اخبار استقلالاخبار لیگ برتر ایرانخبر ویژه

وینفرد شفر:کلید گلزنی را به دست نیاوردیم

وینفرد شفر:کلید گلزنی را به دست نیاوردیم

سایت فوتبال روز :

وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل فولاد خوزستان گفت: نتیجه تساوی صفر – صفر شبیه به این است که ما بازی را باخته‌ایم. در نیمه اول ما آن طور که باید خوب و محکم برای رساندن پاس به بازیکنان‌مان بازی نکردیم. بیشتر توپ را پشت محوطه جریمه حریف می‌چرخاندیم. ما پاس‌های زیادی می‌دادیم و این نکته خوبی است، اما اصل کار رساندن توپ و ارسال آن به داخل محوطه جریمه به مهاجمان‌مان بود. مشخص بود هر چقدر که از بازی می‌گذشت، دقیقه به دقیقه بازیکنان عصبی‌تر می‌شدند. در نیمه اول هم در یک صحنه مشخص، معلوم نشد که توپ به دست بازیکن حریف برخورد کرد هند بود یا نبود، اما به نظرم ما کلید گلزنی در این بازی را به دست نیاوردیم.

وی ادامه داد: ارسال‌های خوبی داشتیم، اما موردی که در ارسال خوب وجود دارد، این است که مهاجم ما در ارسال‌ها باید به تیر یک می‌رفت تا توپ را قطع کند. در نیمه دوم هم این‌طور بود و ما توپ‌های زیادی از چپ و راست ارسال کردیم، اما زمانی که مهاجم از عقب خود را به تیر یک نمی‌رساند، شما نمی‌توانید موقعیت جدی به دست بیاورید. مرتضی تبریزی هم موقعیت‌های خوبی به دست آورد، اما این فوتبال است. شاید اگر چیپ می‌زد توپ او گل می‌شد، اما او ضربه‌اش را زمینی زد و گل نشد. در 70 دقیقه از بازی ایراد ما این بود که روی دفاع حریف فشاری وارد نمی‌کردیم. ما توپ را در اختیار داشتیم، از دست می‌دادیم، دوباره فشار می‌آوردیم و توپ را می‌گرفتیم، اما در پاس آخر یا فشار روی دفاع حریف آن‌طور که باید موفق نبودیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: زمانی که تیم حریف با 10 نفر در محوطه جریمه خودش دفاع می‌کند، ما باید از پشت محوطه جریمه شوت بزنیم. ما یک یا دو بار این کار را انجام دادیم که یک بار فرشید اسماعیلی و بار دیگر الحاجی گرو این کار را کردند. ما باید یاد بگیریم و باید بیشتر تمرین کنیم، همیشه باید پاس خوب، حرکت و فوتبال یک ضرب و دو ضرب را بیشتر تمرین کنیم. فکر می‌کنم می‌توانیم دوباره به اهدافی که داشتیم، برگردیم. شاید تیم ما به لحاظ ذهنی از این مساوی خسته باشد، اما باید خودمان را برای بازی با السد آماده کنیم. السد تیمی نیست که عقب بنشیند و دفاع کند. آنها فوتبال خوبی انجام می‌دهد آنهم با بازیکنان خوبی که در این تیم هستند. مشخص است اکنون السد تیمی است که با نتایج این فصلش، صحبت زیادی درباره آن بیان می‌شود و فکر می‌کنم به همین دلیل فشار روی السدی‌ها بیشتر باشد تا اینکه روی ما فشاری وجود داشته باشد.

شفر با بیان این جمله که «ما در دو بازی آخرمان شانس گلزنی داشتیم»، تصریح کرد: در نیمه اول بازی قبلی خیلی موقعیت نبود، اما در نیمه دوم چند شانس خوب داشتیم. امروز هم شانس ما زیاد بود و فکر می‌کنم فقط یک موقعیت روی دروازه مهدی رحمتی آمد، اما ما موقعیت‌هایی داشتیم که باید بیشتر دقت کنیم و بازیکنی که صاحب توپ است باید محکم‌تر به توپ ضربه بزند. باید این‌گونه فکر کند که توپ رسیده به او تنها موقعیت تیم برای گلزنی است و باید محکم‌تر به توپ ضربه بزند. ایراد ما این بود که توپ‌های زیادی از چپ و راست روی دروازه ارسال می‌کردیم، اما مهاجمان ما به خوبی نمی‌توانستند توپ را در خط دفاعی حریف قطع کنند.

وی یادآور شد: دیروز گفتم. هفته گذشته هم گفتم، 11 بازیکن ما که در زمین می‌روند، باید 11 بازیکنی باشند که بدانند هم‌تیمی آنها چطور بازی می‌کنند. ما باید فرمانده خودمان را در زمین بشناسیم. اکنون که چهار پنج بازیکن ما نسبت به فصل گذشته رفته‌اند، داریوش شجاعیان را در اختیار نداریم و… سخت است که مانند گذشته بتوانیم عمل کنیم. ایراد ما این است که بازیکنان‌مان درون زمین نمی‌توانند بازی هم‌تیمی‌های خود را بشناسند و باید به آنها فرصت بدهیم. از هواداران‌مان هم باید تشکر کنم که به خوبی از ما حمایت کردند و می‌دانند که تیم‌شان در چه شرایطی به کمک نیاز دارد و در این بازی هم یار دوازدهم ما بودند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه توضیحی در خصوص بازیکنان میانی تیمش ارائه کرد و گفت: علی کریمی زمان گرم کردن یک مقدار از ناحیه مچ پا دچار مشکل شد و درد داشت. به همین دلیل او را زودتر تعویض کردیم تا مشکلی برای بازی با السد نداشته باشد. فکر می‌کنم طارق همام هم به اعتمادبه‌نفس بیشتری نیاز دارد. او یک مقدار عصبی بود و فکر می‌کنم اگر اعتمادبه‌نفس لازم را کسب کند، می‌تواند بیشتر به تیم ما کمک کند.

شفر در پاسخ به تنها سؤال خبرنگاران در نشست خبری مبنی بر اینکه آیا در این بازی فولاد را آنالیز کرده بودند یا با آنالیز تیم السد به میدان آمده بودند تا برای بازی حساس در لیگ قهرمانان آسیا آماده شوند، گفت: ما به بازی با السد فکر نمی‌کردیم و فقط به بازی با فولاد فکر می‌کردیم. ما به همه تیم‌ها احترام می‌گذاریم، نه فقط حریف‌مان در لیگ قهرمانان آسیا. می‌دانستیم که حریف امروزمان عقب زمین جمع می‌شود، اما کار تئوری و عملی یکی نیست. من روی تخته می‌توانم پنج پاس بکشم که به مهاجمان ما برسد، اما در عمل این‌گونه نیست. شاید شما ندانید، اما ما در سطح حرفه‌ای در همه زمینه‌ها از جمله بدنسازی، آنالیز و تاکتیک کار می‌کنیم. اگر توانسته بودیم در این بازی فقط گل بزنیم، شما این سؤال را از من نمی‌پرسیدید.

هفته پنجم لیگ هجدهم:استقلال 0 – 0 فولاد،توقف بد موقع آبی ها

وینفرد شفر:کلید گلزنی را به دست نیاوردیم

منبع

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن