اخبار فوتبال ایراناخبار لیگ برتر ایران

منصوریان:فضای مجازی به فوتبال ما لطمه زده است

منصوریان:فضای مجازی به فوتبال ما لطمه زده است

سایت فوتبال روز :

علیرضا منصوریان پس از برتری 2 بر صفر شاگردانش مقابل تیم فوتبال استقلال خوزستان اظهار داشت: قبل از بازی به بچه‌های‌مان گفتم این بازی به مراتب سنگین‌تر از بازی با النصر است، چرا که در زمان بازی با تیمی بزرگ، همه خود را برای مسابقه آماده می‌کنند. من تمام 9 دیدار قبلی حریف را دیده بودم. این تیم پلکانی رشد می‌کرد و سخت‌بباز بود.

تلنگر استقلال خوزستان توانست ما را بلند کند
وی ادامه داد: می‌توانستیم نیمه اول را با نتیجه 3 بر یک به سود حریف پشت سر بگذاریم. به بازیکنانم گفته بودم حریف جوانان خیلی خوبی دارد. تلنگر استقلال خوزستان توانست ما را بلند کند و به بچه‌های‌مان خسته‌نباشید می‌گویم. مسیر بسیار طولانی در پیش داریم و خدا را بابت این سه امتیاز، شکر می‌کنم.

در نیمه اول خوش‌شانس بودیم
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با بیان اینکه کیفیت فنی تیم‌های پایین و بالای جدولی تفاوت چندانی ندارد، تصریح کرد: تفاوت تیم‌ها اول بر سر مبالغ و بعد زحمات کادر فنی و بازیکنان است. زمانی که تیم‌های صدر و قعر جدولی در نیم‌فصل دوم با هم بازی می‌کنند، هر کدام که به گل می‌رسند، می‌توانند شرایط برد را فراهم کنند. استقلال خوزستان تیم جوانی است و خیلی خوب بازی کرد. ما در نیمه اول خوش‌شانس بودیم. در این نیمه با تجربه بازیکنان‌مان، توانستیم بازی را جمع کنیم.

وقتی حمایت آذری و اعضای هیئت مدیره را دارم، نگران پشت سرم نیستم
منصوریان درباره جوانگرایی در تیم ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: تفکرات من به حمایت باشگاه برمی‌گردد. وقتی حمایت مستقیم سعید آذری و اعضای هیئت مدیره را دارم، نگران پشت سرم نیستم و با فراغ بال کار می‌کنم. اعتماد به جوانان برای آینده باشگاه خیلی خوب است. اگر مجبور به تعویض سوم نمی‌شدیم، می‌خواستم یک بازیکن جوان خیلی خوب تیم را به نام سعید قادری به زمین بفرستم. با توجه به هزینه‌دار بودن لیگ، ما هر سال باید سرمایه‌گذاری کنیم و بازیکن جدید بخریم. این در حالی است که ما باید تیم B را آماده کنیم و به بازیکنان جوان در کنار افرادی چون قاسم حدادی‌فر بازی بدهیم تا باتجربه شوند.

از ساعت 10 صبح تا 9 شب در باشگاه مشغول کار هستیم
وی با تأکید دوباره بر اینکه جوانگرایی با حمایت باشگاه ذوب‌آهن رخ داده و صرفاً حاصل تفکرات خودش نبوده است، گفت: من یک تیم فنی خیلی خوبی کنار خودم دارم و دو عزیز دیگر هم کنار من هستند که مجبورشان کردم با تیم درگیر باشند. یکی جمشید رشیدی، مدیر آکادمی باشگاه ذوب‌آهن و دیگری حاج‌رسولی‌ها که کاپیتان ذوب‌آهن بوده و مربیگری را بلد است. از این دو نفر خواهش کردم که به کادر فنی تیم اضافه شوند. ما کار تیمی خیلی خوبی داریم و از ساعت 10 صبح تا 9 شب در باشگاه مشغول کار هستیم. ما جوانان را رصد می‌کنیم و جز این هم راهی نداشتیم.

یکی از مشکلات امروز من چیدن 18 بازیکن در لیست تیم بود
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با اشاره به تقویم فشرده تیمش اظهار داشت: ما هر چهار پنج روز یک بار بازی می‌کنیم. از سعید فتاحی خواستم که دیدار مقابل پدیده را به تعویق بیندازد که گفت سرمربی استقلال و پرسپولیس گفتند ما بازی‌های خود را انجام می‌دهیم. من به آذری گفتم از بازیکنان جوان‌مان بیشتر استفاده می‌کنیم. اعتماد به جوانان یعنی اعتماد به بنزین سبز و شما دیگر نمی‌توانید عقب‌نشینی کنید، چون جوانان پلکانی می‌آیند. چیدن 18 بازیکن برای من در لیست 18 نفره یکی از مشکلات امروزم بود. من مجبور شدم سه نفر از بهترین بازیکنانم یعنی حبیب‌زاده،‌ صفرزاده و نیما طاهری را خارج از لیست 18 نفره بگذارم.

شاید در فصل نقل‌وانتقالات بیشتر از دو سه بازیکن نگیریم
منصوریان در ادامه افزود:‌ حبیب‌زاده در دیدار مقابل پدیده، بهترین پاس گل را به مطهری داده بود. این روش از 18 نفر باید شروع شود و به ترکیب 11 نفره برسد. هر کسی که روی صندلی داغ ذوب‌آهن می‌نشیند، باید همین روش را جلو ببرد. ما جوانان فوق‌العاده خوبی داریم و با این جوانان، شاید در فصل نقل‌وانتقالات بیشتر از دو سه بازیکن جدید جذب نکنیم.

علیرضا فغانی را نمی‌توانیم نقد کنیم!
وی در مورد قضاوت علیرضا فغانی در دیدار ذوب‌آهن – استقلال خوزستان هم تصریح کرد: من و آذری اعتقاد داریم باید به داوری احترام بگذاریم. علیرضا فغانی را هم که نمی‌توانیم نقد کنیم. او چند بازی مهم فینال و رده‌بندی را سوت زده است. وقتی یک مسابقه را از تلویزیون تماشا می‌کنم، وقتی می‌بینم یک بازیکن خالی است، می‌گویم باید توپ را به او بدهند و آن لحظه همان اتفاق رخ می‌دهد. فغانی هم همین کار را می‌کند و بازی را بسیار خوب مدیریت می‌کند.

کیفیت فغانی از 2 تیم استقلال خوزستان و ذوب‌آهن بالاتر بود
«دیدار ذوب‌آهن – استقلال خوزستان برای فغانی یک بازی بسیار معمولی بود.»، سرمربی ذوب‌آهن ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: فغانی داوری است که کریس رونالدو را در هنگام اعتراض، مجبور به سکوت می‌کند و مایه افتخار کشورمان است. اگر امروز می‌باختیم، باز هم افتخار می‌کردم که فغانی برای من سوت می‌زند. وقتی فغانی یک تصمیم به سود حریف گرفت، به احسان (بعیدی، مدیر رسانه‌ای ذوب‌آهن) گفتم کیفیت داور از دو تیم خیلی بالاتر است. همه داوران ما این‌گونه هستند.

مسئول AFC به من گفت از داور انتقاد کنی محروم می‌شوی!
منصوریان با گلایه از داوران دیدارهای ذوب‌آهن مقابل الکویت کویت و الزورای عراق گفت: در بازی با الکویت، داور همه‌ی توپ‌های 50-50 را به سد حریف می‌گرفت و مقابل الزورا هم پنالتی ما را اعلام نکردند. آیا کسی توانست داور را نقد کند؟ مسئول AFC به من گفت که اگر کوچک‌ترین حرفی درباره داوری بزنی، سه جلسه محروم می‌شوی. البته به او گفتم از قضاوت داور راضی نبودم و او گفت اگر این را در نشست خبری بگویی، محروم می‌شوی. این است نوع حمایت AFC از داوران خود.

ما باید فرهنگ را به فوتبال‌مان بیاوریم
وی در ادامه تصریح کرد: داوران این دو مسابقه نسبت به داورانی که به ایران می‌آیند، فوق‌العاده ضعیف بودند، اما ما نمی‌توانیم حرفی بزنیم، چون کمیته انضباطی AFC این‌گونه از داورانش حمایت می‌کند. ما باید فرهنگ را به فوتبال خودمان بیاوریم. این یک معضل است که پس از برگزاری یک بازی، 50 نفر داوری را کارشناسی می‌کنند. ما خوش‌مان می‌آید که حاشیه تولید کنیم و فغانی و دیگر داوران را زیر سؤال ببریم. احترامی که فغانی در فیفا و AFC می‌بیند، در ایران نمی‌بیند.

نمی‌توانیم هر هفته به داوران توهین کنیم
سرمربی ذوب‌آهن اصفهان درباره بازدارنده نبودن قوانین انضباطی برای جلوگیری از هجمه‌ها علیه داوران اظهار داشت: باشگاه‌ها باید کار را استارت بزنند. اگر یک بازیکن جریان بازی را با اعتراضاتش از دست سرمربی تیمش خارج کند، باشگاه باید با تنبیه انضباطی و مالی با او برخورد کند و این منبعی حمایتی برای فدراسیون فوتبال باشد. ما نمی‌توانیم هر هفته به داوران توهین کنیم. داور یک دیدار ما قضاوت خوبی نداشت، اما در رختکن به بازیکنان گفتیم باید از داوران حمایت کنیم.

فدراسیون و کمیته انضباطی باید بدون اینکه کسی بفهمد داور را تنبیه کنند
منصوریان با تمجید دوباره از داوران ایرانی گفت: از ابتدای فصل تا قبل از این سه مسابقه، نزدیک 16 امتیاز را به دلیل اشتباهات داوری از دست دادیم. برخی اوقات توپ به دست بازیکن حریف می‌خورد، اما داور پنالتی نمی‌گرفت. ما نمی‌توانیم به داور حمله کنیم، چون او هم یک انسان است و اگر تحت فشار قرار بگیرد، مدیریت بازی از دستش خارج می‌شود. باشگاه‌ها اول باید آستین بالا بزنند و فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی باید بدون اینکه کسی بفهمد، داور را تنبیه کنند.

فضای عجیب و غریب مجازی به فوتبال ما لطمه زده است
«اکثر داوران ما در سطح بین‌المللی هستند و خارج از کشور خیلی راحت قضاوت می‌کنند، اما بازی‌های داخلی برای آنها خیلی سنگین است.»، وی پس از بیان این جمله تصریح کرد: چیزی که به فوتبال ما لطمه زده، این فضای عجیب و غریب مجازی است که عمدتاً دست پسربچه‌های 13 تا 18 ساله است. این افراد سرد و گرم زندگی را نچشیده‌اند و تا وقتی یک داور، مربی یا بازیکن اشتباه می‌کند، چند میلیون نفر به او توهین می‌کنند. در فضای مجازی، یک نفر امشب ستاره و فردا بدترین می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با بیان اینکه همه فوتبالی‌ها باید چشم و گوش خود را از فضای مجازی ببندند، خاطرنشان کرد: ما با موج فضای مجازی حرکت می‌کنیم و اگر فضای مجازی را در خودمان کنترل کنیم، هیچ اتفاقی برای داوری رخ نمی‌دهد. تا داور اشتباه می‌کند، ادمین‌های مختلف پُست می‌گذارند و داور و فوتبال را به چالش می‌کشند. اگر خودمان را در این حوزه کنترل کنیم، داوری ما خوب خواهد بود. نمی‌شود که داوران ما فینال آسیا را سوت بزنند، اما نتوانند بازی استقلال خوزستان و ذوب‌آهن را قضاوت کنند. پس خودمان هم کم‌لطف هستیم.

mansorian zobahan - منصوریان:فضای مجازی به فوتبال ما لطمه زده است

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن