اخبار استقلالخبر ویژه

منصوریان : سه امتیاز این بازی رو احتیاج داشتیم

منصوریان بعد از بازی تراکتورسازی پاسخگوی رسانه ها بود و به تمجید از عملکرد شاگردانش پرداخت

سایت فوتبال روز :

علیرضا منصوریان پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: بسیار راضی هستیم از اینکه سه امتیاز را گرفتیم. می‌توانستیم در 15 دقیقه اول روی کرنرهایی که داشتیم، زودتر به گل برسیم. نکته مثبت این بود که امشب گلی دریافت نکردیم و در خط حمله هم یک گل سه امتیازی زدیم. از عملکرد بازیکنانم راضی‌ام. ما تغییر عملکردی در این فصل داشتیم و بعد از دو هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، به سه امتیاز این بازی احتیاج داشتیم. به نظرم در نیمه اول خوب بودیم، اما در نیمه دوم تراکتورسازی نظم بازی ما را به‌هم زد، اما توانستیم ریتم کلی بازی را به سود خودمان نگه داریم، به خصوص در نیمه اول که شرایط به سود ما بود.

من و گل‌محمدی همیشه بدموقع به هم می‌رسیم
سرمربی استقلال درباره اُفت تیمش در نیمه دوم دیدار مقابل تراکتورسازی گفت: در برخی دقایق نگران از دست دادن سه امتیاز بودیم و ریتم تیم به‌هم ریخت، اما هر چه به اواخر بازی نزدیک شدیم، پژمان منتظری و سایر بازیکنان میدان‌داری کردند و این شرایط به ویژه با حضور مجتبی جباری در میدان بیشتر هم شد. اگر بخواهیم جوانمردانه درباره این بازی حرف بزنیم، باید بگویم که در نیمه اول به طور کامل مسلط بودیم و اجازه ندادیم تراکتورسازی از روند سال‌های گذشته‌اش استفاده کند. من و یحیی گل‌محمدی همیشه بدموقع به هم می‌رسیم و امروز هم همین شرایط وجود داشت.

بازیکنان تهاجمی‌ام برای انجام کارهای خلاقانه آزاد هستند
وی در پاسخ به این سؤال که آیا به مهدی قائدی شرح وظایف مشخصی در زمین می‌‌دهد، گفت: نمی‌توانیم مهدی قائدی را اسیر کار تاکتیکی خاصی کنیم. به نظرم یک سوم دفاعی تیم حریف جای خلاقیت است و به همین دلیل نمی‌توانم بگویم کار خاصی بکند. نمی‌توانم بگویم مثلاً یک به دو را بردارد، اما در یک سوم دفاعی حریف بازیکنان ما آزاد هستند تا کار تاکتیکی را انجام دهند، چون بازیکنان خط جلو باید کار خلاقانه انجام بدهند تا موقعیت خلق کنند. تمام کار تاکیتکی ما برای قبل از یک سوم دفاعی حریف است که باید کار دفاعی انجام بدهیم و مهدی قائدی هم در این بخش باید در خدمت تیم باشد. در خط جلو همه بازیکنان ما آزاد هستند تا کار خلاقانه انجام دهند.

برای توسعه بازی مالکانه خود به برد مقابل تراکتورسازی احتیاج داشتیم
منصوریان ادامه داد: هفته قبل چند موقعیت خوب گلزنی مقابل استقلال خوزستان داشتیم و حتی پنالتی‌مان نیز گرفته نشد. به همین دلیل امروز به این برد احتیاج داشتیم تا بتوانیم بازی مالکانه خود را توسعه بدهیم. ان‌شاءالله ظرف دو هفته آینده جباری به شرایط خوبی می‌رسد و همان جباری چهار سال قبل را خواهیم دید.

هنوز هم به محرومیت‌های هفته اول اعتراض داریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص مسائل داوری و اینکه گفته بود دو پنالتی استقلال در هفته گذشته گرفته نشد و نسبت به محرومیت بازیکنانش در هفته اول هم اعتراض داشت و آیا امروز هم اعتراضی دارد یا نه، اظهار داشت: چون در بازی قبلی دو پنالتی ما گرفته نشد و دو امتیاز را از دست دادیم، برای اولین بار بود که مستقیم به داوری اعتراض کردیم. در خصوص دو هفته پیش هم ما کاملاً به قوانین آگاه هستیم، اما گویا قوانین ما با قوانین فیفا فرق دارد! در خصوص سه محرومی که در هفته اول داشتیم، هنوز هم اعتراض داریم. تیم امید به یک بازیکن ما احتیاج داشت، اما چهار بازیکن ما دعوت شدند و سه بازیکن‌مان را محروم کردند.

روی اعتراض‌مان پافشاری می‌کردیم تبعات بدی برای فدراسیون ایران داشت
منصوریان یادآور شد: ما در خصوص محرومیت بازیکنان‌مان هم اگر پافشاری می‌کردیم، تبعات بدی برای فدراسیون فوتبال ایران داشت و ما در اصل نخواستیم به فوتبال ملی‌مان ضربه بزنیم. آقای افتخاری گفت بهتر است که ادامه ندهیم. به نظرم ما در هفته اول به همین دلیل شکست خوردیم. نمی‌گویم اطلاعات مربیگری من خوب است، اما از قوانین به خوبی اطلاع دارم. حتی اگر اطلاعی هم نداشته باشم، یک جست‌وجویی در اینترنت می‌کنم و به راحتی قوانین را پیدا می‌کنم.

داور دیدار استقلال – تراکتورسازی شیک قضاوت می‌کند
وی همچنین با سؤالی مواجه شد که گویا علیرضا فغانی داور دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی بوده، اما کمیته داوران به دلیل اعتراض تیم میهمان داور را تغییر داده است، گفت: نمی‌دانم تیم میهمان اعتراض کرده یا نه، فقط از اول می‌دانستیم دکتر حیدری داور ماست و خیلی هم شیک داوری می‌کند. داوری امروز خیلی خوب بود، اما فکر می‌کنم یک خطا روی داریوش شجاعیان انجام شد که داور از صحنه دور بود. من همیشه گفته‌ام تا زمانی که داوری را انسان انجام می‌دهد، خطا وجود دارد، مگر اینکه داوری‌مان را به سمت آی‌تی و کامپیوتر ببریم، ویدئو چک باشد، در بالا هیئت ژوری نشسته باشد تا اشتباهات کمتر شود. به نظرم فوتبال ما در آینده به این سمت هم می‌رود.

از فضای مجازی دورم و از این مسئله راحتم


منصوریان در واکنش به این مسئله که یکی از هواداران استقلال آهنگی برای شخص او با نام «آبی‌جناب» خوانده است و چه نظری در این خصوص دارد، گفت: مدتی است از فضای مجازی دور هستم و این موضوع را نمی‌دانستم. اینکه من از فضای مجازی دور هستم، نمی‌تواند زیاد خوب باشد. چون اتفاقات بدی در فضای مجازی می‌افتد، تصمیم گرفتم از آن دور شوم. در این خصوص هم باید بگویم تا به حال کسی برای من آهنگی نخوانده بود و فقط یک خواننده پرسپولیسی به اسم مازیار فلاحی که خیلی صدای او را دوست دارم، از من تعریف کرده بود. از زمانی که از فضای مجازی دور شدم، یک مقدار راحت‌تر هستم، چون فضای مجازی در همه جای دنیا برای اطلاع‌رسانی و درددل است، اما در کشور ما این‌طور نیست. به نظرم بازهم از زمانی که در اینستاگرام کامنت‌ها بسته شد، فضای بهتری به وجود آمد و توانستیم کمی نفس بکشیم.

امیدوارم کسی به تیم حریف توهین نکند
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه از خبرنگاری سؤال کرد که چه خواننده‌ای این آهنگ را خوانده که پس از شنیدن نام این هوادار تیمش، اظهار داشت: نمی‌دانم چه بگویم و فقط سورپرایز شدم. این فردی هم که می‌گویید یک بار نزد من آمد و گفت گیتارم شکسته است و من هم یک گیتار برای او خریدم. من هم پیش از این واژه عالیجناب را شنیده بودم، اما آبی‌جناب را نشنیده بودم. امیدوارم این آهنگ‌هایی هم که خوانده می‌شود، فقط هواداری باشد و کسی به تیم حریف توهینی نکند.

 

قائدی به زمین می‌رود که از فوتبال لذت ببرد
وی درباره حضور مهدی قائدی در میدان گفت: او به زمین می‌رود که از فوتبال لذت ببرد. قائدی هفته قبل برای اولین بار بود که وارد ورزشگاه آزادی می‌شد. می‌دانیم که او وقتی وارد زمین می‌شود، پیکان خط حمله تیم ما تیزتر می‌شود. قائدی با وجود آنکه جثه کوچکی دارد، اما بسیار جنگنده است. او یک نقطه جالب برای ماست و در تمرینات نیز بخشی از نشاط ما را ایجاد می‌کند. قائدی همچون هفته قبل دو سه حرکت انجام داد و اگر در دقایق پایانی نیز حیدری، داور مسابقه کمی صبر می‌کرد و خطا نمی‌گرفت، او با دروازه‌بان حریف تک به تک می‌شد. به‌هر حال ما باید به حفظ روند او کمک کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

43 − 39 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن