اخبار تیم ملی فوتبالاخبار فوتبال ایرانخبر ویژه

اسکوچیچ : به خاطر دانش و شناختم از فوتبال ایران فدراسیون من را انتخاب کرده است

سرمربی جدید تیم ملی ایران معتقد است که بواسطه دانشش سرمربی تیم ملی شده است نه لابی آفازاده ها و دلال ها

سایت فوتبال روز : اولین نشست خبری اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی

اسکوچیچ در بخش ابتدایی صحبت‌های خود اظهار داشت: می خواهم در ابتدا در مورد برنامه های آماده سازی تیم ملی صحبت کنم.انتخاب من به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است.

* در مرحله انتخابی جام جهانی تیم ملی در مسیر درستی قرار نگرفته است

وی ادامه داد: فکر می‌کنم این اولین بار است که یک مربی خارجی پس از 5 سال حضور در فوتبال ایران به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شود و این بار مسئولیت من را بیشتر می‌کند. در مورد موقعیت فعلی تیم ملی در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی شاید این تیم در مسیر درستی قرار نگرفته و من اینجا هستم که با تمام انرژی مثبتی که منتقل می‌کنم و دانش و تجربه‌ای که دارم در راستای موفقیت تیم ملی قدم بردارم.

* هدفم این است که بازی به بازی مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذاریم

اسکوچیچ تصریح کرد: دوست دارم پیرو صحبت‌هایی که در رسانه‌ها مطرح شد به طور شفاف و واضح در مورد اهدافم صحبت کنم. هدف ما این است که بازی به بازی مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذاریم. یک انرژی مثبت به تیم ملی و فوتبال ایران تزریق کنیم و پس از آن این منجر به صعود ما به جام جهانی خواهد شد.

* با آغوش باز از صحبت های مربیان فوتبال ایران استفاده می کنم 

اسکوچیچ افزود: مطمئنا ارتباط بسیار خوبی با باشگاه‌ها خواهیم داشت و با آغوش باز از صحبت‌های مربیان شاغل در فوتبال ایران استفاده می‌کنم. مطمئن باشید تعامل خوبی بین ما و مربیان حاضر در ایران خواهد بود. یکی از فوایدی که وجود من در تیم ملی دارد این است که با فضای فوتبال ایران آشنا هستم و با توجه به کارکرد 5 ساله‌ام ذهنیت بازیکنان ایرانی را می‌شناسم. قطعا این موضوع می‌تواند به پیشبرد اهداف ما کمک کند.

* پیام اسکو به بازیکنان شاغل در فوتبال ایران

وی تصریح کرد: در مرحله اول کار خودم را با تیم ملی فوتبال ایران شروع کرده و ابتدا به تجزیه و تحلیل و آنالیز مسابقات لیگ برتر و مسابقات قهرمانان آسیا پرداختیم. این اولین اقدام ما بود که صورت گرفت و البته تمام نکات مثبت و منفی و نمایش‌های بازی‌های اخیر تیم ملی را استخراج کرده‌ایم. در حال حاضر اولویت ما روی لژیونرهای فوتبال ایران خواهد بود و قصد داریم مسابقات آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم. از همین جا یک پیام به بازیکنان شاغل در فوتبال ایران می‌دهم و به آنها می‌گویم همگی شانس حضور در تیم ملی را دارند اما این موضوع به آمادگی آنها در مسابقات مختلف ربط دارد.

* در 5 روز آینده تمرکزمان روی بازیکنان لژیونر است

وی گفت: طی 5 روز آینده برنامه‌های ما به این شکل است که تمرکزمان روی بازیکنان لژیونر باشد. با توجه به پراکندگی لیگ‌هایی که بازیکنان لژیونر در آنها بازی می‌کنند برایم میسر نیست که بازی‌های همه آنها را در این بازه زمانی کم از نزدیک ببینم اما سعی می‌کنم از طریق تماس تلفنی، تماس تصویری و تماشای مسابقاتشان با آنها ارتباط بگیرم. سعی می‌کنم انرژی مثبت خودم را به آنها به اشتراک بگذارم و در مورد برنامه‌های آتی تیم ملی با آنها صحبت کنم.

*رفته رفته تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد

اسکوچیچ افزود: همان‌طور که گفتم بررسی‌های ما ادامه خواهد داشت تا به مرحله بعدی کارمان برسیم. در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت و با توجه به بازی‌های تیم ملی در مرحله قبل نمی‌توان انتظار تغییر خیلی بزرگ داشته باشیم اما رفته رفته تغییر شکل می‌گیرد و تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی مشاهده خواهید کرد.  بعد از این که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به مرحله انتخاب بازیکن برای مسابقات آتی رسیدیم، مدل بازی تیم را انتخاب می‌کنیم. ساماندهی تیم را به طور دقیق زیر نظر می‌گیریم و بعد یک تیم ملی توانا و پویا را مشاهده خواهید کرد.

* در زمان حضور من ارتباط سازنده بین تیم ملی و باشگاه ها ایجاد می شود

سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به ارتباط باشگاه‌های ایرانی عنوان کرد: یک بازیکن ممکن است در باشگاه خودش خواسته‌های متفاوتی داشته باشد. از آن درخواست‌ها و نیازهایی که ممکن است در تیم ملی داشته باشد. این نیاز به یک ارتباط مستمر و پایدار بین کادر فنی تیم ملی و کادر فنی باشگاه‌ها دارد. نمی‌خواهم در مورد ارتباط باشگاه‌ها و تیم ملی در زمان کی‌روش صحبت کنم، اما چیزی که در زمان من اتفاق خواهد افتاد، یک ارتباط سازنده و مستمر خواهد بود، به این شکل که سرمربی باشگاهی که بازیکن در تیم ملی دارد در هر حال می‌داند که من در حال انجام چه کاری هستم و من هم از برنامه‌های آنها مطلع خواهم بود تا به این شکل یک برنامه مشترک را پیش ببریم. البته این را هم بگویم بعضی از لژیونرهای ما مربیانی دارند که آنها دوستان من هستند و ما می‌خواهیم به نحو احسن از این ارتباطاتمان برای تیم ملی استفاده کنیم.

*  باید نتایج گذشته تیم ملی را فراموش کنیم

وی در خصوص اینکه در زمان کی‌روش تیم ملی دو بار به جام جهانی صعود کرد و آیا وی برنامه‌ای دارد که تیم ملی برای سومین بار در یک دهه اخیر راهی جام جهانی شود، گفت: ما همه در اینجا هستیم که به بهترین شکل از تیم ملی حمایت کنیم. با شناختی که از بازیکنان فوتبال ایران دارم و می‌دانم آنها چه تعهدی دارند قول می‌دهم از هیچ تلاشی دریغ نکنم. قطعا بازیکنان تیم ملی نیز پیام من را می‌خوانند و می‌شوند و به مردم می‌گویم که ما باید نتایج گذشته تیم ملی را فراموش کنیم و فصل جدیدی را برای فوتبال ایران رقم بزنیم. از اصحاب رسانه هم می‌خواهم که به ما کمک کنند، زیرا یک نفر نمی‌تواند تمامی خواسته‌ها را جامه عمل بپوشاند.

* هدفم بالا بردن انگیزه بازیکنان در قالب توانایی آنهاست

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای مدیریت کردن لژیونرها در تیم ملی دارد، گفت: هدف من این است که انگیزه بازیکنان را در قالب توانایی آنها بالا ببرم. قطعا آنها آگاه هستند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه افتخار بزرگی است و ما دوست داریم همه به یک هدف مشترک برسیم. طبیعتا در این راه باید دست به دست هم بدهیم و برای موفقیت تیم ملی به هم کمک کنیم.

* واکنش به حضور هاشمیان در نیمکت تیم ملی

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه آیا دستیارانش را برای حضور در تیم ملی انتخاب کرده و آیا  از وحید هاشمیان استفاده می‌کند یا خیر، اظهار داشت: ما این روزها درگیر مسائل گوناگون هستیم اما قطعا از تجربه و دانش مربیان قبلی استفاده خواهیم کرد. اینکه قرار است چه کسانی دستیار من باشند طی روزهای آینده مشخص خواهد شد اما در کرواسی ضرب‌المثلی داریم که می‌گویند هر سری یک عقلی دارد. بنابراین معتقد به مشورت هستم و از نظرات همه استفاده می‌کنم.

* به خاطر دانش و شناختم از فوتبال ایران فدراسیون من را انتخاب کرده است

وی در پاسخ به این سوال که از انتخاب شما خیلی انتقاد شده و حتی از نقش افراد غیرفوتبالی در این انتخاب صحبت می‌شود و الان فرصت خوبی است که از این انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران دفاع کند، تاکید کرد: من نمی‌دانم، در مورد موضوعات پشت صحنه فدراسیون باید صحبت کند، اما می‌دانم به خاطر دانش و شناخت من از فوتبال ایران فدراسیون به این جمع‌بندی رسیده و این نکته بسیار مهمی بوده که فدراسیون فوتبال روی آن تاکید داشته است.

* برانکو اولین نفری بود که بعد از انتصابم به من تبریک گفت

اسکوچیچ در مورد اینکه به عنوان پنجمین مربی کروات در ایران مشغول کار است و سایر مربیان کرواتی که در ایران بودند از او حمایت کردند و آیا با آنها مشورتی داشته یا خیر، خاطر نشان کرد: در ابتدا باید بگویم افتخار می‌کنم ارتباط تنگاتنگی بین ایران و کرواسی از لحاظ فوتبالی وجود دارد و این موضوع را چند روز پیش که در خدمت سفیر بودم به او هم اعلام کردم. همچنین افتخار می‌کنم به عنوان یک مربی کروات در رأس تیم ملی ایران فعالیت دارم. قبل از انتخابم صحبتی با مربیان هموطنم نداشتم اما می‌توانم بگویم برانکو اولین کسی بود که بعد از خبر انتصابم به من تبریک گفت، البته بلاژوویچ هم در رسانه‌ها صبحت کرد و از من حمایت کرد، اما من شخصا با او هنوز صحبتی نداشته‌ام.

سرمربی تیم ملی فوتبال افزود: خبر انتصابم در کشور کرواسی بسیار خبرساز بوده چون برای اصحاب رسانه‌های کرواسی هم مهم است که هموطنشان در ایران فعالیت می‌کند.

*از ارتباطاتم در ایتالیا و اسپانیا برای پیشبرد اهدافم برای برنامه‌های تیم ملی استفاده می‌کنم

وی در پاسخ به این سوال که با مربیان زیادی از کروات در ارتباط است و آیا این ارتباط‌ها می‌تواند باعث کمک به فوتبال ایران شود، توضیح داد: ما تقویم فصل جاری را مشخص کرده‌ایم ولی همانطور که شما گفتید ارتباطات خوبی دارم که بیشتر این ارتباطات در ایتالیا و اسپانیا است. مطمئنا از این ارتباطات برای پیشبرد برنامه‌های تیم ملی استفاده خواهم کرد و بدون شک فدراسیون هم از هیچ تلاشی برای موفقیت تیم ملی فروگذار نخواهد بود.

* وقتی نفت را ترک کردم خبری از حضورم در تیم ملی نداشتم

اسکوچیچ در خصوص نحوه جدایی‌اش از نفت آبادان و اینکه این مربی را با کارلوس کی روشی قیاس می‌کنند که افتخارات زیادی داشته و حتی منتقدان می‌گویند تیم ملی به اسکوچیچ وزن داده است نه این مربی به تیم ملی، عنوان کرد: من طی هفته‌های اخیر در رسانه‌ها خوانده‌ام که مشکل قلبی دارم، در حالی که این موضوع را از طریق رسانه‌ها شنیده‌ام و مشکل قلبی‌ ندارم. من یک بیماری آلرژی داشتم که در آبادان جدی شده بود و البته خوشبختانه برطرف شد. وقتی نفت آبادان را ترک کردم هیچ خبری از اینکه به تیم ملی می‌روم نداشتم و اصلا قرار نبود چنین اتفاقی بیفتد.

* پیشنهاد تیم ملی برایم متفاوت بود

سرمربی جدید تیم ملی تاکید کرد: حتی مدیرعامل باشگاه نفت آبادان ادعا کرد حالا که قراردادم با این باشگاه تمام شده به تیم ملی بروم و در آنجا کار کنم، ولی آن زمان که خواستار جدایی بودم بحثی در مورد حضورم در تیم ملی مطرح نشده بود. آن زمان 6-5 باشگاه مهم و صاحب نام برای حضور من در تیمشان با من تماس گرفتند که من هم به مدیریت باشگاه نفت آبادان اعلام کردم قول می‌دهم که به هیچ باشگاه ایرانی دیگری نروم. اما وقتی بحث تیم ملی مطرح شد، قضیه فرق کرد و طبعا این پیشنهاد برایم متفاوت بود.

*فدراسیون فوتبال ایران بداند که با یک مربی صادق قرارداد بسته است

وی خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنم حضورم در تیم ملی فوتبال ایران افتخار است اما فدراسیون فوتبال هم باید بداند با یک مربی صادق قرارداد بسته است. من قبلا سرمربی تیم ملی دیگری نبودم و این حرف درست است، ولی تحصیلات من با کارم مرتبط بوده و چندین سال در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتم و دانش و تجربه مربی‌گری‌ام در تیم ملی به من کمک خواهد کرد. در این سال‌ها در 4 فینال ممکن در دوره مربیگری‌ام حضور داشتم اما در ایران در تیم‌هایی مربی‌گری کرده‌ام که خیلی بازیکنان صاحب نامی در اختیار نداشتند. حالا که در تیم ملی حضور دارم قطعا می‌توانم بهترین‌های ایران را در اختیار داشته باشم و همان مدلی که دوست دارم تیمم را به زمین بفرستم و از بازیکنانم بخواهم به شیوه‌ای که مدنظرم هست در زمین فوتبال بازی کنند.

*خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم

اسکوچیچ در مورد اینکه صحبت‌های زیادی در خصوص انتخابش مطرح شده و حالا که در رأس تیم ملی قرار دارد چه انتظاری از همه ارکان فوتبال برای موفقیت دارد عنوان کرد: در مورد بخش اول سوال شما باید بگویم من به همه نظرات احترام می‌گذارم. خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم. خودم را با گذشته و حال خودم مقایسه می‌کنم. به خودم می‌گویم اسکوچیچ قبلا چطور بوده، الان باید چطور باشد تا در آینده پیشرفت کنم. هر کمکی را با آغوش باز از سوی رسانه‌ها و خانواده بزرگ فوتبال می‌پذیرم، حتی با منتقدان با احترام برخورد می‌کنم، آن انتقادها هم باعث افزایش انگیزه من می‌شود. فکر می‌کنم جوی که قرار است در آن فعالیت کنم خیلی مهم است و اهمیت دارد. اما من از نظر شخصیتی انسانی هستم که تمرکزم روی کار و شغل خودم هست تا اینکه بخواهم به مسائل بیرونی و حاشیه‌ها اهمیت بدهم.

* ایران کشور ما است چون من هم الان جزیی از شما هستم 

وی در خصوص انتظاراتش از خانواده فوتبال و ورزش ایران تصریح کرد: باید بگویم هدف ما بالاتر بردن استانداردها،‌ فتح بازی‌ها و مسابقات تیم ملی و بهتر شدن نمایشی است که ارائه می‌دهیم. باید ارتباط سازنده و مستمری بین من و سرمربیان باشگاه‌ها باشد.در هر زمانی با آغوش باز نظرات و پیشنهادات سرمربیان لیگ برتری را می‌پذیرم. باید برای بازیکنان محیط بسیار خوبی را آماده کنیم تا بتوانم به آن اهدافی که دارم به عنوان سرمربی تیم ملی دست پیدا کنم. بردها یا صعود تیم ملی به جام جهانی عناصر شخصی نیست بلکه منافع همه است چون ایران یا بهتر بگویم کشور ما در جام جهانی موفق می‌شود. کشور ما است چون من هم الان جزئی از شما هستم و افتخارش برای همه ما خواهد بود.

* واکنش به یک سوال و دفاع از عمکلکردش توسط اسکوچیچ

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود دخالت ایجنت‌های نزدیک به او باعث حضورش در تیم ملی شده عنوان کرد: باید بگویم انتظار این سوال را نداشتم. من نمی‌خواستم در مورد خودم صحبت کنم اما سوال شما من را مجاب کرد تا در مورد خودم صحبت کنم. من در دو دانشگاه و یک آکادمی فعالیت می‌کنم. در کرواسی و اسلوونی 4 جام بردم، تیم‌های النصر و فولاد را در لیگ قهرمانان آسیا هدایت کردم، اما فقط در مورد تجربه خودم در ایران و فعالیت 5 ساله‌ام در این کشور صحبت کردم.

* اگر ایجنت‌ها من را از شمال و جنوب به تیم ملی رسانده اند کارشان را خیلی بد انجام دادند

اسکوچیچ ادامه داد: ایجنت‌های ایرانی خیلی بد هستند، روشن‌تر بگویم اگر قرار است کاگزاران، من را به شمال ببرند یا به جنوب بیاورند، بعد به تیم ملی و بخواهند من را به فدراسیون برسانند باید بگویم کارشان را خیلی بد انجام دادند. من باید راه‌ها را کوتاه‌تر کنم تا مسیر درست را انتخاب کنم. من صادق هستم و درگیر این بازی‌ها نمی‌شوم و فوتبال را با عشق و علاقه و تجربه خودم دنبال می‌کنم.

* هر بازیکنی لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشد دعوت می‌شود

وی در پاسخ به این سوال که دیدگاهش در مورد کمپ تیم‌های ملی چیست و آیا ممکن است بازیکنانی از لیگ‌های آذربایجان و… که در آنجا فعالیت می‌کنند به تیم ملی دعوت شوند، گفت: هنگامی که امکانات کم تیم ملی را دیدم بسیار متعجب شدم و معتقدم امکانات بسیار خوبی را در اختیار داریم. قطعا کمپ تیم‌های ملی در راستای هدف‌های ما کمکمان خواهد کرد و در مورد بازیکنانی که در خارج از کشور بازی می‌کنند باید بگویم هر فوتبالیست ایرانی که گذرنامه این کشور را داشته باشد با او حرفه‌ای برخورد خواهم کرد. مطمئن باشید هر شخصی لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشد دعوت خواهد شد.

* به آخرین مسئله‌ای که در تیم ملی فکر می‌کنم مسائل مالی است

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا در جریان است فدراسیون فوتبال ممکن است مشکلات مالی داشته باشد گفت: بنده از موقعیتی که در آن حاضر هستم مطلع شده ولی از تجربیاتم استفاده خواهم کرد. مثلا در نفت آبادان 30 شبانه‌روز وقت گذاشتم که بازیکن خارجی پیدا کنم اما به دلیل مشکلات مالی نشد که این نفرات جذب شوند. یک چالش دیگری هم که داشتم این بود که در نفت آبادان 4 ماه حقوق نگرفته بودم تا اینکه از باشگاه خواستم پرداختی به بازیکنانم انجام شود و این ریسک را قبول کردم که در آنجا بمانم. بعد از گذشت 2 ماه شرایط سخت‌تر بود ولی من می‌خواستم هم به قراردادم پایبند باشم و هم اینکه حق‌الزحمه بازیکنانم را از باشگاه بگیرم. مطمئنا از وضعیتی که در اینجا وجود دارد آگاه هستم و می‌دانیم که باید این مسائل را از نظر مالی مدیریت کنیم اما تمرکزم صد درصد روی کارم خواهد بود و به آخرین مسئله‌ای که در تیم ملی فکر می‌کنم مسائل مالی است.

*اطمینان دارم اگر حاشیه‌ای باشد آن را جمع می‌کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه کی‌روش حواشی را جمع می‌کرد و آیا این مربی هم چنین توانایی را دارد یا خیر، افزود: من شخصیتی دارم که روی آن کار کرده‌ام و هر اقدامی لازم باشد را انجام می‌دهم. در مورد حواشی هم باید بگویم به خودم اطمینان دارم که می‌توانم اگر حاشیه‌ای وجود داشته باشد را جمع کنم.

* تیم ملی در سازماندهی دفاعی دچار مشکلاتی است

به گزارش فارس، خبرنگاری گفت کی‌روش 8 سال با فوتبال دفاعی ایران را هدایت کرد و ویلموتس با وعده فوتبال هجومی هدایت تیم ملی را پذیرفت، حالا شما چه وعده‌ای می‌دهید که اسکوچیچ پاسخ داد: مطمئنا بهترین فوتبال یا برنامه‌های روشنی را برای تیم ملی در نظر گرفته‌ام. وقتی بازی‌های چند وقت اخیر تیم ملی را دیدم، متوجه شدم در سازماندهی دفاعی دچار مشکلاتی هستیم. اما قطعا من این اشتباه را انجام نمی‌دهم که تغییر ناگهانی در تیم ملی داشته باشم. من مربی پیش‌فعال و اهل مشورتی هستم و اگر لازم باشد در یک مسابقه فوتبال دفاعی انجام بدهیم، برای نتیجه گرفتن این کار را می‌کنم.

* باید ارتباط خوبی بین بازیکنان تیم ملی و مربیان به وجود بیاورم

وی افزود: قبل از اینکه بخواهم به مسائل دفاعی و هجومی فکر کنم باید به ارتباط خوبی بین بازیکنان تیم ملی و مربیان به وجود بیاورم. بازیکنان تیم ملی باید فعل خواستن را به بهترین شکل صرف کنند. دو روش در پیش داریم؛ یا روش را عوض کنیم و یا اینکه بازیکنان جدید را به تیم تزریق کنیم که البته این موضوعات زمان‌بر است و شاید کار ما را دچار مشکل کند. همه چیز بستگی به این موضوع دارد که چقدر زمان داریم و برنامه‌هایمان به چه شکل پیش می‌رود.

* در بازی‌های پیش رو لژیونرها را فقط در روزهای فیفا در اختیار داریم

وی در مورد اینکه در زمان ویلموتس تیم ملی چند روز قبل از مسابقات کارش را آغاز می‌کرد و این مسئله باعث شد در بازی مقابل بحرین و عراق به مشکل بخورد، آیا از زمان برگزاری اردوی تیم ملی تا زمان انجام مسابقات فرصت کافی را در اختیار دارد گفت: حقیقت این است که ما در بازی‌های پیش رو لژیونرها و بازیکنانمان را فقط در روزهای فیفادی در اختیار داریم، اما کیفیت برای من مهم‌تر از کمیت است و در تمام روزها روی این کار می‌کنیم و در همان روزها سعی می‌کنیم با کیفیت بالا برنامه‌های آماده‌سازی را دنبال کنیم. اگر اردوی ما خارج از فیفادی باشد و بازیکنان درگیر بازی‌های باشگاهی خودشان باشند نمی‌توانیم آنها را در اختیار داشته باشیم اما ما همه آنها را رصد می‌کنیم و در همان بازه کم برنامه‌های آماده‌سازی را پیش می‌بریم.

* برنامه ای که تیم ملی در آن اولویت نباشد را قبول نمی‌کنیم

اسکوچیچ افزود: من با مسئولان سازمان لیگ در مورد مسابقات جلسه‌ای داشتم و سعی می‌کنم این جلسات را بیشتر کنیم تا این موضوع را بررسی کنیم. قطعا ارتباط خوب و تعامل دوجانبه‌ای که بین باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال وجود خواهد داشت به تیم ملی کمک می‌کند تا به برنامه‌های خودش برسد. ما سعی می‌کنیم تصمیمی بگیریم که برای هر دو طرف فایده داشته باشد، اما مطمئن باشید برنامه‌ای را هرگز قبول نخواهیم کرد که در آن تیم ملی به عنوان اولویت اول دیده نشود. فکر می‌کنم اولویت همه ما تیم ملی خواهد بود و در این راستا به شکل حداکثری با باشگاه‌ها همکاری خواهد شد.

*  با 51 سال سن و تجربه کسی نمی‌تواند من را بخرد، لیست سیاه شایعه است

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد مطالبی که برخی بازیکنان در فضای مجازی منتشر کرده‌اند و آیا او نسبت به این مسئله برای تهیه لیست تیم ملی موضع‌گیری خواهد داشت، عنوان کرد: مطمئن باشید با 51 سال سن و تجربه‌ای که من به دست آورده‌ام، می‌گویم کسی نمی‌تواند من را بخرد. آدم سالمی هستم و لیست سیاه متعلق به شایعات است. بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند که بلاشک مستحق پوشیدن پیراهن تیم ملی باشند.

* انگیزه من از ترک آبادان تیم ملی نبود

وی در مورد اینکه روزی که از نفت آبادان جدا شد قرار نبود سرمربی تیم ملی شود، آیا در همان 48 ساعت این صحبت مطرح شد، گفت: بله. شاید صحبت‌هایی بین مسئولان صنعت نفت و فدراسیون وجود داشت اما اینکه انگیزه و برنامه ما برای ترک آبادان و آمدن به تیم ملی باشد درست نیست.

* واکنش دوباره سرمربی تیم ملی به نحوه انتخاب شدنش 

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا سرمربی شدن یک شبه او ربطی به یکی از آقازاده‌ها دارد یا خیر، اظهار داشت: من فکر می‌کنم فدراسیون من را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده و اگر شما چیز بیشتری می‌دانید که من نمی‌دانم به من بگویید.

* امضای بهاروند پای برگه قراردادم است

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که با کدام مدیر فدراسیون توافق کرده و امضای کدام مدیر زیر برگه قرارداد او است، گفت: قطعا جناب بهاروند و فکر می‌کنم این خیلی منطقی باشد.

*  باید بازی ها را با موفقیت پشت سربگذاریم و بعد صعود به جام جهانی

وی در مورد اینکه هیچ کس نمی‌داند قرار است تیم ملی با او از عراق و بحرین عبور کند و یا به جام جهانی برود، عنوان کرد: ما 5-4 روز است که کارمان را جدی شروع کرده‌ایم. هدف ما بردن بازی بعدی است. باید بازی‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم. بعد از آن صعود به جام جهانی می‌شود، بعد از آن موفقیت در جام جهانی می‌شود و این هدف ادامه‌دار خواهد بود.

*  صعود به مرحله بعدی جام جهانی و قهرمانی در آسیا آرزوی همه ماست

اسکوچیچ در مورد اینکه در زمان کی‌روش بلندپروازی‌های تیم ملی این بود که در جام جهانی از مرحله گروهی صعود کند یا قهرمان جام ملت‌های آسیا شود، آیا با حضور او می‌توانیم این بلندپروازی‌ها را مدیریت کنیم، اظهار داشت: این آرزو و خواسته‌ای مشترک همه ما است و برای آن هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم. قول می‌دهم به سختی و با تعهد در راستای این برنامه کار کنیم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم. اطمینان دارم با پتانسیل زیادی که وجود دارد اگر حمایت همگان باشد می‌توانیم موفق شویم چون در آسیا ملتی هستیم با 80 میلیون نفر جمعیت که پتانسیل بالایی وجود دارد و همه 80 میلیون نفر پشت تیم ملی هستند و ما حمایت همه را در راستای این کار درخواست داریم.

* مربی خارجی نیستم که برای قرارداد با فدراسیون فوتبال به دنبال منافع شخصی باشم

وی ادامه داد: من مربی خارجی نیستم که روز گذشته به فوتبال ایران رسیده باشد. 5 سال در اینجا کار کرده‌ام، فرهنگ و ذهنیت مردم ایران را می‌شناسم. حتی با غذاهای ایرانی هم آشنایی دارم و تمام اینها مسئولیت من را بیشتر می‌کند. مربی خارجی نیستم که از این موقعیت برای بستن قرارداد با فدراسیون فوتبال استفاده کنم و به دنبال منافع شخصی خودم باشم. من از اعماق قلبم به دنبال موفقیت هستم و جایی که فوتبالش را قبول کرده‌ام این مسئولیت را قبول کرده‌ام که سکاندار فوتبالش باشم و به سمت موفقیت حرکت کنم.

*  اگر مثل کی‌روش همان تیم ملی را بخواهم باید خودم باشم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای دارید تا تیم ملی را یکدل کنید، گفت: اگر بخواهم مثل زمان کی روش همان تیم ملی را در اختیار داشته باشم واقع‌بینانه باید بگویم باید خودم باشم. باید کار خودم را ادامه بدهم و در رختکن و نیمکت فرقی ندارد. همه جا باید ارتباط خوبی با بازیکنانم برقرار کنم. البته در هر تیم ملی ممکن است اتفاقاتی بیفتد و مثلا بازیکنان لژیونر که سرشناس‌تر هستند درخواست‌های بیشتری داشته باشند اما من با آنها صحبت می‌کنم و تعامل ایجاد می‌کنم تا مسائل تمام شود.

* به مسائلی که مربوط به من نیست صحبت نمی کنم

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای شما این چالش به وجود نمی‌‌آید که رئیس فدراسیون فوتبال چقدر از شما حمایت می‌کند، گفت: چه اعتمادی بالاتر از اینکه فدراسیون فوتبال ایران من را سرمربی تیم ملی کرده است. تکرار می‌کنم در مسائلی که در حیطه اختیارات من نیست صحبت نخواهم کرد.

* برای تیم ملی از ارتباطاتم استفاده می کنم

وی در خصوص اینکه آیا می‌تواند از ارتباطاتش برای بازی‌های دوستانه استفاده کند گفت: قطعا من از این ارتباطات استفاده خواهم کرد ولی تقویم مسابقات توسط فیفا انجام شده و بعد از بازی با عراق و بحرین با تیم ملی عمان یک بازی دوستانه برگزار خواهیم کرد.

* برای من مهم است که بازیکن در تیم باشگاهی اش بازی کند

خبرنگاری گفت: آیا با توجه به اینکه جهانبخش و عزت‌اللهی که در این اواخر به تیم ملی دعوت نمی‌شدند آیا توسط شما به اردوها فرا خوانده می‌شوند گفت: برای من خیلی مهم است که بازیکنان در تیم‌های باشگاهی‌شان بازی کنند. اگر این اتفاق نیفتد و آن بازیکن برای ما خیلی مهم باشد، قطعا او را دعوت خواهم کرد، ولی باز هم تاکید می‌کنم مهم این است که بازیکن در تیم باشگاهی‌اش بازی کند.

* هرگز فکر نمی‌کردم جای کی‌روش سرمربی ایران شوم

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کرد روزی جانشین کی‌روش شود تصریح کرد: من کار و تلاش کردم تا به هدفم برسم. در سال 2011 اتفاقی در بازی النصر و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا افتاد که کی‌روش را در هتل دیدم. آن روز هرگز فکر نمی‌کردم جانشین این مربی شوم.

* 2 بار در آستانه هدایت تیم امید قرار گرفتم

اسکوچیچ در ادامه داد: من برای رسیدن به این موقعیت تلاش کردم و از مسیر درست به این جایگاه رسیدم در این 5 سال که بودم پیشنهادهای مختلف از باشگاه‌های مختلف داشتم و دو بار هم در آستانه هدایت تیم امید بودم که به سرانجام نرسید.

* ماجرای مازیار زارع در ملوان

سرمربی تیم ملی فوتبال  در خصوص اینکه قبلا در ملوان در خصوص مازیار زارع اعلام کرده بود اجازه دخالت به کسی نمی‌دهد و آیا حالا هم همین نظر را دارد، افزود: در مورد زارع در ملوان قضیه به این شکل نبود. قرار بود از او به عنوان دفاع وسط استفاده کنند و به من این هم این پیشنهاد را دادند اما من قبول نکردم اما اصلا بحث دخالت وجود نداشت.

* از مسئولان نفت تشکر می‌کنم، من از توافقی که کردیم تخطی نکردیم

اسکوچیچ در خصوص اینکه مسئولان باشگاه نفت آبادان ادعا کرده‌اند از وی به فیفا شکایت می‌کنند، گفت: من با صداقت با مسئولان باشگاه نفت آبادان صحبت کردم و توافق ما به این شکل بود که در هیچ باشگاه دیگری در ایران مربیگری نکنم. الان هم از این موضوع تخطی نشده و فکر می‌کنم باشگاه نفت آبادان آنقدر مدیران باهوشی دارد و طبیعی است که آنها بخواهند از حق باشگاهشان دفاع کنند.

وی گفت: از مسئولان نفت آبادان به خاطر فرصتی که به من دادند تشکر می‌کنم و معتقدم آنها به من لطف کردند.

منبع : فارس

 

اولین نشست خبری اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

55 − 47 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن