اخبار استقلالخبر ویژهلیگ قهرمانان آسیا

وینفرد شفر :دوباره بلند می‌شویم و برمی‌گردیم

وینفرد شفر :دوباره بلند می‌شویم و برمی‌گردیم

سایت فوتبال روز :

سرمربی استقلال بعد از شکست شب گذشته تیمش برابر السد در بازی رفت لیگ قهرمانان اسیا 2018 مرحله یک چهارم نهایی در نشست خبری اعلام کرد که تیمش

می تواند ددر بازی برگشت نتیجه را جبران کند .

وینفرد شفر در نشست خبری بعد از دیدار السد برابر استقلال در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با شکست 3 بر یک تیمش خاتمه یافت, اظهار داشت: ما در نیمه دوم آن کیفیتی که مدنظر داشتیم و باید مقابل السد ارائه می‌کردیم را نداشتیم. می‌توانم بگویم شاید روی هر چهار گل اگر تمرکز بیشتری بود، به ثمر نمی‌رسیدند. شاید یک مقدار خنده‌دار باشد که بگویم چه گل‌هایی که خوردیم و چه گلی که زدیم، اگر بازیکنان تمرکز بیشتری داشتند، به ثمر نمی‌رسیدند.

در 20 دقیقه پایانی بازی تمرکز لازم را نداشتیم
وی در مورد دلایل تغییر سیستم بازی تیمش برای دیدار مقابل السد قطر تصریح کرد: ما در 11 نفر ابتدایی ترکیب‌مان تغییر ایجاد کردیم، آنهم در حالی که علی کریمی باید در هافبک دفاعی بازی می‌کرد، اما در گرم کردن ابتدای بازی اعلام کرد دیگر نمی‌تواند بازی کند. ما هم مجبور به ایجاد تغییراتی در ترکیب تیم‌مان شدیم. در 20 دقیقه تا نیم ساعت پایانی بازی ما تمرکز لازم را نداشتیم و بسیار عصبی بودیم. اتفاقاتی که در گذشته برای ما رخ داده بود که خوب نبودند و پیش از بازی می‌خواستم بازیکنانم آرامش داشته باشند، عصبی نشوند و به همین دلیل چیزی را نگفتم. اکنون هم ما باید این مسائل را بین خودمان و با باشگاه حل کنیم.

زمین خوردن مهم نیست، مهم این است که بازهم بتوانیم بلند شویم و بایستیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: همه می‌دانند که تیم السد بسیار قدرتمند است، اما این نتیجه‌ای نبود که ما می‌خواستیم و انتظار آن را داشتیم. خط هافبک این تیم با حضور ژاوی،‌گابی و بازیکن کره‌ای بسیار خطرناک است. با این حال اکنون باید بگویم می‌خواهیم به بازیکنان‌مان یکی دو روز استراحت بدهیم و بعد باید با آنها به خوبی صحبت کنیم. شما من را می‌شناسید که وقتی زمین می‌خوریم، مهم نیست بلکه این اهمیت دارد که بازهم بتوانیم بلند شویم و بایستیم. ما باید یکسری مسائل را در تیم خودمان تغییر بدهیم. ما دوباره برمی‌گردیم و دوباره می‌گویم وقتی شما زمین می‌خورید و شکست خورده هستید، مشکلی نیست، بلکه این اهمیت دارد که دوباره بلند شوید. اکنون می‌گویم که ما دوباره بلند می‌شویم و برمی‌گردیم.

خوب نیست که الان با خشونت و به سرعت صحبت کنیم
شفر در واکنش به این مسئله که مشکلاتی که می‌گوید در ابتدای فصل منطقی است، اما شکست سنگین خانگی مقابل السد باعث شد تا هواداران به او و بازیکنان لقب بی‌غیرت را بدهند، گفت: یکی از مشکلاتی که ما داشتیم، اردوی پیش‌فصل بود، اما وقتی با السد بازی داریم فقط باید روی این بازی تمرکز کنیم. در مورد هواداران هم باید بگویم آنها از راه‌های دور، شمال و جنوب کشور به تهران آمده بودند تا این بازی را ببیند و من شرمنده آنها هستم و معذرت می‌خواهم. با این حال خوب نیست که الان با خشونت و به سرعت صحبت کنیم و به نظرم باید آرامش داشته باشیم و کارمان را ادامه بدهیم.

نیومایر خودش خواست تعویض شود
وی  در واکنش به این سؤال که شاید علت شکست تیم استقلال تعویضش باشد که به اشتباه نیومایر را بیرون کشید و دانشگر را به خط دفاعی اضافه کرد، اظهار داشت: مشکل نیومایر خطایی بود که اواخر نیمه اول روی پایش انجام شد. پای او درد گرفته بود. با شما صحبت کرده بودم که این بازیکن تازه آمده و هنوز آماده و با تیم ما هماهنگ نیست. نیومایر بین دو نیمه با من صحبت کرد و خواست تعویض شود که پس از تعویض او نیز روزبه چشمی در خط هافبک قرار گرفت. چشمی خوب بازی کرد و مشکلی از آن ناحیه وجود نداشت.

باید در اطراف تیمم بعضی چیزها را متوقف کنم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خاتمه تصریح کرد: یکی از دلایل شکست ما این بود که توپ خیلی سریع روی دروازه‌مان بر می‌گشت. در نیمه اول هم چند مرتبه سه مقابل دو یا چهار مقابل سه شدند. با این حال در میانه زمین نیومایر خوب بود و توپ‌های خوبی به زمین حریف ارسال می‌کرد. مجموعاً باید بگویم تغییر پوزیشن ما در میانه زمین خوب نبود و پشت یک سوم دفاعی حریف، کاری انجام نمی‌دادیم، در حالی که ژاوی خیلی راحت به عقب می‌رفت، توپ می‌گرفت و برمی‌گشت و پاس خود را ارسال می‌کرد. ما در این شرایط سازماندهی خوبی در خط دفاعی‌مان نداشتیم، مثل توپی که دروازه‌بان حریف توپ را مستقیم ارسال کرد و به مهاجمان السد رسید که ما سازماندهی خوبی در عقب زمین نداشتیم. این را بگویم شما در بازی بعدی تیمی جدید با قدرت بیشتر خواهید دید و من باید در اطراف تیمم بعضی چیزها را متوقف کنم.

لیگ قهرمانان آسیا 2018:استقلال 1 – 3 السد،شکست سنگین آبی ها در خانه

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 58 = 61

دکمه بازگشت به بالا
بستن