اخبار فوتبال ایراناخبار لیگ برتر ایران

توشاک:شجاعی و دژاگه را قربانی کردم

توشاک:شجاعی و دژاگه را قربانی کردم

سایت فوتبال روز : مصاحبه توشاک بعد از بازی با استقلال در زیر :

توشاک امروز روز خوبی نداشت و باید امروز را فراموش کند
وی درباره اینکه عنوان کرد تیمش می‌توانست پنج گل بخورد، پس با این اوصاف نقش مدافعان تراکتورسازی را چطور می‌بیند و آیا دروازه‌بان سرخپوشان روی گل‌هایی که خورد مقصر بود یا نه، گفت: من این‌طور فکر نمی‌کنم و مشکل ابتدا از خود مربی و از من شروع می‌شود. من امروز روز خوبی نداشتم. به نظرم توشاک امروز روز خوبی نداشت و باید امروز را فراموش کند. بازهم تکرار می‌کنم که تیم حریف از ما بهتر بود و ما باید بیشتر کار کنیم. به تیم حریف و مربی‌اش هم تبریک می‌گویم و ما هم باید سخت‌تر کار کنیم.

هنوز مطمئن نیستم که تیم مدنظرمان چه زمانی تشکیل می‌شود!
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در واکنش به این مسئله که صبر هواداران این تیم ممکن است لبریز شود و تیم مدنظر او چه زمانی شکل خواهد گرفت، اظهار داشت: هنوز مطمئن نیستم که تیم مدنظرمان چه زمانی تشکیل می‌شود. ما تا امروز هفت بازی انجام داده‌ایم و هیچ‌کدام از بازی‌های‌مان را نباخته بودیم. مشکل این است که ما شش هفت بازیکن جدید گرفتیم و این بازیکنان هنوز آمادگی بدنی لازم درون تیمی را ندارند و به هماهنگی نرسیده‌اند. شاید ما باید از بازیکنانی استفاده می‌کردیم که با تیم هماهنگ‌تر بودند و به نظرم بازیکنان جدید که هنوز آماده نشده‌اند باید بیشتر تمرین کنند و از بازیکنانی که بیشتر تمرین کرده‌اند، استفاده کنیم.

اشتباهاتی که در 10، 15 روز گذشته انجام دادیم باعث این عملکرد بد شد
توشاک در واکنش به بی‌دقتی بازیکنانش و اینکه چه تمریناتی باید انجام دهند تا از فرصت‌ها بهتر استفاده کنند، گفت: فکر می‌کنم ما چند موقعیت خوب داشتیم، به خصوص در نیمه نخست، اما این دلیل نمی‌شود که اگر ما چند موقعیت ایجاد کردیم، عملکرد تیمی‌مان ضعیف نبوده باشد. ما امروز ضعیف بودیم و به نظرم اشتباهاتی که در 10، 15 روز گذشته انجام دادیم باعث این عملکرد شد و خودتان در زمین دیدید چه شرایطی رقم خورد. چیزی که هست، مقصر من هستم و باخت هم به عهده من است.

کدام ستاره؟! تنها ستاره‌ای که دیدم در آسمان بود!
وی درباره اینکه تیم استیل آذین هم در فوتبال ایران کهکشانی بود و تیم این فصل تراکتورسازی مانند همان تیم است که نتیجه هم نگرفت و با اینکه او تجربه هدایت رئال مادرید کهکشانی را دارد فکر می‌کند تراکتورسازی بتواند نتیجه بگیرد، اظهار داشت: منظورتان کدام بازیکن است که ما را کهکشانی کرده بود؟ کدام ستاره را می‌گویید؟ تنها ستاره‌ای که من امروز دیدم، در آسمان بود. منظور شما کدام بازیکنان بودند؟!

من نام بزرگی در تیمم نمی‌بینم
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص اینکه دو کاپیتان تیم ملی ایران و خودش ستاره‌های تراکتورسازی محسوب می‌شوند، گفت: شما در مورد بازیکن صحبت کردید. من بازیکن نیستم و سرمربی تیم هستم. من نام بزرگی در تیمم نمی‌بینم، چه خودم و چه بازیکنان. ما دو بازیکن از بریتانیا گرفته‌ایم که به طور کامل آنها را نمی‌شناختیم و احتیاج به زمان است که بتوانیم از آنها بهتر بازی بگیریم. برای من اسم‌ها مهم نیستند و تیم بزرگ‌تر از هر بازیکنی است.

توشاک درباره اینکه گفته‌اند با رسانه‌ها مصاحبه نمی‌کند و آیا این موضوع ربطی به عدم شناختش از ایران ندارد، خاطرنشان کرد: بله، همین‌طور است، اما  این‌طور نیست که شما می‌گویید و اگر من بخواهم در هفته در چهار نشست خبری شرکت کنم یا با یک رسانه یا یک خبرگزاری صحبت کنم، رسانه‌های دیگر شاکی می‌شوند. سعی می‌کنم یک بار در هفته در نشست خبری حضور داشته باشم که همه در آن حضور پیدا کنند و همه رسانه‌ها بیایند و سؤالات‌شان را بپرسند. من همیشه این کار را کردم.

ما نیاز به فرصت داریم
وی در واکنش به این مسئله که بازیکنانی (شجاعی و دژاگه) که می‌گوید نام بزرگی نیستند در فوتبال ایران نام‌های بزرگی هستند و آیا از این موضوع خبر دارد یا نه و به نظرش اشتباه نکرد که خیلی زود این دو بازیکن را در ترکیب اصلی قرار داد، گفت: بازیکنانی که نام بردید، تازه سه روز است که به تیم ما اضافه شده‌اند. شاید مقصر آنها نیستند و مقصر من بودم که زود به آنها بازی دادم، اما نیاز به فرصت داریم.

من مقصر بودم که شجاعی و دژاگه را قربانی کردم
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی وقتی بار دیگر با این سؤال مواجه شد که چرا می‌گوید شجاعی و دژاگه بازیکنان بزرگی نیستند، گفت: من این سؤال را توضیح دادم. اگر سؤال دیگری داشتید، مطرح کنید. البته سؤال قبلی که مطرح کردید خیلی خوب بود و باید بیشتر توضیح بدهم. چیزی که هست شناختی از بازیکنان جدید نبود و نیاز است که از بازیکنان جدیدمان شناخت بیشتری پیدا کنم. حداقل به سه هفته زمان نیاز داریم تا هم بازیکنان هماهنگ‌تر شوند و هم من از بازیکنان جدید بیشتر شناخت پیدا کنم. به خصوص از دو بازیکنی که نام بردید و شاید من مقصر بودم که این بازیکنان را قربانی کردم و خیلی زود آنها را به میدان فرستادم.

هیچ وقت دنبال بهانه نبوده‌ام
توشاک با اشاره به تغییرات زیادی که در تیم این فصل تراکتورسازی رخ داده است، تصریح کرد: همه بازیکنان تیم تغییر کرده و جدید هستند و حتی مدیران باشگاه هم جدید هستند. ما شش هفته است که اینجا هستیم و همه اینجا جدید هستند. همه نیاز به زمان داریم تا هماهنگ شویم. اینهایی که می‌گویم، بهانه نیست و دلایل عدم هماهنگی ماست. من هیچ وقت دنبال بهانه نبوده‌ام. باید بیشتر و سخت‌تر کار کنیم. ما هفته‌های سخت‌تری داریم.

40 سال در فوتبال تجربه دارم اما امروز اشتباهات زیادی داشتم
وی در پاسخ به این سؤال که تیمش هنوز در لیست جای خالی دارد و بازهم بازیکن جدیدی جذب خواهد کرد یا نه، گفت: باید این کار را انجام دهیم، اما ما تمرینات پیش‌فصل خود را انجام داده‌ایم و اگر بازیکنان جدیدی بیایند شاید به مشکل برخورد کنیم. همین حالا پنج شش بازیکن جدید به تیم ما آمده‌اند و شاید این مشکل و اشتباه من بود که این کار را کردم. همه می‌گویند این بازیکنان می‌توانند همه چیز را تغییر دهند، دو بازیکن از ایران که در جام جهانی حضور داشتند و دو بازیکن بریتانیایی، اما تا به حال چند بازیکن بریتانیایی به فوتبال ایران آمده بودند؟ آیا تعداد بریتانیایی‌هایی که به ایران آمده بودند را می‌دانید؟ مقصر من بودم که آنها را زود به زمین فرستادم و با اینکه 40 سال در فوتبال تجربه دارم، اما امروز اشتباهات زیادی داشتم.

خلاصه بازی استقلال 3 تراکتورسازی 0 (19 مرداد 97)

توشاک:شجاعی و دژاگه را قربانی کردم

منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 5

دکمه بازگشت به بالا
بستن