نگه داشت و آنها دور تا دور ورزشگاه به سمت هواداران رفتند. اگر می‌خواستیم برنامه نورافشانی هم داشته باشیم باید صبر می‌کردیم بازیکنان سوریه از زمین خارج شوند. قبلاً به خاطر برگزاری مراسم عزاداری در جریان بازی با کره جنوبی از سوی فیفا جریمه شده بودیم در حالی که ما آن برنامه را خودمان خواستیم که اجرا کنیم.

پاداش صعود را دولت از طریق وزارت ورزش به تیم ملی اهدا کرد
تاج در بخش دیگری از صحبت‌هایش در رابطه با اینکه آیا صحت دارد پاداش تعلق گرفته از سوی دولت به تیم ملی که مبلغ آن 2.5 میلیارد تومان است به دست آنها نرسیده و فدراسیون فوتبال آن را برداشته است، گفت: وزارت ورزش پاداش صعود را جداگانه به تیم ملی می‌دهد و فدراسیون فوتبال هم براساس آیین‌نامه بعد از هر بازی پاداش بازیکنان را پرداخت می‌کند.  پاداش صعود را دولت از طریق وزارت ورزش به تیم ملی اهدا کرد که بین اعضای این تیم تقسیم شد.

مذاکره تاج با رئیس فدراسیون فوتبال آلمان برای انجام بازی دوستانه با ژرمن‌ها
رئیس فدراسیون فوتبال همچنین در پاسخ به این پرسش که «آیا سفر او به آلمان انجام خواهد شد یا نه؟»، خاطرنشان کرد: بعد از بررسی که انجام دادیم امکان سفرم به آلمان مهیا نبود و من از رئیس فدراسیون این کشور خواهش کردم در یک فرصت مناسب به ایران بیاید. پاسخ او مثبت بود و قرار است رئیس فدراسیون آلمان با سفر به ایران قرارداد خواهرخواندگی با ما امضا کند که اتفاق بسیار خوبی است. در مورد انجام بازی دوستانه با آلمان نیز حتماً با رئیس فدراسیون این کشور صحبت خواهم کرد.

تاج در مورد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز به خبرنگاران گفت: ورزشگاه‌های ما از لحاظ فیزیکی آمادگی ورود بانوان را ندارند. مثلاً باید گیت‌های ورود و خروج برای آنها در نظر گرفته شود.

فقط 11 خانم بلیت خریدند که بلیت‌های آنها باطل شد
«می‌خواهیم یک توضیحی هم درباره رایگان اعلام شدن تماشای دیدار ایران – سوریه بدهم»، وی با بیان این جمله، یادآور شد: همه جا نوشتند که فدراسیون فوتبال بازی را رایگان کرده، در حالی که این‌طور نبود. اگر فدراسیون فوتبال بازی را رایگان اعلام می‌کرد، باید نامه آن در سایت فدراسیون فوتبال منتشر می‌شد. ما بازی جوانمردانه را رعایت کرده و بازی را رایگان نکردیم. آن موقعی هم که تماشای بازی رایگان اعلام شد، توسط اسپانسر بود، نه فدراسیون فوتبال. تا قبل از آن هم حدود 33 هزار نفر بلیت خریداری کرده بودند. قبل از بازی هم کلاً 11 نفر خانم بلیت خریداری کردند که به همه آنها اس ام اس دادند و بلیت‌های‌شان را باطل کردند.

3 خانم ایرانی در ورزشگاه حضور داشتند
رئیس فدراسیون فوتبال در مواجه شدن با این سؤال که چرا بانوان ایرانی نتوانستند در ورزشگاه حاضر شوند، یادآور شد: سه بانوی ایرانی هم در VIP ورزشگاه حضور داشتند. دو نفر از آنها نماینده مجلس بودند و یکی هم نایب رئیس فدراسیون فوتبال بود.

باید یکسری از قوانین بین‌المللی را رعایت می‌کردیم
تاج در واکنش به سؤال دیگری خبرنگاری که از او پرسید: «چرا بانوان صاحب منصب می‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور یابند، اما بانوان عادی نه؟»، گفت: ما باید یکسری از قوانین بین‌المللی را رعایت می‌کردیم. آنها برای حضور بانوان در ورزشگاه درخواست داده بودند و ما هم قبول کردیم.

وی راجع‌به حضور بانوان سوری در ورزشگاه برای تماشای دیدار دیشب گفت: به ‌هر حال یکسری ساختارهایی وجود دارد که باید رعایت کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا برای بانوانی که روز گذشته در ورزشگاه حضور داشتند، مشکلی پیش آمد یا خیر، گفت: نه. این موضوع باید بررسی شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 56

دکمه بازگشت به بالا
بستن