اخبار فوتبال ایرانخبر ویژه

مایلی کهن : تاج اصلاً در اندازه من نیست

محمد مایلی کهن روز گذشته در فدراسوین فوتبال حاضر شد

فوتبال روز :  مایلی کهن در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفت: تاج اصلاً در اندازه من نیست! من در همه رشته‌ها خودم را متخصص می‌دانم، تحصیلکرده ورزش هستم و قبل از انقلاب و بهمن 56 از دانشگاه در رشته تربیت بدنی فارغ التحصیل شدم. سوابقم در تیم ملی، تیم‌های مختلف باشگاهی و پرسپولیس نیز مشخص است. 14 سال عضو پرسپولیس بودم، آن پرسپولیسی که بهترین تیم ایران بود. تاج اصلاً در اندازه من نیست. او تمایل داشت با من دیدار کند، اما من چنین تمایلی نداشتم.

 

گفتم از فدراسیون تکان نمی‌خورم تا حق و حقوقم را پرداخت کنید
سرمربی پیشین تیم ملی خاطرنشان کرد: روز گذشته در فدراسیون فوتبال حضور یافتم و گفتم “از فدراسیون تکان نمی‌خورم تا حق و حقوقم را پرداخت کنید”. چهار پنج ساعت هم در فدراسیون حضور داشتم و در نهایت مقرر شد روز چهارشنبه (امروز) حق و حقوقم پرداخت شود، این در حالی بود که من تأکید داشتم مبلغ قراردادم پرداخت شود.

از آخرین وعده «نقاشیان» 15 ماه می‌گذرد!
وی یادآور شد: در تاریخ 31 فروردین ماه سال 95 با آقای نقاشیان، کفاشیان نه، نقاشیان چون خیلی خوب نقش بازی می‌کند، دیدار کردم و در این دیدار یک‌سری مسائل پیش آمد. آنهایی که مرا می‌شناسند می‌دانند که دنبال مسائل مادی نیستم، اما در همان جلسه یک‌سری جنجال‌ها به‌پا و مواردی مطرح شد، که من در اینجا لازم نمی‌دانم به آنها بپردازم. در همان جلسه که رئیس حراست فدراسیون فوتبال نیز در آن حضور داشت آقای نقاشیان گفت که “اولویت اصلی ما پرداخت همان مبلغ ناچیز قرارداد من است”. از آن اولویت اصلی 15 ماه گذشته، اما هنوز با من تسویه حساب کامل نشده است.

جواب سلام تاج را دادم و به اتاقش نرفتم
مایلی‌کهن تصریح کرد: تاج را هم دیدم. او به من سلام کرد و من جواب سلامش را دادم، اما به هیچ عنوان به اتاقش نرفتم.

حق و حقوق ما یک‌صدم مبلغ قرارداد کی‌روش هم نیست!
وی با تأکید بر اینکه بیش از حق و حقوقش چیزی نمی‌خواهد، به تسنیم گفت: چه اشکالی دارد ما هم به حق و حقوق‌مان برسیم، حق و حقوقی که یک‌هزارم مبلغ قرارداد کی‌روش هم نیست؟ پولی که من قرار است از فدراسیون فوتبال بگیرم پول دانه پرنده‌های کی‌روش هم نمی‌شود، با این حال 15 ماه از تاریخی که قرار بود مبلغ قراردادم را پرداخت کنند، گذشته است.

خاکپور 10هزار دلار از جیبش برای بازیکنان تیم امید هزینه کرد
مایلی‌کهن گفت: محمد خاکپور یک سال و نیم در تیم امید کار کرد. آیا یک ریال به او پول دادند؟ خاکپور تا به حال این را نگفته، اما من این را می‌دانم و می‌گویم او بالای 10 هزار دلار پاداش و پول از جیب خودش برای بازیکنان تیم امید هزینه کرد. او پاداش می‌داد، جشن تولد می‌گرفت و… . مگر رقم قرارداد خاکپور چقدر بود که حق و حقوقش را پرداخت نکردند؟ آیا محمد خاکپور اندازه آن عضو محترم قوه قضائیه هم نبود که در مراسم بهترین‌ها حضور یافت و جایزه نفرات برتر را اهدا کرد؟ با این کار حداقل نشان می‌دادند یاد خاکپور هم هستند و اسمش را می‌آوردند.

در فوتبال ایران از خاکپور نجیب‌تر هم هست؟
مدیر فنی پیشین تیم امید با یادآوری اینکه محمد خاکپور، سرمربی پیشین این تیم فردی نجیب در فوتبال ایران است، گفت: در فوتبال ایران از خاکپور نجیب‌تر هم هست؟ نه‌تنها از نظر نجابت، بلکه از نظر تخصص و دانایی هم از بهترین‌های ایران است. بعد از اینکه تیم امید نتوانست به المپیک ریو برود یک جا دیدید خاکپور بیاید و اظهارنظری کند؟ او فقط یک بار به برنامه «کی‌روشی‌پور» رفت و والسلام.

 

به‌جای تحریک تماشاگران با آنها برخورد کردیم که به کسی توهین نکنند
وی به دوران حضورش در ملوان بندرانزلی اشاره کرد و گفت: فصل گذشته سرمربی ملوان بودم، شاید اگر در یک بازی جاروجنجال به‌پا می‌کردم، روند بازی‌ها به‌سود ما تغییر می‌کرد و با یک پیروزی بیشتر به لیگ برتر صعود می‌کردیم، اما من این کار را نکردم، حتی با تماشاگرانی که به داور توهین می‌کردند، برخورد می‌کردم. آیا نمی‌توانستم کاری کنم که جو تماشاگران برگردد و داوران بترسند؟ ما این کارها را نکردیم و از جان مایه گذاشتیم. به‌جای تحریک تماشاگران با آنها برخورد کردیم که به کسی توهین نکنند. آیا شما دیدید که کسی بگوید مایلی‌کهن با داور و تیم حریف درگیر شده است؟

از خدا می‌خواهم تاج از من شکایت کند
مایلی‌کهن در پایان در پاسخ به این پرسش که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از او شکایت کرده است یا خیر، گفت: فعلاً که چیزی دستم نیامده است، با این حال باید بگویم که از خدا می‌خواهم تاج از من شکایت کند و با آغوش باز آن را می‌پذیرم. البته رئیس فدراسیون از آقای نادر فریادشیران شکایت کرده است.

طارمی هم برخورد خوبی با هواداران پرسپولیس نداشته است
پیشکسوت پرسپولیس در مورد حواشی دیدار این تیم برابر سیاه‌جامگان و اعتراض تماشاگران به مهدی طارمی گفت: توهین کردن بد است، چه برای دوست ما باشد و چه برای دشمن‌مان. این درست نیست که توهین فقط برای ما بد باشد و برای دیگران خوب. من نمی‌گویم توهین تماشاگران به طارمی درست بوده، اما او هم در یکی دو سال گذشته برخورد خوبی با آنها نداشته است. سال گذشته که به ترکیه رفت و با باشگاهی از این کشور قرارداد بست و امسال هم با اینکه قرارداد داشت در تمرینات پیش‌فصل شرکت نکرد و در اردوی اوکراین هم غایب بود. آیا این کار توهین به تماشاگران نیست؟ باشگاه باید به تعهداتش در قبال بازیکنان عمل کند و بازیکنان هم باید به قراردادشان پایبند باشند. در اینجا باید بگویم که توهین تماشاگران درست نیست و اگر هم اعتراضی هست باید با تکان دادن دستمال‌های سفید باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 − 27 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن