اخبار فوتبال ایراناخبار لیگ برتر ایران

افشین قطبی:فکر نمی‌کردم روزی مقابل این تیم مربیگری کنم

افشین قطبی:فکر نمی‌کردم روزی مقابل این تیم مربیگری کنم

سایت فوتبال روز :

افشین قطبی، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در نشست خبری دیدار با پرسپولیس اظهار داشت: خیلی خوشحالم که دوباره همدیگر را می‌بینیم. اولین تجربه مربیگری من در ایران در پرسپولیس بود و یک عشقی این تیم و هوادارانش در قلب من دارند. من تجربه‌های خیلی خوبی در پرسپولیس داشتم و همان‌طور که یک پدر می‌تواند عاشق دو فرزند خودش باشد، باشگاه فولاد فرزند دوم من است. این باشگاه را واقعاً دوست دارم. دو ماه است در باشگاه فولاد حضور دارم و این باشگاه بیشتر از یک باشگاه برای من است. فکر می‌کنم می‌توانم در این باشگاه با ساختاری که وجود دارد بازیکنانی را پرورش بدهم و بزرگ کنم برای آینده فولاد.

وی در ادامه افزود: فردا مقابل پرسپولیس بازی سختی خواهیم داشت، چرا که پرسپولیس تیم بسیار خوبی دارد. قطعاً روز سختی برای من خواهد بود، چون فکر نمی‌کردم روزی مقابل پرسپولیس مربیگری کنم، اما باید وظیفه‌ام را انجام بدهم. امیدوارم که هواداران پرسپولیس مرا ببخشند، اما باید کارم را انجام دهم. در این چند وقت پیشرفت خوبی در باشگاه فولاد داشتیم و کارهای تاکتیکی، فنی و… را به خوبی انجام داده‌ایم و آماده هستیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم دو بازی قبلی ما دو بازی سخت بیرون خانه بود. شرایط تفاوت داشت، اما اکنون احساس می‌کنم تیم ما هر روز پیشرفت می‌کند و بازیکنان هم‌پست‌های خود را به خوبی درک می‌کنند. بازی با پرسپولیس خصوصیات خودش را دارد و همه می‌دانند این تیم بیشترین امتیاز را در جدول دارد، صدرنشین است و بهترین تیم آسیا. فولاد خیلی کار دارد تا به این جایگاه برسد و باید با خصوصیات خاصی در این بازی عمل کنیم. اگر می‌خواهیم شانس پیروزی داشته باشیم، باید کارهای خاصی در این بازی انجام دهیم. تمام بازی‌هایی که در 14 مسابقه پیش رو داریم، باید با آن انگیزه خاصی که هست بازی کنیم تا به نتیجه برسیم.

قطبی درباره برخورد هواداران فولاد گفت: آن چیزی که برای من واقعاً مهم است، برخورد و فرهنگ هواداران فولاد در ورزشگاه خانگی ماست. آن چیزی که از نزدیک درک کردم، میهمان‌نوازی هواداران فولاد است. دوست دارم هرکسی که از پرسپولیس به اینجا می‌آید با میهمان‌نوازی ما مواجه شود تا فرهنگی را در ورزشگاه‌ها داشته باشیم. از طرفی دومین مسئله مهم برای ما تشویق بازیکنان به خوبی است تا آنها روحیه بگیرند و تشویق هواداران میزان عشق‌شان به یک باشگاه است که دوست دارم در هر بازی فولاد این مسئله را ببینم.

وی درباره استعدادهای فوتبال ایران و استفاده از آنها گفت: تمام بازیکنان ایران استعداد زیادی برای فوتبال دارند. فکر می‌کنم هر پسری که به دنیا می‌آید، اولین چیزی که دوست دارد، فوتبال بازی کردن است. بازیکنانی که ما داریم، شاید در ذهن‌شان خیلی فوتبال را گروهی بازی نمی‌کنند و دنبال فوتبال انفرادی هستند که اینجا آن احساس‌مان را نمی‌توانیم کنترل کنیم. به نظرم خیلی از بازیکنان فولاد می‌توانند در سطح بالا بازی کنند، اما آنها هنوز نیاز به کار دارند و باید شرایط تاکتیکی را بیشتر حس کنند و از نظر ذهنی بهتر شوند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد درباره جذب  رافائل مسی بوولی، بازیکن کامرونی این تیم اظهار داشت: این بازیکن کامرونی در همان تیمی که من در چین سرمربی‌اش بودم، بازی می‌کرد. او از نظر سرعت، قدرت و تلاش، توان بالایی دارد. او چپ پاست و می‌تواند در قالب تاکتیکی تیم خوب بازی کند، بازی فیزیکی انجام دهد، اما جوان است و نیاز به تجربه دارد که باید به او فرصت داد. خوشحالم که رافائل را به باشگاه‌مان آوردیم و امیدوارم که بتوانیم در باشگاه فولاد از او استفاده کنیم.

افشین قطبی:فکر نمی‌کردم روزی مقابل این تیم مربیگری کنم

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

75 − = 69

دکمه بازگشت به بالا
بستن