عمومی

کارلوس کیروش:برخی بازیکنان ۳ هفته وقت دارند تا به جام ملت ها بروند

کارلوس کیروش:برخی بازیکنان ۳ هفته وقت دارند تا به جام ملت ها بروند

سایت فوتبال روز :

به نقل از سایت رسمی فدراسیون کارلوس کی‌روش پس از دیدار دوستانه مقابل ونزوئلا که با تساوی یک ــ یک خاتمه یافت گفت: بازی خوبی را پشت سر گذاشتیم. بازی مقابل ونزوئلا دقیقاً تمام گزینه‌هایی را که ما می‌خواستیم برای آزمایش یک‌سری از بازیکنان تا قابلیت‌های آنها را بسنجیم، داشت.

وی ادامه داد: بشخصه فکر می‌کنم در طول نود دقیقه حاکم بر بازی بودیم و پنج ــ شش فرصت قاطعانه گل داشتیم. صادقانه می‌گویم که در قسمت هجومی زمین خوشحال نیستیم که در سه بازی دوستانه اخیر موقعیت‌های زیادی از دست دادیم. بازی با ونزوئلا را باید با سه گل به پایان می‌رساندیم. باید این مطلب را بپذیریم و سعی کنیم آن را برای موفقیت در جام ملت‌های آسیا ارتقا بدهیم.

کی‌روش در  ادامه خاطرنشان کرد: ما از امروز سه هفته وقت داریم تا 17 دسامبر که لیست نهایی را اعلام خواهیم کرد. کادر من کاملاً در اختیار بازیکنان خواهند بود برای آماده‌سازی و هر چیزی که آنها بخواهند مهیا خواهد بود. مهم هم هست که بازیکنان تمرکزشان را روی این مسابقات بگذارند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: جام ملتها تورنمنتی نیست که شما فکر کنید روزی که آنجا پای‌تان را بگذارید می‌توانید تمرکزتان را روی بازی بگذارید، اصلاً؛ به همین خاطر برخی بازیکنان از امروز سه هفته وقت دارند که به من ثابت کنند استحقاق حضور در تیم ملی را دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که بعد از بازی با ونزوئلا در مورد برنامه‌های تیم ملی و تیم‌های جام ملت‌های آسیا چه‌فکر می‌کند گفت: رنکینگ فیفا به ما کمک نمی‌کند که ما در دیدارهای پیش‌ِرو پیروز شویم، فقط آماری است برای عملکرد گذشته. تک تک بازی‌ها بسیار سخت خواهد بود. تمام بازی‌ها سخت است. جام ملت‌ها یک تورنمنت پرفشار و احساسی خواهد بود. ما باید با طراوت لازمه از بعد تکنیکی و ذهنی کاملاً آماده باشیم.

کارلوس کی‌روش ادامه داد: باید عادت داشته باشیم مقابل تیم‌هایی بازی کنیم که بسیار فشرده بازی و روی ضدحمله کار می‌کنند. باید راهکاری مناسب برای این‌گونه تیم‌ها که فشرده بازی می‌کنند و تیم‌های بزرگتر را داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم آماده‌سازی را به‌شکلی که نیاز داریم تدوین کنیم. امیدوارم بتوانیم دو تا سه بازی آماده‌سازی دیگر را قبل از شروع مسابقات داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد بازیکنان مصدوم نیز گفت: به درگاه خدا دعا خواهیم کرد که مصدومان بیشتری ندهیم. الآن عزت‌اللهی، پورعلی‌گنجی، منتظری، جهانبخش و امشب هم حسینی مصدوم شد تا تعداد مصدومان ما بیشتر شود. امیدواریم دیگر مصدوم نداشته باشیم.

وی در مورد سؤال خبرنگاری که تفاوت بازی در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را جویا شد گفت: مطمئناً همان‌طور که امروز دیدید ما صاحب توپ و میدان بودیم. ما موقعیت‌های زیادی داشتیم. وقتی برابر تیم‌هایی مثل پرتغال و اسپانیا بازی می‌کنید باید بیشتر به ساختار دفاعی و ضدحملات فکر کنید اما امروز صاحب توپ و میدان بودیم و فرصت‌های زیادی را ایجاد کردیم که امیدواریم این روند را ادامه دهیم و به گل‌های بیشتری دست پیدا کنیم.

کی‌روش با تأکید دوباره بر اینکه امیدوار است تیمش دیگر بازیکن مصدوم نداشته باشد گفت: سه هفته وقت داریم که این مشکلات را برطرف کنیم. احتیاج داریم که بهترین بازیکنان در اردو باشند. برخی بازیکنان ما از مصدومیت برگشتند و برخی که اسم بردم هنوز مصدوم هستند. ما هفت بازیکن تأثیرگذارمان در دیدار با ونزوئلا به‌خاطر مصدومیت بیرون بودند که این کار را مشکل می‌کند. باید در زمان باقیمانده این مشکل را حل کنیم.

وی ادامه داد: به‌جز این مسائل بین المللی، ما مسائل داخلی هم داریم که باید حل شود. باید فضای پیرامون تیم ملی مناسب و خوب باشد. فضایی که باید برای تیم ملی وجود داشته باشد الآن وجود ندارد. بازیکنان الآن می‌جنگند اما خوشحال نیستند از فضایی که در ایران هست. برخی بازیکنان تلقی می‌کنند که این تیم ملی ایران نیست، حمایت محبت‌آمیز و فضایی که باید شکل گرفته باشد از آنها وجود ندارد.

کی‌روش خاطرنشان کرد: بازیکنان من دستاوردهای بزرگی را رقم زدند. هرچقدر مردم در خیابان‌ها بیشتر پایکوبی کنند این‌طور به‌نظر می‌رسد که برخی افراد علیه ما می‌شوند. ما سه هفته وقت داریم که این مسائل را حل کنیم. اگر حل نکنیم رقابت در جام ملت‌ها دشوار خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: بار دیگر تقاضا می‌کنم از رئیس فدراسیون فوتبال ایران و جناب وزیر محترم ورزش که این مسئولیت را بپذیرند و مشکلات اطراف تیم ملی را حل کنند. امیدوار هستم صحبت‌هایم پیامی از صلح و درک متقابل و روحیه‌ای متحد و یگانه داشته باشد. همان‌طور که رئیس جمهور ایران قبل از جام جهانی فرمودند 85 میلیون ایرانی یک تیم و یک ضربان قلب برای ایران.  فکر می‌کنم که برخی افراد روی این‌که گفتند ضربان قلب درک درستی نداشتند، الآن زمان مناسبی نیست برای اینکه خواب باشیم.

وی در مورد کمپ پایانی ایران که آیا در قطر خواهد بود گفت: شانس زیادی داریم که اردوی پایانی ما در قطر باشد با حمایت مهربانانه قطر و با توجه به رابطه خوبی که فدراسیون ایران با قطر دارد ما روز چهارشنبه بازدیدهای نهایی را از کمپ‌های قطر خواهیم داشت و گزارش نهایی را به رئیس فدراسیون فوتبال ارائه خواهم داد. بسیار خوشحال خواهم بود که اردوی پایانی‌مان را در قطر برگزار کنیم.

بازی دوستانه : ایران 1 _ 1 ونزوئلا

 

کارلوس کیروش:برخی بازیکنان ۳ هفته وقت دارند تا به جام ملت ها بروند

 

منبع

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

75 + = 76

دکمه بازگشت به بالا
بستن