اخبار تیم ملی فوتبالاخبار فوتبال ایراناخبار فوتبال خارجی

نشست خبری کیروش پیش از بازی با چین؛جام ملت های آسیا 2019

نشست خبری کیروش پیش از بازی با چین؛جام ملت های آسیا 2019

سایت فوتبال روز :

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی ایران مقابل چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019 ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بسیار خوشحالم یک بار دیگر در خدمت شما هستم. یک روز کاری دیگر را سپری می‌کنیم و برای دیدار با چین آماده می‌شویم. بازی فردا مطمئناً برای هر دو تیم دیدار مهمی خواهد بود. ما بسیار مفتخریم که این فرصت را برای این مسابقه داریم و قطعاً مهمترین بازی برای ما این دیدار است.

آمادگی کامل را برای رویارویی با چین داریم
وی در ادامه افزود: همیشه بازی پیش رو برای ما مهمترین بازی است. قطعاً بازی دشواری مقابل چین داریم، تیمی که با قدرت و با بازیکنانی بسیار بزرگ آماده این بازی است. چین مربی بسیار خوبی دارد، اما ما هم آمادگی کامل را داریم و امیدواریم بتوانیم با برآورده کردن آرزوهای‌مان و با انگیزه لازم بازی‌ خوبی انجام دهیم.

بازی با چین یک داستان متفاوت برای ماست
«تیم ایران در دوره پیش جام ملت‌های آسیا در سال 2015 در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات از گردونه رقابت‌ها حذف شد. تفاوت تیم ایران کنونی با آن زمان چه چیزی است؟»، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش تصریح کرد: تشکر می‌کنم که این اتفاق را یادآوری کردید. تفاوت ما با آن زمان این است که اکنون هوشیارتریم. شاید برخی زمان‌ها با لبخند به مسائل نگاه کنیم. البته باید این را بگویم که همه بازی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و هیچ دو بازی، شبیه به یکدیگر نیستند. بازی فردا مقابل چین یک داستان متفاوت برای ماست. ما آمادگی لازم را برای این ماجراجویی داریم و بیشترین تلاش‌مان را قطعاً انجام خواهیم داد. ما تلاش خواهیم کرد از تمام درس‌هایی که در چند سال گذشته گرفتیم،‌ چه موفق و چه ناموفق، استفاده کنیم و پیروز میدان باشیم.

در بازی‌های حذفی هیچ تاریخچه و رده‌بندی به شما کمک نمی‌کند
کی‌روش در واکنش به اینکه ماچلو لیپی، سرمربی تیم چین از قدرت ایران در نشست خبری خود صحبت کرده بود و به نظرش این قدرت کشورمان چقدر در دیدار برابر چین به ما کمک خواهد کرد، گفت: لیپی یک مربی بزرگ است و این موضوع باعث افتخار است. من شاگرد این مربی بوده‌ام. تک تک بازی‌ها برای ما حکم فینال را دارد و در این بازی‌های حذفی هیچ تاریخچه و رده‌بندی به شما کمک نمی‌کند. مسئله‌ای که مهم است شخصیت، کاراکتر و نظم انضباط بازیکنان داخل زمین است و اینکه در روز بازی چقدر بازیکنان بتوانند احساسات خود را کنترل کنند. من همین امروز هم به بازیکنانم گفتم،‌ فوتبال یک بازی ساده است. آنها باید سعی کنند از بازی لذت ببرند، بجنگند و سعی کنند گل بزنند. این تاکتیک ماست و اگر بتوانیم آزادانه و با انگیزه لازم این کار را انجام دهیم،‌ مطمئناً فرصت‌های خوبی خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد به حریف‌مان گل بزنیم.

بهترین بازیکن چین همبستگی تیمی آنهاست
وی در مورد اینکه آیا تمرکزی روی مسائل دفاعی تیمش داشته است یا خیر، عنوان کرد: مطمئناً وظیفه من است به عنوان سرمربی تیم که تمام مسائل را با جزئیات کنترل و تیم حریف را آنالیز کنم. چین تیم محکمی دارد و دو بار با وجود اینکه از حریف عقب بودند به بازی برگشتند. این مسئله نشان از آمادگی و قدرت روحی و روانی این تیم دارد، اما برای من بهترین بازیکن چین،‌ همبستگی تیمی آنهاست. نمی‌توانیم به راحتی از این همبستگی تیم چین چشم بپوشانیم. فلسفه من این است که همیشه به تمام حریفان احترام بگذاریم، ولی واقعیت این است که تیم خودم آنقدر برایم مهم است که گاهی اوقات به تیم حریف خیلی اهمیت نمی‌دهم. مهمترین موضوع برای من این است که بازیکنانم تا سر حد توان کارشان را انجام دهند. وقتی این افتخار بزرگ را دارم که در کنار بازیکنی چون مسعود شجاعی بنشینم که سه جام جهانی را تجربه کرده و چهارمین حضورش در جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند، این را باید برای خودم یک افتخار و یک لذت بدانم. مخصوصاً در ایران توجه همه را به این نکته جلب می‌کنم که این بازیکنان باید همیشه احترام‌شان حفظ شود و باید همواره قدردان زحمات و دستاوردهای آنها برای کشور باشیم.

رابطه گل نخوردن با فوتبال هجومی را متوجه نمی‌شوم
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد اینکه تیمش در چهار بازی گذشته گلی دریافت نکرده است و آیا تمرکز کی‌روش در دیدار با چین هم روی مسائل دفاعی خواهد بود یا خیر، یادآور شد: امیدوارم این روند گل نخوردن همچنان ادامه داشته باشد. واقعیت مطلب این است که من رابطه گل نخوردن با فوتبال هجومی را متوجه نمی‌شوم. البته شاید این من هستم که این رابطه را متوجه نمی‌شوم. همیشه سعی کردم یک نگاه ساده به فوتبال داشته باشم. دو حالت دارد،‌ یا شما توپ را دارید که باید با ذهنیت مثبت بازی کنید و یا توپ را در اختیار ندارید،‌ که بازهم باید با ذهنیت مثبت توپ را پس بگیرید. من 37 سال تجربه مربیگری دارم و چند سال هم قبل از آن فوتبال بازی کرده‌ام. همیشه در این مدت نگاهم همین بوده است و سعی کردم به بازیکنانم نیز همین را بگویم. وقتی توپ داریم با ذهنیتی مثبت و وقتی هم نداریم بازهم با ذهنیت مثبت بجنگیم و توپ را به دست بیاوریم و گل بزنیم.

علاقه نداریم کُتِ یک تیم مدعی را برتن کنیم
خبرنگاری از کی‌روش پرسید که نگاه به ایران در جام جهانی به عنوان یک تیم مدعی نبود، اما در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا همه ایران را تیمی مدعی می‌دانند و نظرش در خصوص بازی با چین چگونه است، گفت: به هیچ عنوان علاقه نداریم کُتِ یک تیم مدعی را برتن کنیم و برعکس همیشه سعی می‌کنیم لباس تیمی را برتن کنیم که به همه حریفان احترام بگذاریم و نگاه یکسانی داشته باشیم. هر تیمی نقاط ضعف و قوتی دارد و همیشه تلاش می‌کنم هنر بردن را به بازیکنانم یادآوری کنم.

بازیکنانم باید با آزادی عمل از بازی لذت ببرند
وی افزود: در دیدارهای حذفی، همه چیز برای برنده است و هیچ چیزی برای تیم بازنده نیست. روی تجربه بازیکنانم حساب ویژه‌ای باز کرده‌ام و باید از نظر روحی وروانی محکم بوده و احساسات خودشان را کنترل کنند. مهمترین موضوع این است که بازیکنانم باید آزادی عمل داشته باشند. این بازی هیچ وقت تکرار نمی‌شود و شاگردانم باید با آزادی عمل لذت ببرند.

نشست خبری کیروش پیش از بازی با چین؛جام ملت های آسیا 2019

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن