اخبار فوتبال خارجی

بولت :میراثم با نگرفتن مدال طلا در مسابقات جهانی امسال از بین نمی‌رود

سریع ترین دونده یک دهه اخیر جهان که روز گذشته رسما بازنشسته شد در مورد حضورش در اخرین تورنمنت حرفه ای صحبت کرد

سایت فوتبال روز :

یوسین بولت در مسابقات جهانی امسال نتوانست در رشته ۱۰۰ متر و چهار در ۱۰۰ متر مدال طلا کسب کند. او در مسابقه آخر خود دچار آسیب‌دیدگی شد و حتی نتوانست از خط پایان عبور کند.

این خداحافظی تلخی برای قهرمان دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر جهان است ولی با این حال بولت می‌گوید که از حضور در مسابقات جهانی امسال پشیمان نیست.

بولت اظهار کرد: فکر نمی‌کنم که یک مسابقات جهانی بتواند آنچه تا الان انجام داده‌ام را تغییر دهد. به یاد دارم بعد از این که در مسابقه ۱۰۰ متر شکست خوردم کسی به من گفت ناراحت نباش یوسین. محمد علی هم آخرین مبارزه خود را باخت بنابراین نگران نباش.

بولت در ادامه افزود: من در سال‌های مختلف خودم را ثابت کردم. این که در آخرین مسابقه شکست خوردم کاری را که در ورزش انجام داده‌ام تغییر نمی‌دهد. بسیاری افراد را دیده‌ام که بازنشسته شده‌اند و دوباره بازگشته‌اند و خودشان را ناامید کردند. من یکی از این افراد نخواهم بود. میراثم با نگرفتن مدال طلا در مسابقات جهانی امسال از بین نمی‌رود.

بولت درباره آسیب‌دیدگی خود در مسابقه چهار در ۱۰۰ متر، گفت: این که ما قبل از مسابقه زیاد منتظر شدیم غیرعادی بود. من می‌دانستم که باید دوباره خودم را گرم کنم و کمی احساس می‌کردم که عضلاتم منقبض شده‌اند. مربی‌ام به من گفت که از گرم بودن بدنم مطمئن شوم. هنگامی که آنها ما را به بیرون از رختکن بردند کمی طول کشید و دو برنامه اهدای مدال اجرا شد. ما از آنها پرسیدیم که چرا ما را بیرون آوردند و چرا باید آنجا بایستیم.

بولت درباره بازنشستگی و خداحافظی‌اش از دنیای دو و میدانی، گفت: من با هوادارانم وداع کردم، با مسابقات هم همین‌طور. من سال‌ها در مسابقات، برتر بودم و این مسابقات اهمیت زیادی برای من داشت.

بولت درباره دوپینگ در دو و میدانی نیز اظهار کرد: من همیشه موضع محکمی در مقابل دوپینگ داشتم. ورزشکارانی که دوپینگ می‌کنند باید محرومیت مادام‌العمر داشته باشند. ورزش نباید پسرفت کند و ما باید تمام تلاش خود را بکنیم تا آن را در شرایط خوبی نگه داریم. من نشان دادم که بدون دوپینگ هم می‌توان قهرمان شد و امیدوارم که ورزشکاران جوان نیز همین کار را انجام دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 7 = 3

دکمه بازگشت به بالا
بستن