اخبار فوتبال انگلیساخبار فوتبال خارجیخبر ویژه

۸ دلیل برای احیای منچستریونایتد پس از اخراج مورینیو

۸ دلیل برای احیای منچستریونایتد پس از اخراج مورینیو

سایت فوتبال روز :

از زمان اخراج ژوزه مورینیو از منچستریونایتد و ورود اولگنار سولسشایر به عنوان جانشین موقت وی، وضعیت تیم چرخشی 180 درجه‌ای داشته است. حداقل آمارها اینگونه می‌گویند. شیاطین سرخ روز 27 آذر تصمیم به اخراج مورینیو گرفتند و از آن زمان شروع به کسب پیروزی‌های متوالی کرده‌اند، آن هم با نتایج پرگل (منچستریونایتد تحت هدایت سولسشایر در 3 بازی‌اش با این مرد نروژی 12 گل زده است در حالی که در 17 بازی قبلی‌اش با مورینیو تنها 29 گل زده بود).

بازیکنان همان بازیکنانی هستند که مورینیو در اختیار داشت، امکانات همان امکانات و وضعیت همان وضعیت که چه بسار به خاطر کمتر شدن فاصله بین بازی‌ها در مقطع کریسمس سخت‌تر. پس چه چیزی عوض شده است؟ چه کارهایی اکنون در حال انجام شدن است که در زمان مربیگری مورینیو انجام نمی‌شد؟

1- آزادی عمل بیشتر

منچستریونایتد تحت هدایت اولگنار سولسشایر با آزادی عمل بیشتری نسبت به تیم تحت هدایت ژوزه مورینیو بازی می‌کند. تحلیل‌هایی که از سه بازی اخیر این تیم صورت گرفته نشان می‌دهد که فوتبال منچستریونایتد فعلی بسیار روان‌تر و پویاتر از تیم مورینیو است و همین به بازیکنان کمک کرده است که کنترل بیشتری بر اوضاع داشته باشند. بازیکنان منچستریونایتد اکنون از سوی سرمربی نروژی‌شان آزادی عمل بیشتری می‌گیرند تا در زمان آقای خاص.

 

2- تملک توپ

یکی از مواردی که سولسشایر از بازیکنانش خواسته این است که زمان تملک‌ توپ‌شان را افزایش دهند. سرمربی جدید تیم از یونایتد می‌خواهد که تیم مسلط میدان باشد نه تیم تحت سلطه. بازیکنان منچستر هم به خواسته سرمربی نروژی جامه عمل پوشانده‌اند و آمارهای‌شان در سه بازی اخیر این موضوع را اثبات می‌کند. منچستریونایتد در بازی مقابل کاردیف سیتی 72 درصد، مقابل هادرزفیلد 65 درصد و مقابل بورنموث 63 درصد تملک توپ داشته‌اند.

3- تغییر پست رشفورد

این هم یکی دیگر از تغییرات تیم تحت هدایت سولسشایر نسبت به تیم ژوزه مورینیو است. رشفورد با رفتن مورینیو به مهاجم نوک شیاطین سرخ تبدیل شده است، مهاجمی که سایر بازیکنان سعی می‌کنند توپ را به او برسانند. او سه بازی متوالی در ترکیب اصلی منچستریونایتد قرار گرفته است. البته در بازی اخیر، لوکاکو به عنوان بازیکن تعویضی به جای رشفورد به میدان فرستاد و مانند او گلزنی کرد اما گزینه اول سولسشایر برای فرماندهی خط حمله همچنان رشفورد است.

 

4- موقعیت‌های گلزنی و گل‌های بیشتر

در این زمینه آمار منچستریونایتد حیرت‌آور است وخود همه چیز را می‌گوید. منچستریونایتد با هدایت مورینیو در 24 بازی‌اش در تمامی رقابت‌های این فصل 38 گل زده بود یعنی به طور متوسط 1.58 گل در هر بازی. با سولسشایر اما این آمار به سه بازی و 12 گل ارتقا پیدا کرده است یعنی به طور متوسط 4 گل در هر بازی. این گل‌ها گواه تلاش و میل بیشتر تیم برای هجومی بازی کردن و خلق موقعیت‌های گلزنی است.

 

5- تحول پوگبا

خصومت شخصی، بی‌انگیزگی برای بازی یا تاکتیک‌های ناخوشایند، هر کدام که بود، پل پوگبا در زمان مربیگری مورینیو درخشش خاصی در بازی‌های منچستریونایتد نداشت یا نمی‌خواست داشته باشد. با رفتن آقای خاص اما این هافبک فرانسوی اوج گرفته و در سه بازی‌اش 4 گل زده است یعنی یکی بیشتر از تمام گل‌هایی که در 17 بازی قبلی‌اش در لیگ برتر در زمان مربیگری ژوزه مورینیو زده بود.

 ۸ دلیل برای احیای منچستریونایتد پس از اخراج مورینیو

6- کاهش زمان حضور فلینی

مروان فلینی هافبک بلژیکی منچستریونایتد شاید یکی از بازیکنانی باشد که با روی کار آمدن سولسشایر به عنوان سرمربی موقت خیلی خوشحال نیست. او از بازیکنی که مورد اعتماد ژوزه مورینیو بود و در 13 بازی لیگ برتر به میدان رفت، حالا به یک نیمکت‌نشین تبدیل شده به طوری که در سه بازی سپری شده از زمان آغاز دوره مربیگری سولسشایر تنها سه دقیقه در میدان حضور داشته است.

بیشتر بخوانید

7- نقش‌ پررنگ‌تر آندر هررا

این هافبک اسپانیایی که در پایان فصل قراردادش با شیاطین سرخ تمام می‌شود، هنوز در سطحی بالا بازی می‌کند و با هدایت سولسشایر دو بار در ترکیب اصلی و در دیگری از ابتدای نیمه دوم به میدان رفته است. مقابل کاردیف او موفق به گلزنی شد. علاوه بر آندر هررا، سولسشایر به دیگر بازیکنانی که در تیم ذخیره‌های زیر نظر او کار کردند، اعتماد کرده و جواب هم گرفته است.

 

8- پیشتازی در نیمه راه

از زمانی که سولسشایر سرمربی منچستریونایتد شده است این تیم به پیروز رفتن به رختکن در پایان نیمه‌های اول عادت کرده است. کسب پیروزی‌های مطمئن در 45 دقیقه نخست به شیاطین سرخ کمک کرده است که با رویکردی مثبت و روحیه‌ای بهتر کارشان را در نیمه دوم از سر بگیرند و نگذارند بیم از دست دادن نتیجه روی عملکردشان سایه بیندازد، اتفاقی که در زمان مربیگری ژوزه مورینیو کمتر رخ می‌داد.

 ۸ دلیل برای احیای منچستریونایتد پس از اخراج مورینیو

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5

دکمه بازگشت به بالا
بستن