اخبار فوتبال اسپانیااخبار فوتبال خارجیخبر ویژه

گزارش دادگاه مالیاتی کریس رونالدو ؛ اگر نامم رونالدو نبود الان اینجا نبودم!!

جلسه رسیدگی به اتهام مالیاتی رونالدو روز دوشنبه در مادرید برگزار شد .

سایت فوتبال روز :

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات کریستیانو رونالدو در خصوص کلاهبرداری مالیاتی به مبلغ 14.7 میلیون یورو طی سال‌های 2011 تا 2014 در دادگاه منطقه پوسوئلو ده‌الارکن مادرید برگزار شد و او اولین دفاعیات خود را برای رد اتهامی که دادستانی مادرید به وی نسبت داده است، ارائه کرد.

به دنبال اولین جلسه محاکمه کریستیانو رونالدو برای رسیدگی به پرونده کلاهبردای مالیاتی 14.7 میلیون یورویی او در فاصله سال‌های 2011 تا 2014 که عصر امروز (دوشنبه) در دادگاه منطقه آلارکن مادرید برگزار شد، همان‌طور که شرکت رسیدگی‌کننده به امور حقوقی این ستاره پرتغالی (شرکت جستیفوته) اعلام کرده بود، بیانیه‌ای در خصوص این پرونده منتشر شده است که بخش‌هایی از این بیانیه‌ را در ادامه می‌خوانید:

«اداره خزانه‌داری و مالیات اسپانیا به طور کامل از جزئیات تمامی درآمدهای من مطلع است، چون ما همیشه اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار داده‌ایم. من هرگز چیزی را پنهان نکرده‌ام و هرگز برنامه‌ای برای فرار از پرداخت مالیات‌هایم نداشته‌ام. من همیشه داوطلبانه مالیات‌هایم را پرداخته‌ام، چون فکر می‌کنم که همه ما باید میزان دقیق درآمدهای‌مان را اعلام و مطابق آن مالیات بپردازیم. آنهایی که مرا می‌شناسند می‌دانند که من از مشاوران حقوقی‌ام در خصوص این موضوع مشورت گرفته‌ام و تا به امروز همه مالیات‌هایم را به صورت قانونی و کامل پرداخته‌ام، چون نمی‌خواستم که برایم مشکلی به وجود بیاید».

در ادامه بیانیه رونالدو آمده است: «زمانی که من با رئال مادرید قرارداد بستم، هیچ ساختار جدیدی برای مدیریت درآمدهای تبلیغاتی‌‌ام ایجاد نکردم بلکه به همان شیوه‌ای که آنها را در زمان بازیگری‌ام در انگلیس مدیریت می‌کردم، ادامه دادم. وکلای باشگاه منچستریونایتد در سال 2004 به من توصیه کردند که این شرکت را تأسیس کنم و این مدت‌ها قبل از آن بود که به اسپانیا بیایم. ساختاری که من الان برای مدیریت درآمدهای تبلیغاتی‌ام دارم مربوط به آن زمان است و مورد تأیید اداره خزانه‌داری و مالیات انگلیس بود که آن را قانونی و مشروع می‌دانست».

رونالدو در پایان بیانیه‌اش اعلام کرده است که به هیچ عنوان از بازجویی شدن توسط مقامات قضایی اسپانیا واهمه ندارد و با کمال میل آماده همکاری با آنهاست.

وی در بخش پایانی بیانیه‌اش این‌گونه نوشته است: «اکنون زمان آن است که بگذاریم دادگاه کارش را انجام دهد. من به عدالت اعتقاد دارم و امیدوارم که در مورد این پرونده هم حکمی عادلانه صادر شود. همچنین به منظور جلوگیری از وارد آمدن فشارهای غیرضروری به دادگاه و شرکت در جلسات محاکمه دیگر، من تصمیم گرفته‌ام که بعد از این هیچ‌گونه بیانیه‌ای منتشر نکنم تا زمانی که دادگاه حکم نهایی را در خصوص این پرونده صادر کند».

گزارش جلسه دادگاه فرار مالیاتی کریس رونالدو

نشریه آس به نقل از رونالدو خطاب به قاضی پرونده نوشته است: اگر نامم رونالدو نبود الان اینجا در دادگاه حضور نداشتم.

ظاهراً منظور رونالدو این بوده که اگر وی فردی عادی بود شاید تخلفاتش برملا نمی‌شد که این ادعای او به مذاق قاضی پرونده خوش نمی‌آید و او اینگونه پاسخ ستاره پرتغالی رئال مادرید را می‌دهد: «نه، اشتباه نکنید، بسیاری از افراد گمنام دیگر هم مانند شما روی همین صندلی نشسته‌اند. شما به این دلیل متهم و مورد بازجویی واقع شده‌اید که بر اساس یک سری مدارک و مستندات که تخلف مالیاتی‌تان را نشان می‌دهد، از شما شکایت شده است و وظیفه قضاوت درباره این اتهامات بر عهده دادگاه است»

طبق منابع حاضر در داخل دادگاه، اظهارات قاضی باز هم رونالدو را متقاعد نکرده و او جملات قبلی‌اش را اینگونه تکرار کرده است: «نه، نه، تمام این اتفاقات به این خاطر رخ داده است که من کریستیانو رونالدو هستم»

رونالدو در جلسه محاکمه‌اش از سوی شاکی پرونده، اداره مالیات اسپانیا مورد استنطاق قرار گرفته است. ظاهراً وکیل این سازمان از برترین بازیکن سال گذشته فوتبال جهان در خصوص انتقال درآمدهای تبلیغاتی‌اش در فاصله سال‌های 2011 تا 2014 به حساب دو شرکت در جزایر ویرجین بریتانیا و ایرلند سؤالی می‌پرسد و او هم در پاسخ ادعا می‌کند که از زمان حضورش در منچستریونایتد و با مشورت با وکلای این باشگاه درآمدهایش را به حساب این دو شرکت انتقال می‌داده و به همین دلیل قاضی مونیکا گومس هم وکلای باشگاه انگلیسی را برای جلسه بعدی محاکمه رونالدو به دادگاه احضار می‌کند.

با وجود اعلام وکلای رونالدو مبنی بر انتشار یک بیانیه در خصوص پرونده اتهامات مالیاتی او، هنوز مشخص نیست که این بیانیه چه زمانی منتشر می‌شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن