اخبار تیم ملی فوتبالاخبار فوتبال ایرانخبر ویژه

مسعود شجاعی: بعد از گل اول شیرازه تیم ملی از هم پاشید

مسعود شجاعی: بعد از گل اول شیرازه تیم ملی از هم پاشید

سایت فوتبال روز :

، مسعود شجاعی پس از شکست 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن، در خصوص احتمال خداحافظی‌اش از تیم ملی اظهار داشت: در حال حاضر در شرایط خوبی قرار دارم و در باشگاه خود نیز در حال کار کردن هستم. اگر روزی احساس کنم احتیاجی به من نیست، نمی‌توانم کمکی کنم یا مربیان مرا نمی‌خواهند حتماً احترام خواهم گذاشت، اما وقتی در حال کار کردن هستم و مربیان به من احتیاج دارند و می‌توانم به تیم ملی کمک کنم حتماً در خدمت تیم ملی خواهم بود.

وی در خصوص خداحافظی اشک‌بار کارلوس کی‌روش با بازیکنان تیم ملی در رختکن عنوان کرد: کی‌روش از بازیکنان خداحافظی کرد و به خاطر همکاری هشت ساله با تیم ملی از بچه‌ها تشکر کرد. ما هم طبیعتاً از ایشان تشکر کردیم. واقعاً نمی‌دانم آینده همکاری او با فدراسیون و تیم ملی چه خواهد شد. امیدوارم کی‌روش در تیم ملی بماند، اما هر تصمیمی فدراسیون فوتبال و کی‌روش بگیرند بین خودشان خواهد بود. امیدوارم شاهد قطع همکاری کی‌روش با تیم ملی نباشیم و او با تیم ملی ادامه همکاری بدهد. در غیر این‌صورت این فوتبال است و اگر او با تیم ملی قطع همکاری کند ما بابت آن متأسف خواهیم بود.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران درباره فضای منفی ایجاد شده بین کی‌روش و منتقدان گفت: هر چی زمان می‌گذشت شرایط بهتر می‌شد. اوایل این فضای منفی وجود داشت و نمی‌توانم بگویم طبیعی است. اگر باشگاه بود می‌گفتم این فضا طبیعی است و همیشه اختلاف سلیقه وجود دارد. در همه جای دنیا وقتی تیم ملی بازی دارد همه کشور و حتی مخالفان متحد می‌شوند. در این مسابقات نیز هر چه ما بردیم مخالفان آرام‌تر شدند و حتی در حال همراه شدن بودند، اما متأسفانه نشد به فینال برویم تا شرایط بهتر هم شود.

شجاعی در خصوص اینکه کی‌روش با تیم ملی قطع همکاری کرده است، گفت: کی‌روش تشکر و با بازیکنان خداحافظی کرد و نمی‌دانم ادامه همکاری او با تیم ملی به کجا برسد.

وی درباره حذف تیم ملی فوتبال عنوان کرد: فکر می‌کنم هر چقدر در بازی‌های گذشته اشتباه نداشتیم در این بازی اشتباهات زیادی داشتیم و به اشتباهات خودمان باختیم. فاصله ما با ژاپن سه گل نبود. ژاپنی‌ها برنامه‌ریزی چندین ساله و اگر اغراق نکنم شاید برنامه 10، 15 ساله داشتند که به اینجا رسیدند و باثبات کار می‌کنند. ما این ثبات را لازم داشتیم و توانستیم موقتاً این را داشته باشیم.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اینکه بخواهیم با سه ماه، شش ماه و یک سال قبل از جام به فکر این باشیم که نتیجه بگیریم، نتیجه آن همین اتفاقات است. ما هیچ‌گاه برنامه‌ریزی بلندمدت نداشتیم و این جام تنها باری بود که شرایط یک مقدار بهتر از جام‌های گذشته بود و نتیجه آن را تا قبل از بازی با ژاپن گرفتیم، اما متأسفانه نشد که بیشتر ادامه بدهیم و واقعاً متاسفم.

شجاعی در خصوص برهم خوردن شیرازه تیم ملی فوتبال ایران بعد از دریافت گل اول عنوان کرد: چون در این جام گل نخورده بودیم، بعد از گل اول شرایط به‌هم ریخت. نباید این شرایط اتفاق می‌افتد، اما متأسفانه افتاد و حالا کار از کار گذشته است.

وی در خصوص بالارفتن ضریب اشتباه بازیکنان تیم ملی در بازی‌های حساس اظهار داشت: قبل از بازی گفتم شرایط تورنمنت با مسابقات دیگر فرق دارد. خستگی و فشار مسابقات در تورنمنت‌ها بیشتر است. وقتی برنامه‌ریزی بلندمدت نباشد، ژاپنی‌ها چندین سال است که برنامه دارند و بازیکنان‌شان از آکادمی و تیم‌های پایه در کنار یکدیگر هستند. ما همیشه از عدم مدیریت و برنامه‌ریزی ضربه خوردیم، اما در این دوره حداقل‌ها را رعایت کردیم و بدون گل خورده به نیمه نهایی رسیدیم. وقتی همه چیز موقتی باشد و فقط نتیجه‌گرا باشیم این اتفاقات پیش می‌آید.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در خصوص مسیر آینده تیم ملی با کی‌روش و بدون کی‌روش گفت: بهتر است این سوال را مسئولان جواب بدهند. به عنوان بازیکن نمی‌توانم بگویم چه کسی برود یا چه کسی بیاید، اما فقط می‌توانم بگویم اگر نتیجه می‌خواهیم باید برنامه‌ریزی بلندمدت و مدیریت صحیحی داشته باشیم. باید از کسانی که دانش دارند، کمک بگیریم. 12 سال پیش ما در جام ملت‌ها حذف شدیم و هر دفعه این اتفاق تکرار شده است، اما از آن درس نگرفتیم. فکر می‌کنم دیگر اشتباه بس است و باید از اشتباهات درس بگیریم.

شجاعی در خصوص قطع همکاری کی‌روش با تیم ملی و دستاوردهای هشت ساله او عنوان کرد: دوست ندارم بگویم کی‌روش با تیم ملی خداحافظی کرده است و از این موضوع مطمئن نیستم و شاید هر اتفاقی بیفتد. دستاورد حضور او نیز اعتباری است که در فوتبال دنیا کسب کردیم.

وی در مورد اینکه احتمال دارد حسرت 43 ساله فوتبال ایران برای قهرمانی در آسیا به یک قرن برسد، گفت: امیدوارم نرسد و کسانی که علم دارند در این فوتبال حاضر شوند. در چهار دوره‌ای که در مسابقات جام ملت‌ها حضور داشتم هیچ وقت از شکست‌های خود درس نگرفتیم و همیشه شش ماه قبل جام ملت‌ها همه همدل می‌شوند تا کاری انجام بدهند. فوتبال علم است و این‌گونه نمی‌شود نتیجه گرفت.

صحبت های کیروش بعد از شکست برابر ژاپن:آینده بسیار خوبی را برای تیم ایران می‌بینم

مسعود شجاعی: بعد از گل اول شیرازه تیم ملی از هم پاشید

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 − 29 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن