اخبار تیم ملی فوتبالاخبار فوتبال ایران

صحبت های کیروش در نشست خبری پیش از بازی با عراق

صحبت های کیروش در نشست خبری پیش از بازی با عراق

سایت فوتبال روز :

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل عراق گفت: آماده‌سازی خوبی داشتیم و مهمترین مطلب استراحت خوب بود که بعد از دو بازی داشتیم.

در نهایت آرامش با عراق بازی می‌کنیم تا فوتبالی زیبا را به نمایش بگذاریم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره حساسیت بازی با عراق، گفت: اگر یک بازی در جهان باشد که هر دو تیم در آرامش کامل بخواهند از آن لذت ببرند، بازی فردای ما و عراق است. به این دلیل که صعود هر دو تیم قطعی شده است. این‌طور باید بگویم که قبل از جام قرار بود با یمن، ویتنام و عراق بازی کنیم، اما اکنون ما با یمن و ویتنام بازی کردیم، صعودمان قطعی شده است و حالا در نهایت آرامش با عراق بازی می‌کنیم تا فوتبالی زیبا را به نمایش بگذاریم و به نتیجه برسیم.

منتقدان مرا مشهورتر و محبوب‌تر می‌کنند
کی‌روش در پاسخ به سؤال خبرنگار عرب زبان سایت فیفا درباره اینکه هنوز یکی از مربیان تیم‌های بزرگ ایران به انتقاد کردن از شما ادامه می‌دهد، عنوان کرد: من عاشق تمام آنهایی هستم که از من انتقاد می‌کنند، چون مرا مشهورتر و محبوب‌تر می‌کنند. آنها برای من رایگان کار می‌کنند که من را مشهورتر کنند.

کره، ژاپن و استرالیا 3 کاندیدا و مدعی اصلی برای حضور در نیمه نهایی هستند
همین خبرنگار در ادامه گفت که «شما گفته بودید کره، ژاپن و استرالیا مدعی قهرمانی هستند» که کی‌روش در پاسخ اظهار داشت: شما اگر برای فیفا کار می‌کنید باید صحبت‌های من را با دقت بیشتری دنبال کنید، چون من هیچ وقت این حرف را نزدم. از نظر تئوریک اگر بخواهیم به مسئله نگاه کنیم، موضوعی که مطرح کردم این‌گونه بود که از بُعد تاریخچه فوتبالی، فرهنگ فوتبالی و سرمایه‌گذاری که اتفاق افتاده و همچنین نتایج و تجربه، سه کاندیدا و مدعی اصلی برای حضور در چهار تیم نهایی، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا هستند، به خاطر تجاربی که دارند و سرمایه‌گذاری که انجام دادند. البته بین این سه گزینه قهرمان دوره قبل حضور دارد. کشورهای دیگر هم سعی می‌کنند یک جایگاه در چهار تیم نهایی داشته باشند، کشورهایی مانند عربستان، ازبکستان، چین، ایران و عراق. در نهایت این انگیزه و تلاش بازیکنان است که تعیین‌کننده است، اینکه کدام تیم‌ها می‌توانند به مرحله نهایی برسند.

همیشه به حریف‌مان احترام می‌گذاریم و سعی می‌کنیم از بازی لذت ببریم
کی‌روش درباره این موضوع که رسانه‌های عراقی صحبت از پیروزی تیم‌شان مقابل ایران می‌کنند و از طرف دیگر بازیکنان و کادرفنی ایران با توجه به خاطره شکست دوره قبل جام ملت‌ها، با آرامش بیشتری نسبت به بازی با عراق صحبت می‌کنند، عنوان کرد: اولویت بنده این است که در درجه اول آن چیز که بهترین است برای بازیکنان همیشه مهیا و آن مطالبی که برای بازیکنانم بهترین است، آماده کنم. این یک امر طبیعی است که تمام رسانه‌های عراقی از خواسته‌شان برای شکست ایران و برای پیروزی در این مسابقه صحبت کنند. این برعکس یکسری از رسانه‌هایی در ایران است که متعهد نیستند برای پیروزی تیم ملی ایران و ما همیشه باید برای مردم بازی کنیم. من به بازیکنانم گوشزد می‌کنم که با تعهد کامل و با صداقت و وفاداری نسبت به تیم سعی کنیم بهترین بازی‌مان را انجام دهیم و فرقی نمی‌کند که مقابل عراق، پرتغال و آرژانتین بازی می‌کنیم. ما همیشه به حریف‌مان احترام می‌گذاریم و سعی می‌کنیم از بازی لذت ببریم.

بازی 4 سال پیش ما و عراق برای آقای داور بود!
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره این موضوع که چهار سال پیش به دنبال شکست مقابل عراق گفته بود که این شکست مثل استخوانی در گلوی من باقی مانده است، گفت: این درست نیست که بازی فردا را بخواهیم با بازی چهار سال گذشته مقایسه کنیم، چون بازی چهار سال پیش بین ایران و عراق نبود و برای آقایی به نام بنجامین ویلیامز بود! ایشان تعیین‌کننده در بازی بود. داورها و مربیان و بازیکنان می‌آیند که بخشی از تاریخ فوتبال را بنویسند. فکر می‌کنم برای بازی فردا هم این بازیکنان هستند که تاریخ را برای کشورشان خواهند نوشت. در بازی فردا همه چیز فرق می‌کند و هر بازی قصه خودش را دارد. خدا را شکر فردا داوران بسیار خوبی را داریم و مطمئنا تمام تلاش‌مان را برای هواداران و خانواده‌های‌مان می‌کنیم. در آسیا همه تیم‌ها تلاش می‌کنند که این مسابقات دشوار را با رؤیایی که برای خودشان تعیین کردند، تمام کنند. تیم عراق هم بازیکنان خوبی دارد، از دروازه‌بان تا بازیکنان تهاجمی‌شان، بازیکنان تکنیکی با فیزیک بسیار خوب هستند. فردا مطمئناً یک برنده درون بازی خواهد بود و آن هم هواداران فوتبال ایران و عراق هستند که با خوشحالی ورزشگاه را ترک خواهند کرد.

نگاه‌مان به مسیر جلوست نه مقصد نهایی
کی‌روش در پاسخ به این پرسش که مرحله گروهی جام ملت‌ها روبه پایان است، با توجه به نتایج تیم‌ها، چقدر مسیر ایران که تیمی قدرتمند است را برای قهرمانی هموار می‌بیند، گفت: من همیشه به بازیکنانم می‌گویم اگر بخواهیم به این مسیر طولانی و دشوار فکر کنیم کار دوچندان و سخت‌تر خواهد شد. تمام تمرکزمان این است که مسیر را به خوبی طی کنیم. اگر لازم است به سمت چپ بپیچیم، به چپ برویم و اگر لازم است که سرعتی‌تر کار کنیم، همین کار را انجام دهیم. تمام تمرکزمان روی بازی بعد هست. یکسری بازیکنان باید بازی کنند و یکسری از بازیکنان هم باید آماده‌تر شوند تا بازی کنند. مطمئناً باید با نگاه به مسیر جلو و نه فقط به نگاه مقصد نهایی، مسیرمان را طی کنیم.

صحبت های کیروش در نشست خبری پیش از بازی با عراق

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 − = 63

دکمه بازگشت به بالا
بستن