اخبار استقلالاخبار فوتبال ایرانخبر ویژه

شفر:قرار بود پنالتی را پاتوسی بزند

شفر:قرار بود پنالتی را پاتوسی بزند

سایت فوتبال روز :

وینفرد شفر پس از شکست یک بر صفر تیم فوتبال استقلال برابر پرسپولیس در دربی 89 تهران اظهار داشت: یادم است که سه ماه پیش وقتی بحث دربی می‌شد، کسی فکر نمی‌کرد در روز دربی این بازی بین تیم‌های اول و دوم جدول باشد. ما سخت برای این جایگاه تلاش کردیم، بد بازی نکردیم و فقط یک موقعیت کرنر بود که آمادگی دفع توپ را نداشتیم و همان توپ گل شد.

 دربی را از دست دادیم اما قهرمانی را نه
وی افزود: ما در این بازی موقعیت‌هایی روی کرنر، ضربات ایستگاهی، پنالتی و ارسال‌ها داشتیم، اما نتوانستیم از این موقعیت‌ها استفاده کنیم و نتیجه را واگذار کردیم. شاید هواداران استقلال در همه جای دنیا ناراحت باشند. دربی برای آنها مهم بود. ما دربی را از دست دادیم، اما قهرمانی را نه و برای آن تلاش می‌کنیم. ما قبل از دربی یک تیم دیگر بودیم و امروز یک تیم دیگر. دیروز وریا غفوری و محمد دانشگر را داشتیم، اما آنها قبل از دربی مصدوم شدند، چون ما روی زمین چمن مصنوعی تمرین کردیم.

همه از باخت ما ناراحت شدند به غیر از یک نفر!
این مربی آلمانی خاطر نشان کرد: ما از فردا دیگر روی زمین چمن مصنوعی تمرین نخواهیم کرد. ما یک تیم حرفه‌ای هستیم و نیاز به زمین خوب داریم. فکر می‌کنم همه ناراحت شدند و فقط یک نفر خوشحال شد. با این حال ما برای ادامه مسیر تلاش خواهیم کرد. بازیکنانم امروز به خوبی تلاش کردند و همان‌طور که پیش از این هم گفتم تمام این تیم برای فصل آینده باید حفظ شود.

به تیم داوری تبریک می‌گویم، قضاوت منصفانه‌ای داشتند
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به عملکرد داوران مسابقه خاطرنشان کرد: به اعضای تیم داوری تبریک می‌گویم که قضاوت منصفانه‌ای داشتند. داوری کار سختی است و قبلاً گفته‌ام که نباید به سمت داور حمله کنیم. دقیقاً همان هم شد که در نشست خبری قبل از بازی گفتم و داوری خوبی دیدیم.

قرار بود پنالتی را پاتوسی بزند نه اسماعیلی
شفر درباره انتخاب‌هایی که این فصل برای ضربه‌زنندگان پنالتی داشته و بیشتر آنها اشتباه بوده است، گفت: من نمی‌توانم به وسط زمین بروم و به بازیکنم بگویم که تو پنالتی را باید بزنی. قرار بود پاتوسی پنالتی را بزند، اما اسماعیلی توپ را از او گرفت و پنالتی را زد، در حالی که قرار بود پاتوسی پنالتی را بزند. این مسائل را هم ما باید در جلسات خودمان حل کنیم نه در مصاحبه.

مدیر رسانه‌ای استقلال در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه منظور شفر از یک نفری که از باخت استقلال خوشحال شده چه کسی است و همچنین سؤال دیگری درباره نقل‌وانتقالات پیش از فصل این تیم اشاره کرد که سؤالات باید در خصوص بازی باشد.

بازیکنانم بابت نتیجه می‌توانند گریه کنند اما برای بازی نه
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه فاصله‌اش با صدر جدول به پنج امتیاز رسید و آیا بازهم به قهرمانی در لیگ امیدوار است یا نه، تصریح کرد: ما اینجا هستیم و اکنون یا باید ادامه بدهیم یا برگردیم. به بازیکنانم در رختکن گفتم که ما بازی را از دست دادیم، اما شانس قهرمانی را نه. اکنون بازیکنانم بابت نتیجه می‌توانند ناراحت باشند و گریه کنند، اما برای بازی نه. من مطمئنم که می‌توانیم برگردیم و کارمان را پیش ببریم، شاید کار سخت شده باشد، اما ما باید به خودمان اعتماد داشته باشیم و مطمئنم می‌توانیم در ادامه بهتر کار کنیم.

پیش از دربی مصاحبه‌های بچه‌گانه زیاد بود
شفر در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه پس از درگیری لفظی کمال کامیابی‌نیا با نیمکت استقلال تمرکز نیمکت‌نشینان این تیم به‌هم ریخت، گفت: مشکل این بود که پیش از بازی مصاحبه‌های بچه‌گانه زیاد بود. دربی خیلی سخت است، نه فقط در اینجا، در آلمان، در آرژانتین و خیلی جاهای دیگر. فوتبال فقط باید فوتبال باشد و ما باید ساکت باشیم تا کار را در زمین انجام بدهیم. دربی شرایط خاصی دارد و باید از حاشیه‌ها دور باشیم و کارمان را انجام دهیم، چون دربی بسیار مهم است. نه فقط در ایران و آسیا، بلکه در اروپا هم درباره این دربی صحبت می‌کنند و این برای فوتبال ایران خوب است. امیدوارم هواداران هم مشکلی نداشته باشند و راحت از ورزشگاه خارج شوند.

نمی‌دانم رحمتی به پاتوسی و اسماعیلی چه گفت
وی در مورد اینکه پاتوسی و منشا قصد داشتند پنالتی را بزنند، اما سیدمهدی رحمتی به آنها این اجازه را نداد و توپ را به فرشید اسماعیلی داد، اظهار داشت: نمی‌دانم مهدی رحمتی در آن لحظه به پاتوسی یا فرشید اسماعیلی چه گفت، اما فرشید توپ را برداشته بود و برای من هم مشخص شد که او می‌خواهد پنالتی را بزند. این را گفتم که نمی‌توانم به داخل زمین بروم و توپ را به بازیکن دیگری بدهم، اما شاید در برخی دقایق بازیکنی اعتمادبه‌نفس زیادی داشته باشد و بخواهد پنالتی بزند. آنچه مسلم است، پنالتی‌زن ما از قبل مشخص شده بود و پاتوسی باید پنالتی را می‌زد که همان‌طور که گفتم این موضوع را در جلسات خودمان حل می‌کنیم.

به خاطر از دست دادن پنالتی جریمه‌ای نخواهیم داشت
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این سؤال که آیا به دلیل پنالتی از دست رفته و اینکه بازیکنان اجازه ندادند پاتوسی پنالتی را بزند کسی را جریمه خواهد کرد یا نه، گفت: خیر، جریمه‌ای نخواهیم داشت.

برانکو:هنوز خیلی مانده است تا خودمان را قهرمان بدانیم

شفر:قرار بود پنالتی را پاتوسی بزند

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

95 − 94 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن