اخبار استقلالاخبار فوتبال ایران

وینفرد شفر:زمین تمرین خوب نداریم

وینفرد شفر:زمین تمرین خوب نداریم

سایت فوتبال روز :

وینفرد شفر در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال استقلال درباره شرایط تیمش اظهار داشت: می‌خواهم اگر می‌شود، ابتدا درباره آماده‌سازی تیم‌مان پیش از بازی با تراکتورسازی صحبت کنم. همه می‌دانستند که این بازی بسیار بسیار مهمی برای ماست و آن دوران آماده‌سازی که برای آن بازی لازم داشتیم، خوب نبود و بسیاری از بازیکنان ما خوشحال نبودند.

زمین تمرین خوب نداریم و رختکن‌مان هم مناسب یک تیم نیست
وی افزود: یک هفته قبل از اینکه بخواهیم مقابل تراکتورسازی بازی کنیم، زمین تمرین خوب نداشتیم و مجبور شدیم تمرین را لغو کنیم. ما سه بار زمین تمرین‌مان را به دلیل وضعیت بد تغییر دادیم، در حالی که ما استقلال هستیم و نیاز به زمین تمرین خوب داریم. همین زمین تمرین امروز هم کیفیت آنچنانی برای اینکه ما کارهای فوتبالی انجام دهیم و خوب تمرین کنیم را ندارد. همه بازیکنان دوست دارند برای تیم تلاش کنند و تمام وجودشان را بگذارند. آنها می‌خواهند هواداران را خوشحال کنند. این طبیعی است که هواداران هم بیشترین انتظار را از بازیکنان داشته باشند، اما انتظار ما برآورده نشده است، چون زمین تمرین خوبی نداریم. ما تمرین را به دلیل کیفیت بد زمین لغو کردیم و حتی رختکن‌مان هم مناسب یک تیم نیست.

مسائل و مشکلات را در نشست امشب به فتحی منتقل می‌کنم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه چرا این مسائل را به باشگاه منتقل نمی‌کند، گفت: من همیشه به باشگاه مسائل را منتقل می‌کنم. امروز هم با آقای فتحی جلسه‌ای دارم. همه ما از آقای فتحی تا کادرفنی و دکتر نوروزی همه یک خانواده هستیم. ما امشب با آقای فتحی جلسه‌ای خواهیم داشت که امیدواریم مشکلات را حل کنند.

من هم شنیده‌ام که بعد از 3 هفته دنبال تغییر سرمربی استقلال بوده‌اند
شفر درباره اینکه گویا مشکلاتی بین او و علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال وجود دارد و حتی بحث تغییر سرمربی از سوی خطیر مطرح شده بود، گفت: من هم شنیدم که پس از سه هفته دنبال تغییر سرمربی بودند، اما من زمانی برای پرداختن به این مسائل ندارم. مدیرعامل ما همه چیز را می‌داند و او در جریان این مسائل قرار می‌گیرد. این دفعه اولی نیست که با این مشکلات روبه‌رو می‌شوم، اما مسلماً این مشکلات برای تیم و هواداران خوب نیست. وقتی به گذشته برگردید، متوجه می‌شوید این باشگاه یا باشگاه‌های دیگر در دسته‌های پایین‌تر با چنین مسائلی مواجه بوده‌اند. دوباره می‌گویم که برای مشکلات با مدیرعامل باشگاه صحبت می‌کنم و بازهم می‌گوییم که بازیکنانم، کادرفنی و همه ما عاشق استقلال هستیم.

وقت ندارم که ببینیم یک فرد چند ماه پیش چه گفته است
وی ادامه داد: ما می‌خواهیم استقلالی جدید بسازیم و تیم جدیدی داشته باشیم و این را به هواداران می‌گویم. شاید در تبریز و در بازی با تراکتورسازی حدود دو هزار نفر هواداران ما بودند که می‌خواهم از آنها تشکر کنم. ما می‌خواهیم برای هواداران تلاش کنیم و وقت ندارم که ببینیم یک فرد سه چهار ماه پیش چه گفته است. من عاشق استقلال و عاشق تیمم هستم و می‌خواهیم وقت‌مان را برای این مسئله بگذاریم. از هواداران استقلال هم می‌خواهم که به آن مطالبی که در فضای مجازی و اینستاگرام می‌بینند، اهمیت ندهند. راحت می‌توان این مطالب را با پول در فضای مجازی نوشت. همه به صحبت‌های کادرفنی، آقا فرهاد، بیژن طاهری، میگوئل و… توجه کنند که حقیقت را آنها می‌گویند و بهتر است به فضای مجازی اهمیت ندهند.

می‌خواهم هواداران با واقعیت روبه‌رو شوند
وی در مواجهه با این سؤال که خودش هم در اینستاگرام نوشته بود که برخی دنبال کارشکنی هستند، اظهار داشت: اگر من موضوعی را مطرح می‌کنم، می‌خواهم هواداران با واقعیت روبه‌رو شوند.

بازیکنان جدید دیر به جمع ما اضافه شدند
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه گفته بود تیم استقلال هر شش ماه یک بار باید تغییر کند در صورتی که در نیم‌فصل دوم بازیکنی جدا نشد و فقط سه چهار بازیکن جدید به خدمت گرفتند، گفت: ما اکنون دو سه بازیکن جدید گرفته‌ایم که یک مقدار دیر به جمع ما اضافه شدند. ما آنالیز آنها را بررسی کرده‌ایم و استعداد و توانایی خوبی دارند، اما دیر به جمع ما اضافه شدند. پاتوسی و ایسما دیر به ما اضافه شدند و پاتوسی هم دو بازی را از دست داد. آنها خیلی دیر به ما رسیدند و شاید بهتر بود در تمرینات پیش‌فصل به جمع ما اضافه شوند. شاید پاتوسی اکنون 70 درصد آماده باشد. اگر او و دیگر بازیکنان جدید در تمرینات آماده‌سازی بودند با تاکتیک تیمی ما، پاس‌های یک ضرب و دو ضرب و… آشنا می‌شدند و شرایط بهتری داشتند.

پیش از مسابقات آسیایی باید به فکر آماده‌سازی برای بازی با پارس جم باشیم
شفر درباره اینکه استقلال با شکست مقابل تراکتورسازی به نوعی شانس قهرمانی را از دست داده و آیا بازهم به این مسئله فکر می‌کنید، تصریح کرد: دیدید که در بازی با تراکتورسازی ما یک اشتباه کردیم و توپی را در میانه میدان از دست دادیم. اشکان دژاگه هم خالی بود و یک گل بسیار خوب زد. بعد از آن ما بودیم که شانس‌های خوبی داشتیم، اما موقعیت‌ها را از دست دادیم. بازیکنان ما همه برای موفقیت تلاش می‌کنند و خیلی به موفقیت امیدوارند و فکر می‌کنم فصل هم زمانی به پایان می‌رسد که آخرین بازی را انجام بدهیم. ما در آسیا هم باید با تیم‌هایی آماده‌ای چون الدحیل و الهلال بازی کنیم. باید ببینیم شرایط آماده‌سازی‌مان برای بازی‌های آسیایی چگونه خواهد بود، اما پیش از آن باید به فکر آماده‌سازی برای بازی با پارس جم باشیم.

پاسخ شفر به سؤالی در مورد موضع کمیته فنی باشگاه استقلال
وی در واکنش به طرح موضوعی مبنی بر اینکه «گفته می‌شود شما به صحبت‌های کمیته فنی باشگاه اهمیت نمی‌دهید»، گفت: ما میگوئل، بیژن طاهری و فرهاد مجیدی را در کادرفنی خود داریم. این مربیان هر روز در تمرین هستند و این بسیار مهم است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه سؤال فوق درباره رابطه او و کمیته فنی بود، اظهار داشت: من گفتم مربیان بسیار خوبی داریم و فکر می‌کنم همین پاسخ کافی است.

تمرکز ما روی آماده‌سازی تیم است
شفر در واکنش به این موضوع که آیا واقعاً همین‌طور است و شما به صحبت‌های کمیته فنی اهمیت نمی‌دهید، خاطرنشان کرد: می‌بینید که من خیلی مشغول هستم. ما هر روز اینجا جلسه داریم تا بازیکنان را آماده کنیم. داریوش شجاعیان و محسن کریمی برگشته‌اند و تمرکز ما روی آماده‌سازی تیم است.

ما استقلال هستیم، یک خانواده
وی درباره صحبت‌های خبرنگاری مبنی بر اینکه هواداران حق دارند بدانند که چه مشکلاتی در تیم محبوب‌شان وجود دارد و در جلسه بین او و فتحی که امشب برگزار می‌شود درباره چه مشکلاتی صحبت خواهد شد، گفت: ما یک خانواده هستیم. بازیکنان، مدیریت، کادرفنی و کادرپزشکی، همه یک خانواده خواهیم بود. مسائل بین من و باشگاه است، نه برای رسانه‌ها که تلاش می‌کنیم مشکل را حل کنیم. ما استقلال هستیم.

آنچه که در مورد داور بازی‌مان مقابل تراکتورسازی گفتم، درست بود
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این سؤال که شما گفته بودید اشکان خورشیدی پس از دیدار مقابل تراکتورسازی از شما عذرخواهی کرده اما داور مسابقه گفته است چنین چیزی واقعیت ندارد، گفت: چیزی که من گفتم درست بود. هیچ وقت نمی‌خواهم علیه داور صحبت کنم، اما چیزی که گفتم درست بود. کارت قرمز برای اشکان دژاگه مشخص بود. نمونه آن را دیده‌اید که بازیکنی پس از گلزنی از پله‌ها بالا رفت، کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد، درست مانند کاری که اشکان دژاگه کرد. من نمی‌خواهم علیه داوری صحبت کنم، اما این را بارها گفته‌ام که فدراسیون فوتبال باید داوران را قوی‌تر کند. آنها باید آرامش داشته باشند، دستمزدشان بابت قضاوت در مسابقات بیشتر شود تا تمرکز بیشتری در بازی‌ها داشته باشند. اگر این اتفاق رخ بدهد و فدراسیون اهمیت بیشتری به آنها بدهد، همه به سود داوران خواهد بود و هم به سود ما که قطعاً قضاوت‌های بهتری را خواهیم دید.

وینفرد شفر:زمین تمرین خوب نداریم

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن