اخبار تیم ملی فوتبالاخبار جام جهانی 2018 روسیهاخبار فوتبال ایران

کیروش در مصاحبه پیش از بازی برگشت با کره : بازی فردا می‌تواند برای ما تاریخ‌ساز باشد

سرمربی تیم ملی کشورمان در نشست خبری دیدار برگشت با کره جنوبی در سئول به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

سایت فوتبال روز :

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار کره جنوبی – ایران اظهار داشت: به همه خبرنگاران خیرمقدم می‌گویم. مایه خرسندی و افتخار است که در جمع شما حضور دارم. از بابت حضور این تعداد خبرنگار تبریک می‌گویم. حضور تعداد زیاد خبرنگاران نشان می‌دهد بازی فردا بسیار مهم است و رسانه‌های ایرانی و کره‌ای به شدت به بازی فردا اهمیت می‌دهند.

با وجود صعود به جام جهانی سعی می‌کنیم در بازی فردا هم پیروز شویم
سرمربی تیم ملی با بیان اینکه «بهترین تلاش‌مان را می‌کنیم تا بتوانیم کره جنوبی را شکست دهیم»، خاطرنشان کرد: ما از کره شناخت کامل داریم و می‌دانیم تا الان یازده گل زده‌اند که 9 گل آن در چهار بازی اخیر بوده است. در تمام بازی‌های خانگی هم پیروز شده‌اند، اما ما هم تیم ایران هستیم و رکوردهای خودمان را داریم. امیدواریم با ارائه فوتبالی خوب و برتر کره را شکست دهیم. در واقع وظیفه داریم فردا پیروز شویم. مطمئناً کارمان آسان نیست، اما به‌عنوان تیمی که حضورمان در جام جهانی قطعی شده، وظیفه داریم تمام سعی خود را انجام دهیم تا فردا پیروز شویم. امیدوارم پس از پیروزی در بازی فردا هواداران فوتبال ایران باشند که خوشحالی کنند.

از فرصت بازی برابر کره جنوبی برای پیشرفت و یادگیری بیشتر استفاده می‌کنیم
وی ضمن یادآوری اینکه کره جنوبی به نیمه نهایی جام جهانی راه یافته است، افزود: حضور پرتعداد خبرنگاران نشان‌دهنده این است که کره جنوبی به چه دلیل هشت بار به مسابقات جام جهانی راه یافته و دو بار قهرمان آسیا شده است. این تیم همچنین به نیمه نهایی جام جهانی هم راه پیدا کرده است. ما از بازی با کره یاد می‌گیریم. هربار فرصت رویارویی با کره برای ایران به دست می‌آید ما از این فرصت برای پیشرفت و یادگیری بیشتر استفاده خواهیم کرد. کره یکی از بهترین تیم‌های آسیاست و ما از مواجهه با این تیم چیزهای زیادی فرا خواهیم گرفت.

با استراتژی سرمربی کره آشنا هستم
کی‌روش همچنین اظهار داشت: سعی کردم تمام اطلاعاتی که مربوط به سرمربی کره و تیم او بوده را به دست آورم، اما متأسفانه اطلاعات کافی در مورد او در سطح ملی ندارم. البته اطلاعات سرمربی کره را در حوزه باشگاهی به دست آوردم و آن را آنالیز کرده‌ام و با استراتژی این مربی آشنا شدم. اطلاعات ما بسیار محدود بوده، اما نقاط ضعف و قوت این تیم را به خوبی می‌شناسیم. از این رو بهترین عملکرد را مقابل این تیم خواهیم داشت.

بازیکنانم در زمین برای یکدیگر از جان گذشتگی می‌کنند
«واقعیت به صورت شفاف این است که ما هم در دفاع  و در حمله باید بهترین عملکرد را داشته باشیم»، کی‌روش با بیان این جمله تأکید کرد: این یک اصل است که برای بهتر حمله کردن باید خوب دفاع کنید و برای بهتر دفاع کردن باید خوب حمله کنید. ما می‌دانیم بازیکنان‌مان در زمین برای یکدیگر از جان گذشتگی می‌کنند و این روحیه تیمی ماست. ما وقتی گل می‌زنیم از بازیکن اصلی تا نیمکت‌نشین در آن سهیم هستند و وقتی گل می‌خوریم انگشت اتهام را به سمت کسی دراز نمی‌کنیم.

پیروزی با نتیجه یک بر صفر هم فوق‌العاده است
سرمربی تیم ملی ایران درباره برتری ایران مقابل کره جنوبی در سال‌های گذشته با نتیجه یک بر صفر گفت: اگر من این شانس را داشته باشم که تمام بازی‌ها را با نتیجه 10 بر صفر به اتمام برسانم، این کار را انجام می‌دهم، اما می‌دانم پیروزی با نتیجه یک بر صفر هم فوق‌العاده است.

اینکه گل نخورده‌ایم وظیفه‌مان را سنگین‌تر می‌کند
سرمربی تیم ملی درباره رکورد ایران در گل نخوردن در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه اظهار داشت: این رکورد یک افتخار برای ماست، اما باعث نمی‌شود بازی فردا را جدی نگیریم. اتفاقاً وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند. ما برای بازی با کره احترام زیادی قائل هستیم. این تیم بازی‌های خانگی‌اش را برده و ما مثل بازی‌های گذشته، مسابقه فردا را جدی می‌گیریم و می‌دانیم که این بازی مرگ و زندگی برای ماست. بازی فردا برای ما می‌تواند تاریخ‌ساز باشد.

امیدوارم بهترین تیم به همراه ایران به جام جهانی صعود کند
وی در پاسخ به این پرسش که ترجیح می‌دهید کدام تیم همراه ایران به جام جهانی برود، افزود: در فوتبال خوب نیست احساسات‌مان را مطرح کنیم، چون این حرکت غیرمحترمانه خواهد بود. امیدوارم بهترین تیم به همراه ایران به جام جهانی صعود کند، چون این موضوع به افزایش سطح فنی در فوتبال آسیا خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 70 = 78

دکمه بازگشت به بالا
بستن