اخبار تیم ملی فوتبالاخبار فوتبال ایرانخبر ویژه

مقدماتی جام جهانی 2018 : ایران 2 – 2 سوریه / قفل دروازه ایران توسط سوری ها بازشد

ایران در اخرین بازی مقدمای جام جهانی برابر سوریه متوقف شد

سایت فوتبال روز :

تیم ملی کشورمان در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند، محمد انصاری (56- عزت‌الله پورقاز)، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، رامین رضاییان، علی کریمی (46- روزبه چشمی)، علیرضا جهانبخش(76- وحید امیری)، احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه، سردار آزمون و مهدی طارمی به میدان آمده است.

برای سوریه نیز در این مسابقه ابراهیم عالمه، موید عجان، احمد الصالح، هادی المعمری، علا الشبلی، ناصر حاج محمد، زاهر میدانی، فراس الخطیب، محمود المواس، عمر الخریبین، عمر السومه راهی میدان شدند.

نیمه اول

دقیقه 7: همکاری خوب طارمی و محمدی در جناح چپ با پاس عرضی تند و تیز مدافع چپ کشورمان همراه شد که دفاع سوریه اجازه ضربه زدن را به سردار آزمون نداد.

دقیقه 8: ارسال هافبک راست سوریه با ضربه سر السومه صحنه‌ای خطرناک را روی دروازه ایران خلق کرد که بیرانوند با دست توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 13: سومه با ضربه ایستگاهی از فاصله تقریبا 30 متری دروازه‌ ایران را تهدید کرد که بیرانوند نتوانست توپ را جمع کند و تامر حاج محمد روی ریباند دروازه ایران را باز کرد. تیم ملی که پیش از بازی 1108 دقیقه بود گلی دریافت نکرده بود با دریافت گل در دقیقه 13 این دیدار رکوردش با ثبت 1121 دقیقه گل نخوردن شکسته شد.

دقیقه 23: اشکان دژاگه با یک فرار در میانه میدان و دریبل استثنایی‌ با یک پاس در عمق آزمون را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد اما ضربه این بازیکن توسط عالمه مهار شد.

دقیقه 34: ارسال دژاگه از روی ضربه کرنر با ضربه سر پورعلی گنجی همراه شد که این بار هم عالمه اجازه باز شدن دروازه تیمش را نداد.

دقیقه 45: روی کرنر ارسالی از جناح چپ ایران توسط دژاگه، مهدی طارمی با یک ضربه سر می‌رفت یک گل زیبا به ثمر برساند که عالمه با کمک تیر دروازه توپ را دفع کرد اما این سردار آزمون بود که توانست با سینه توپ را وارد دروازه سوریه کند.

دقیقه 1+45: شروع مجدد بیرانوند و ارسال بلند او طارمی را در محوطه جریمه سوریه در موقعیت خوب گلزنی قرار داد اما ضربه او توسط سنگربان سوریه مهار شد.

دقیقه 5+45: اشکان دژاگه از روی نیم دایره پشت محوطه جریمه از روی یک ضربه ایستگاهی می‌توانست گل دوم ایران را به ثمر برساند که عالمه به یک شیرجه عالی توپ را دفع کرد و طارمی ضربه برگشتی را در حالی که در موقعیت آفساید قرار داشت به اوت زد تا آه از نهاد تماشاگران بلند شود.

نیمه دوم

دقیقه 46: روزبه چشمی به جای علی کریمی وارد زمین شد.

دقیقه 46: آزمون با یک پاس عرضی در محوطه جریمه سوریه به طارمی او را در موقعیت ایده‌آل گلزنی قرار داد اما این بازیکن قبل از ضربه به توپ به زمین افتاد و اعتقاد داشت مدافع سوری او را شارژ کرده که داور توجهی به این مسئله نکرد.

دقیقه 47: داور به احسان حاج صفی کارت زرد نشان داد.

دقیقه 49: محمود المواس از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه 50: پاس عرضی خوب رضاییان از جناح راست در درون محوطه جریمه سوریه پس از عبور از چند بازیکن به پورعلی‌گنجی رسید اما او با بی‌دقتی توپ را به اوت زد.

دقیقه 56: محمد انصاری جای خود را به عزت‌الله پورقاز داد.

دقیقه 57: کرنر ارسالی دژاگه از جناح راست با ضربه سر چشمی می‌توانست به گل دوم ایران تبدیل شود اما توپ به تیر دروازه سوریه برخورد کرد.

دقیقه 64: پرتاب اوت بلند حاج‌صفی و ضربه سر ناقص مدافع سوری در محوطه جریمه تیمش باعث شد آزمون در محوطه شش قدم صاحب موقعیت عالی گلزنی شود و در نهایت با ضربه‌ای آرام گل دوم تیم ملی را به ثمر برساند.

دقیقه 76: وحید امیری در خط هافبک تیم ملی جایگزین علیرضا جهانبخش شد.

دقیقه 76: آزمون روی کرنر ارسالی دژاگه بار دیگر دروازه سوریه را تهدید کرد که عالمه این بار اجازه باز شدن دروازه تیمش را نداد.

دقیقه 85: طارمی پس از درگیری با مدافع سوریه از داور بازی کارت زرد گرفت.

دقیقه 88: طارمی روی یک فرار تند و تیز از جناح راست با یک ضربه محکم از کنار خط طولی محوطه جریمه دروازه عالمه را به طور جدی تهدید کرد اما این دروازه‌بان سوریه بود که با عکس‌العمل خوب اجازه باز شدن دروازه تیمش برای بار سوم را نداد.

دقیقه 2+90: السومه بعد از تک به تک شدن با بیرانوند او را با یک ضربه دقیق مغلوب خود کرد و گل دوم و تساوی سوریه را به ثمر رساند.

تیم ملی ایران با این تساوی با 22  امتیاز صدرنشین ماند و به عنوان تیم اول گروه A راهی جام‌جهانی روسیه شد. هر چند ملی‌پوشان کشورمان بعد از هشتمین بازی خود در این گروه، صعودشان را به جام‌جهانی قطعی کرده بودند. کره‌جنوبی نیز با کسب تساوی مقابل ازبکستان در تاشکند به عنوان تیم دوم به طور مستقیم راهی جام‌جهانی روسیه شد. سوریه هم با این تساوی که مقابل ایران کسب کرد موفق شد به عنوان تیم سوم راهی مرحله پلی‌آف شود.

منبع : تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 37 = 46

دکمه بازگشت به بالا
بستن